Hra o trůny - 8. série - Ice & Fire

upraveno 29. dubna 2019 v 8. řada
imageHra o trůny - 8. série - Ice & Fire

Po roční pauze je tu poslední řada…

Číst celý článek zde


12324252729

Komentáře

  • Rozhovor s Furdíkem na ČT. Že dělá i na Zaklínači jsem před tím nevěděl.
  • JoserJoser persona non grata
    Tak přece jen k něčemu byla ta příšerná osmá řada. Jedna ze tří hlavních redditovejch komunit se shodla, že za špatnou osmou sérii můžou D&D a ne herci a rozhodla se jim ten nezaslouženej backlash osladit tím, že Emilce přispějou na tu její charitu. Vybrali něco kolem 60 000 GBP, usmířili (do jistý míry) dva ze tří řečenejch subredditů a zasloužili si osobní neformální videopoděkování od Dračí Královny samotný.

    https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/but28k/freefolks_you_made_it/
  • upraveno 3. června 2019
    The Last Watch - doporučuji shlédnout, pokud vám při závěru osmé série chyběl ten slibovaný hořkosladký pocit z konce, tady ho dostanete. Ocenila bych ale větší zaměření na hlavní protagonisty, než na rozprašovače sněhu a šíleného fanboye. Největší sílu má dokument ve chvílích, kdy Kit uroní slzu a Emilia si naposledy nasazuje paruku dračí královny nebo když se Furdík fotí s fanoušky ve Španělsku...jop, fakt ho poznali. Asi jsem hyena, ale každodenní problémy kostymérky, která si skajpuje s dočasně osiřelou dcerou nebo prodavačky párků ve stánku na place, mě ani trochu nezajímají a nedojímají :twisted:


  • Hmmm, alternativní konec, kdy Jorah přežil a skončil jako velitel Noční hlídky se mi líbí víc. Já asi chápu, že tvůrci absolutně nevěděli, co dělat s Jonem, kdyby se i o to málo, co dělá v posledních třech dílech, musel dělit s Jorahem, ale už jsem tu v diskuzi naznačila řešení. Měl to být Jon, kdo by zabil Nočního krále, a měl při tom taky umřít. A byla by to taky jedna z věcí, která Dany nalomí. Varys mohl proti Dany intrikovat i tak a bylo by to takové postavy spíš hodno než ten hloupý gambit. Ta romance Jona a Dany stejně nefungovala, zato kdyby ji musel zabít Jorah, který s ní byl celou dobu, to by byl sakra kopanec divákům.

    To, že Jorah umře pro Dany a neuvidí, jak to s ní skončí, rozhodně nešlo proti očekáváním. Takže nevím, proč by to, že zrovna Jon předvídatelně zabije Nočního krále, by mělo vadit.
  • Dreamer napsal(a):

    Asi jsem hyena, ale každodenní problémy kostymérky, která si skajpuje s dočasně osiřelou dcerou nebo prodavačky párků ve stánku na place, mě ani trochu nezajímají a nedojímají :twisted:

    Že jo? Nebo takhle, bylo zajímavé vidět, kolik lidí se na tom podílí, ale pořád jsem čekala, že tam bude třeba Lena Hedey nebo Peter Dinklage... Z herců tam byli vlastně jen Kit, Emilia a Furdík.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    ¨

    Wisecrack mi čte myšlenky
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

  • upraveno 5. června 2019
    Mně nějak nesedí, že by se Jorah dal k černým, natož dělal lorda velitele. Ať už knižní nebo seriálový. On velitel prostě není, je to následovatel a to ještě jen toho, koho chce - vlastně hodně podobný charakter jako Ohař, akorát narozdíl od něj na začátku nedostal do ruky tu příslovečnou tyčku od hovna (shitty end of the stick).
    Spíše bych si dokázala představit, že by v sobě posbíral nějaké uvědomění, oddělal Dany se slovy nějak jako že už ví na kterou stranu dopadla ta mince, kterou jí bohové hodili. A potom namířil 'Dracarys' na sebe (v knížkách ti draci poslouchají i jeho, nebo prostě rádi plní tenhle příkaz od kohokoliv), pokud by to dřív neudělal drak samotný, protože jako Králokat č.2 by nějak žít nemohl.
  • @Ziriath Hlavně NW nemá vůbec žádný smysl (vzhledem k tomu že kvůli Divokým nevznikli, i kdyby ano, než zdivočí a namnoží se těch pár za zdí uplyne mnoho vody). Navíc je ve zdi díra větší než vrata do stodoly. A ani NW kterou jsme znali ze začátku ságy se nebyla schopná o Zeď starat, v podstatě jen udržovali stav a to horko těžko, další patro nepostavili už velmi velmi dlouho, proto si myslím že ani nejsou schopní dostavit ten chybějící kus...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Ziriath
    Ziriath napsal(a):

