Povídka č. 10 (17. kolo) - Ice & Fire

upraveno 23. srpna 2019 v Povídky
imagePovídka č. 10 (17. kolo) - Ice & Fire

Dážď sa lial a lial a očividne s tým nemienil prestať. Dan sa skúsil tuhšie zakrútiť do plášťa, ale ani to nepomohlo. Bol do nitky premoknutý a bola mu taká zima, až počul drkotať vlastné zuby. Ku klepotu jeho chrupu sa vzápätí pridalo i hlasné … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

  • Podarený kúsok, tón a zápletka mi perfektne pasovali k postave rytiera - dieťaťa leta z neurodzenej kolísky s vyciveným Ohnivákom. Sympatickej obyčejňák, úspešne ma vtiahol do svojho dobrodružstva. A starší rytier s pohybmi motýlika bol tiež pekné číslo. Výborný kontrast tí dvaja. Dobrý náhľad do neligotavej každodennosti a turnajového povyrazenia. Prostredie bolo parádne vykreslené opismi, rozhovormi a spomienkami aj vnemami a reakciami hlavnej postavy. A zapôsobilo na mňa opakovanie toho "skvelého života", když to všechno vypadá nevábně, pak když to konečně začne vypadat na vyčasení a ke konci, kdy mu život (a jeden skušený lišák) dáva facku.
  • Tleskám! Ač mi to připomínalo Rytíře Sedmi království, četla jsem s radostí od začátku do konce. Nikde jsem neviděla žádnou zbytečnou pasáž či větu, naopak popisy prostředí a postav ("Žiarivo ružová hodvábna tunika mu obopínala brušisko, ktoré dokazovalo, že v ňom už skončilo veľa takých jahniatok ako to, ktoré viselo nad ohniskom. ") byly výstižné a plastické. Doufám, že bude nějaké pokračování?
  • "Život dala a život vzal." Tak bych asi popsal tuto povídku o běžných strastech i radostech potulného rytíře.
    Musím souhlasit s Lady Ašarou, že se mi také vybavil Rytíř Sedmi království. Hlavní hrdina má několik jeho společných rysů, ale přesto děj jde svou vlastní originální linkou. Navíc je povídka moc dobře napsaná se spoustou barvitých popisů jak krušného života Dana tak požitkářského Rodrika. U pasáže kdy se opéká jehně s bylinkami na rožni nad plápolajícím ohněm se mi přímo seběhly sliny v puse. ( O víkendu si budu muset něco hodit na grill :-D :-D :-D )
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Ještě jsem na konci čekal, že až se Dan probere, zjistí že je Peary fuč i se zlatými draky a on tam zůstal sám, jen se svým holým zadkem. To by byl takový správný rytířský konec :D
  • Velmi krásně napsané. Slovenština je úžasně zvukomalebná :-) Zápletka byla taky super, jen to na mě bylo moc přímočaré... I v tomto případě bych brala, kdyby se autor(ka) rozepsal(a) trošku víc. Což je důkaz, že mě to bavilo :-)
  • Do tretice ďakujem všetkým čítajúcim, komentujúcim a bodujúcim členom/členkám fóra za to, že tomuto môjmu malému príspevku do súťaže venovali svoj čas a energiu. Komentáre, ako zvyčajne, veľmi potešili a podporili chuť písať ďalej. Pokiaľ ide o pokračovanie, dúfať môžeme spoločne, ale či to na niečo bude...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.