TV seriály

upraveno 23. ledna 2011 v Film a televize
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
1336337338339340342»

Komentáře

• Škoda, na Hamilla jsem se docela těšila. Ono taky těžko říct, co je ve scénáři na další sérii, kolik dostal Vesemir prostoru a co z něj udělali. Ty nejlepší kousky z děje povídek si autoři seriálu vytáhli už do první řady. A má jich snad být ještě šest, že?
  • @čejka Podle mě ty zbylé povídky přeskočí a vrhnou se rovnou na ságu. Ono je v ní materiálu požehnaně, tak aby to začali nějak schroustávat.
  • JoserJoser persona non grata
    Tohle bude dobré na zlepšení nálády- Tales from the Loop, nová série založená na malbách Simona Stålenhaga z parádní knihy Smyčka https://wave.rozhlas.cz/nostalgie-po-neexistujici-minulosti-malby-z-retrofuturisticke-knihy-smycka-plni-7702894 A trailer vypadá moc dobře

• NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Castlevania - třetí série je venku. (Já mám teda koukat ještě i na tu druhou...)
  • upraveno 6. března
    https://www.csfd.cz/novinky/6442-the-last-of-us-miri-do-televize/

Last of Us se dočká seriálové adaptace od HBO. Hru jsem nehrála, ale vím, o co se jedná, a viděla jsem nějaká videa. Ruku na srdce - tahle hra je pro filmařsky kvalitní adaptaci asi nejjednodušíí herní materiál, který znám. Spíš jde o to, jestli seriál bude svébytný (jestli se dokáže dostatečně odlišit od Walking Dead) a něco přinese i hráčům, kteří si sami příběh prožili. Craig Mazin je ale tvůrce, který už předvedl, co dokáže, když má kreativně dostatečně volné ruce a materiál svého srdce. Postapokalyptické peklíčko mu rozhodně půjde a doufám, že se vrátí i režisér a autorka hudby k Černobylu :twisted:
  • Včera jsem dokoukala třetí sérii Castlevanie a co budu říkat, je to zase řezničina. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi směřování seriálu líbí, ale poslední dva díly se přece jenom dopracovaly k určité katarzi, ačkoliv háčků do další série je tam dost sebevědomně tuna. Na to, že série má dohromady tak dvě a půl hodiny stopáže, nebylo úplně šťastné rozjet čtyři oddělené dějové linie - vlastně jenom ta s Trevorem a Syphou se dopracuje k víceméně uzavřenému příběhu.

Jenom poznámka k věci, která mi neunikla. Dvakrát v téhle sérii zahlédneme mapu, na které vidíme Bavorsko, Polsko a Uhersko. Čechy a Morava na mapě ukázané nejsou a spadají pod... Rakousko. Zároveň je ale jednou jenom tak mimochodem zmíněný český král. Moje nerdovské já je zmatené :D
  • Čtvrtá série Posledního království dorazí 26. 4. 2020. Všechny díly najednou. zname-datum-premiery-ctvrte-serie. Moc teda nechápu propagaci, že ještě není ani trailer, ale těším se.
  • Pozerá tu niekto tretiu sezónu Westworld? Veľmi sa mi do nej nechce púšťať, po tom aký totálny galimatiáš bola dvojka.
  • @Arutha Mě dvojka moc bavila, já moc nebyl přítelem první sezony a těch šílených časových linií. U první sezony mě držel Antony.. Každopádně z s3 jsem viděl zatím jen první díl a nemůžu to úplně hodnotit, protože to nedokážu hodnotit, protože to nedokážu hodnotit, protože Dolores na motorce, protože to nemůžu hodnotit :D
  • Jestli se chcete podívat na kriminální místy akční sérii doporučuju ZeroZeroZero. Je to v podstatě uzavřený příběh ( i když na konci si nechali tvůrci možnost druhé série) o jedné dodávce kokainu. Jsou to tři vzájemně propojené dějové linky – kupující ( italská mafie), prodávající ( mexické drogové kartely + speciální jednotka co po nich jde ) a přepravci ( rodinná firma z USA otec, dcera a syn). Je to plné dějových zvratů a boje o moc. Osm dílů má zajímavý způsob vyprávění – kdy do určitého okamžiku vypráví jedna postava, pak se děj vrátí ukazuje pohled jiné postavy. Asi nejlepší mě přišla linka přepravců a jejich téměř odysseovské úsilí o zdárnou přepravu zásilky. Série má akčnější sekvence, ale není samoúčelně brutální a extrémně krvavá. Dalším plusem je výborná hudba.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.