    Mně nějak nesedí, že by se Jorah dal k černým, natož dělal lorda velitele. Ať už knižní nebo seriálový. On velitel prostě není, je to následovatel a to ještě jen toho, koho chce - vlastně hodně podobný charakter jako Ohař, akorát narozdíl od něj na začátku nedostal do ruky tu příslovečnou tyčku od hovna (shitty end of the stick).
    Spíše bych si dokázala představit, že by v sobě posbíral nějaké uvědomění, oddělal Dany se slovy nějak jako že už ví na kterou stranu dopadla ta mince, kterou jí bohové hodili. A potom namířil 'Dracarys' na sebe (v knížkách ti draci poslouchají i jeho, nebo prostě rádi plní tenhle příkaz od kohokoliv), pokud by to dřív neudělal drak samotný, protože jako Králokat č.2 by nějak žít nemohl.

    Tak jak píše sfik, nemyslím si, že velet třem lidem, co zůstalo v noční hlídce by byl nějaký problém pro ehm kohokoliv.
    Každopádně tohle jsou stejně jenom malé úpray, který to celkové h*vno zachránit nemůže. Jakýkoliv scénář ve kterým není poslední nepřítel Noční král, je imho úplně k ničemu.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Tyrion Lannister ja az tak nesuhlasim s tym koncom, mna by neuspokojoval ani koniec, ze v poslednej casti zabiju NK a potom zaverecne titulky.
    ( proste cersii mala byt mrtva uz davno zaciatok 7 serie trebars, kde by Dany proste priletela a vypalila Rudu bastu)
  • upraveno 5. června 2019
    Mě na tom nejvíc štve že se Daenerys zbláznila ačkoliv nám scénáristé před časem řekli že není šílená jako Aerys. Ač nám v posledních dvou dílech ukázali opak.. Takže nám cíleně lhali nebo slovíčkařili což považuji za stejně trapné. Mnohem lepší by bylo kdyby Dany byla pořád stejná, tvrdá k nepřátelům a milosrdná k plebsu. Přišla by na to že Varys intrikuje se Sansou a Jon by Dany zabil jen proto aby ochránil svou sestru.

    Poté bych udělal Jona králem proti jeho vůli. Stal by se z něj cynickej parchant. I když to tak třeba GRRM napíše tak si myslím že udělat krále z Brandona je totální nesmysl.. (nějakou roli v malé radě by mít mohl třeba mistr špehů jako bloodraven). Všichni se odvolávají na to že to je ten konec co jim dal grrm, ale proboha, konec může dosrat i grrm.

    Celé to Daenerys největší Hitlerka v Essosu a Západozemí je na mě moc. To že ji Jon zabije je OK, to vyjednávání na konci s GreyWormem je taky idiotské. V podstatě mohli pro Jona poslat zpět ve chvíli kdy se Greywormovi lodi přehoupnou za horizont.

    Nejhorší na finále není že je debilní, ale že je debilní v tolika směrech.


    Pořád si myslím že i když by z Dany udělali takovýho blázna jakého z ní udělali, tak by pozabíjela všechny vojáky, ale rozhodně by nepozabíjela veškeré civilisty. K tomu fakt nebylo moc důvodů. To prostě nebyla Dany ze sérií 1-7 těch kontrmelců bylo strašně moooc.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Edem
    Edem napsal(a):

    @Tyrion Lannister ja az tak nesuhlasim s tym koncom, mna by neuspokojoval ani koniec, ze v poslednej casti zabiju NK a potom zaverecne titulky.
    ( proste cersii mala byt mrtva uz davno zaciatok 7 serie trebars, kde by Dany proste priletela a vypalila Rudu bastu)

    Tak já mluvil o osmé sérii. Samozřejmě souhlasím, to že autoři jsou úplně připosrání ze Cersei zmrvilo celou sérii, její plot armour to bylo něco staršného. Abych si udělal menší seznam:
    - Nikomu nevadí, že vyhodila do povětří nejposvátnější místo v Západozemí (Horký koláč nám prozradil, že to je obecně dostupná). Nemělo to pro ni jediný negativní důsledek, což v sérii o tom, že akce mají následky je pěkně na h*vno.
    - Varys ani Tyrion nenavrhnou přepadnout Královo přístaviště tajnými chodbami, které oba znají, ale hlavně že je Tyrion použije k setkání s Jaimem. +oba dva jsou zdebilněni, aby Cersei měla šanci
    - Euron nějakým způsobem má zájem o Cersei, která se válela pod vším kromě náklaďáku
    - kdyby ty balisty, co používali proti drakům měli za druhé světové války, tak letectvo je v hajzlu.
    Takže ano Cersei měla zhebnout nejpozději na začátku sedmé série a zbytek měl být o Nočním králi.
  • @Tyrion Lannister Ještě jsi zapomněl, že její odmítnutí bojovat s nemrtvými se jí nakonec vyplatilo. Krásné poselství. A jak jsem už zmiňovala, seriál se věčně tvářil, jako že dává Cersei šanci být lepší, což se nikdy nestalo - zato Dany je hned odepsaná kvůli zničení města, což se v Západozemí nestalo poprvé. Ale tak ta jejich posedlost Cersei mě znechucovala už dlouho. Fakt ale nechápu, proč jí teda nedopřáli pořádnou smrt, když je to jejich ultimativní silná žena. Škoda mluvit.
  • JoserJoser persona non grata
    Podpuruju iniciativu soudruhů a skromně doufám v nějaké cameo spřátelené americké strany :twisted: https://a2larm.cz/2019/06/take-altajsti-komunisti-pozaduji-pretoceni-posledni-serie-hry-o-truny/
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    Mě na tom nejvíc štve že se Daenerys zbláznila ačkoliv nám scénáristé před časem řekli že není šílená jako Aerys. Ač nám v posledních dvou dílech ukázali opak.. Takže nám cíleně lhali nebo slovíčkařili což považuji za stejně trapné. Mnohem lepší by bylo kdyby Dany byla pořád stejná, tvrdá k nepřátelům a milosrdná k plebsu. Přišla by na to že Varys intrikuje se Sansou a Jon by Dany zabil jen proto aby ochránil svou sestru.
    Tak samozřejmě i v jejím šílenství nám chyběla nějaká scéna, ospravedlnění adt. Nejhorší je, že mi jsme skutečný důvod, proč to udělala nedostali, protože Daenerys prostě smysl nedává a dělá něco, co bych spíše čekal od průměrného záporáka v kreslených seriálech pro děti.
    Poté bych udělal Jona králem proti jeho vůli. Stal by se z něj cynickej parchant. I když to tak třeba GRRM napíše tak si myslím že udělat krále z Brandona je totální nesmysl.. (nějakou roli v malé radě by mít mohl třeba mistr špehů jako bloodraven). Všichni se odvolávají na to že to je ten konec co jim dal grrm, ale proboha, konec může dosrat i grrm.
    Tak tady nesouhlasím, Brandon králem je naprostá p*čovina z license D&D, která nebude mít nic společného s knihama, protože v kontextu knih tohle nebude dávat smysl nikdy, pokud Brandon se prostě newargne do všech a nebo nebude vládnou tak leda království lebek. V životě neuzná krypla za krále, navíc nějakého čaroděje, to spíš ukamenování a hranice, než korunovace. Pokud k volbě dojde, tak si zvolí někoho silného, pokud bude stále hrozba a nebo naopak někoho neschopného bude-li to vypadat na mír. Brandonova linka prostě nemá nic společného se Železným trůnem. Sám Martin se vyjádřil k podobnosti těch konců ano a ne. Takže některé věci budou v knihách kompletně jinak. Zatímco šílenou Daenerys si představit dokážů, krypla krále ani náhodou.
    Celé to Daenerys největší Hitlerka v Essosu a Západozemí je na mě moc. To že ji Jon zabije je OK, to vyjednávání na konci s GreyWormem je taky idiotské. V podstatě mohli pro Jona poslat zpět ve chvíli kdy se Greywormovi lodi přehoupnou za horizont.
    Tady souhlasím s Prestonem, GreyWorm se s tím neměl srát, oběma Tyrionovi i Jonovi podříznout hrdla a byl by klid ne sestavovat soud z jeho přátel a příbuzných.
    Nejhorší na finále není že je debilní, ale že je debilní v tolika směrech.
    Je pravda, že i z těch alternativních konců je to nejhoríš, co mohli zplodit. I konec s popraveným Tyrionem nebo Jorahem na zdi, by byl lepší než tohle.
    Pořád si myslím že i když by z Dany udělali takovýho blázna jakého z ní udělali, tak by pozabíjela všechny vojáky, ale rozhodně by nepozabíjela veškeré civilisty. K tomu fakt nebylo moc důvodů. To prostě nebyla Dany ze sérií 1-7 těch kontrmelců bylo strašně moooc.
    To je to kreslené záporactví o kterém mluvím no a souhlsím
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    @Tyrion Lannister Ještě jsi zapomněl, že její odmítnutí bojovat s nemrtvými se jí nakonec vyplatilo. Krásné poselství. A jak jsem už zmiňovala, seriál se věčně tvářil, jako že dává Cersei šanci být lepší, což se nikdy nestalo - zato Dany je hned odepsaná kvůli zničení města, což se v Západozemí nestalo poprvé. Ale tak ta jejich posedlost Cersei mě znechucovala už dlouho. Fakt ale nechápu, proč jí teda nedopřáli pořádnou smrt, když je to jejich ultimativní silná žena. Škoda mluvit.

    Na její smrti je nejdebilnější jedna věc a to ta, že Tyrion je nějakým způsobem najde pod Rudou baštou, která má být kompletně v troskách, když všechno teď vybucuhuje, jejich těla jsou v perfektním stavu (kde jsou ty časy znetvořených těl jako Ned, Robb nebo Oberyn), což jak Preston vtipně poznamenal ukazuje, že plot armour trvá i dlouho po smrti. Každopádně Tyrion je nějakým způsobem najde, protože podobně jako Brienne se Stannisem a Sansou má nějakou GPS, která mu lokalizuje sourozence? WTF? Má snad společně s Euronem šestý smysl, co lokalizuje Jaimeho? To je totiž proč svoje postavy nenecháváte umírat v nějakým p*sraným sklepě s cihlami, protože pak když chcete reakci na tu smrt, tak musíte vymyslet nějakou hovadinu, aby je reagovaná postava našla. Takže argumenty některých exotů tady, že si na to show nikdy nehrála dávat záslužnou smrt někomu a že to tak v životě někdy chodí. Ok, ale určitě se nestává v životě, že někdo krucinál najde tuhle jehlu v kupce sena a takhle to rozhodně nechodí. Když už něco, tak měl být Tyrion ponechán v nejistotě, jestli jsou Cersei a Jaime pořád naživu, tahle ta nejasnost to by bylo Martinovské.
  • @Tyrion Lannister Tak je pravda, že kdyby je Tyrion nenašel a byl na rozdíl od diváků v nejistotě, tak to aspoň trochu poslední díl vylepšilo. Akorát že D a D by určitě ještě podpořili teorie, že Jaime a Cersei někde mají šťastný konec. Pfff.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    Ok, ale určitě se nestává v životě, že někdo krucinál najde tuhle jehlu v kupce sena a takhle to rozhodně nechodí. Když už něco, tak měl být Tyrion ponechán v nejistotě, jestli jsou Cersei a Jaime pořád naživu, tahle ta nejasnost to by bylo Martinovské.

    To už jsem vysvětlovala někomu na facebooku. Někdo napsal: „to jako chcete, aby Tyrion strávil celou epizodu hledáním svých sourozenců?" Já odpovídám: „Ne. Mohl je hledat a nenajít, zůstala by mu naděje, že přežili. Případně při zasedání rady mohl nějaký vrchní stavitel, který má na starosti přestavbu města přijít a nahlásit, že v troskách se našly kosti a zlatá ruka.“
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Terezička
    Terezička napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    Ok, ale určitě se nestává v životě, že někdo krucinál najde tuhle jehlu v kupce sena a takhle to rozhodně nechodí. Když už něco, tak měl být Tyrion ponechán v nejistotě, jestli jsou Cersei a Jaime pořád naživu, tahle ta nejasnost to by bylo Martinovské.

    To už jsem vysvětlovala někomu na facebooku. Někdo napsal: „to jako chcete, aby Tyrion strávil celou epizodu hledáním svých sourozenců?" Já odpovídám: „Ne. Mohl je hledat a nenajít, zůstala by mu naděje, že přežili. Případně při zasedání rady mohl nějaký vrchní stavitel, který má na starosti přestavbu města přijít a nahlásit, že v troskách se našly kosti a zlatá ruka.“
    No já v tom hlavně nevidím problém, když vezmu v potaz, kolik stopáže ubralo v celé 8. sérii že někdo někam jde nebo zíraní postav, nebo zíraní postav na draka s epickou hudbou.

  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Terezička to mas potom jedno, ci ich najdu robotnici v 59:99 alebo tyrion 08:04
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Edem Pravda je to jenom detail a celek by to nezachránilo, na druhou stranu s*aní na tyhle detaily a určitou realističnost je přesně to, co tuhle sérii poslalo do hlubin p*dele.
  • Edem napsal(a):

    @Terezička to mas potom jedno, ci ich najdu robotnici v 59:99 alebo tyrion 08:04

    Nemám. Vždyť ta sklepení se v předposledním díle úplně zhroutila! Než přišel Tyrion tak se asi zase postavila, aby neměl to hledání moc těžké. Proto vy dávalo smysl, kdyby těla našli až po nějaké době, po tom, co vyklidí pár tun suti. Ne že nakráčí Tyrion, odhrne 2 kamínky a má je.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Edem Pravda je to jenom detail a celek by to nezachránilo, na druhou stranu s*aní na tyhle detaily a určitou realističnost je přesně to, co tuhle sérii poslalo do hlubin p*dele.

    Přesně. Podobně jako Brienne, co zavře knihu, aniž by vysušila inkoust (toho si všimli i ti, co nejsou tak příšerní hnidopichové jako já), Šedý červ se pohádá s Jonem, dá mu náskok, popraví zajatce a stejně je u Dany dřív...
  • upraveno 10. června 2019
    Hlavně mrtvá Cersei byla jak s čertvým make-upem. Neměl jsem rád kapitoly z KP v knihách, ale pamatuju si Tywinův pohřeb, že mu Martin neodepřel tu potupu i po smrti a nechal ho prostě shnít. A i když je to trochu ekl, tahle část zanechala docela dojem.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Vždyť říkám že to je plot armour fungující i po smrti. Oba dva měli být z těch kosek totálně rozdrcení. Jediná věc, podle které by je Tyrion mohl identifikovat je Jaimeho ruka, teda když odejdeme od faktu, že to že je našel je do nebe volající k*kotina, i když ve srovnání s celkem to je bezpochyby už jen maličkost.
  • Lepší než Preston! :-)
  • Tak jsem se díval na tu poslední film-o-filmu epizodu a musím říct že to bylo pěkný. Ale už od prvních vteřin jsem měl prostě pocit že to natočili jen proto, že tušili jakej to bude průšvih. Aby tou nezpochybnitelnou spoustou práce zavřeli ústa kritikům. Velký-geeko-fanoušek který každý rok hraje strážce Starků mě přišel strašně zinscenovanej. Kupodivu nejvíc jsem si užil čtené zkoušky a Kita ve chvíli kdy četl, že Jon zabije Dany. A samozřejmě mě bavilo koukat na všechny ty řemeslné aspekty - stavby, CGI, kostýmy, zbraně......
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.