Hra o trůny - 8. série - Ice & Fire

upraveno 29. dubna v 8. řada
imageHra o trůny - 8. série - Ice & Fire

Po roční pauze je tu poslední řada…

Číst celý článek zde

1222324252628»

Komentáře

• No je vidět, že HBO si věří, když na cenu za nejlepší scénář nominovali poslední epizodu a na nejlepší výkon někoho, kdo hraje postavu, co za celou série neudělá vůbec nic - kromě toho, že kudne svoji holku. Kdyby šlo o kvalitu, tak nominují jiný seriál.

image
    image
    image
  • JoserJoser persona non grata
    50 zlovlků versus nemrtvý Viserion? Každopádně s Jorahem má Sapochnik pravdu. Natočil to parádně, to se musí nechat, škoda že nemohl víc mluvit i do děje.

https://filmtoro.cz/blog/8-rada-got-malem-obsahovala-souboj-zlovlku-s-drakem-nocniho-krale?fbclid=IwAR3OgMa-5TKEt91oRD2w9pAueKDQxgBa58SfhOfEX7GjM5mANBYVbcluQfk
  • @Joser jojo, souhlas. Jde vidět, že nejsou nasraní jen fans.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

SNOKE!!! =D :twisted:
  • Koho ještě nepřešly vztek nebo zklamání nebo nadšení z poslední série, doporučuju...

...už jsem se bála, že se Lindsay nevyjádří, ale naštěstí jsem to jen přehlídla.
  • @Dreamer Tohle jsem už před nějakým časem viděla. Víceméně souhlasím, ale zarolovala jsem očima, když tam ve videu zmínila, jak západozemci nemají rádi divoké, protože jsou to cizinci :roll: Jako chápu, že v posledních sériích byli divocí a jejich představitel Tormund jako beránci. Občas si říkám, že jsem trestaná za dobrou paměť. Jako pamatuje se Lindsay na jistého chlapce, kterému divocí vyvraždili rodinu a proto kudnul Jona?
  • upraveno 14. srpna
    @svoa00 tak na toho jsem si taky nevzpomněla :anxious:

Cha a je tu hned dnes pokračování :-D Oceňuji zaměření i na likvidaci charakteru Sansy. Scénaristé doopravdy nevědí, jak napsat silnou ženskou postavu ani očividně neshledávají nic zajímavého na soucitu a lidskosti, proto se ostatně v Dorne vykašlali na Arianne a místo toho stvořili sadistickou, sexem posedlou, psychopatku Ellarii. Proto dospění Sansy v silnou vůdkyni = nemilosrdná chladná mrcha, která nesnáší dračí královnu (protože holky si nevybírají pěkný kamarádky, ze kterých by mohly mít mindrák) a je vděčná za svoje znásilnění...bravoooo D&D :applause:
    A naprosto souhlasím s tím, že vědět zakončení příběhu nekazí požitek z opakovaného shlédnutí, protože, když je to dobře napsané a vše do sebe na konci zapadne, dostaví se pokaždé pocit zadostiučinění.... což se u GoT nemůže stát.

• Pro ty, kdo nesledují Prestona Jacobse - ten chlap se pustil do přepsání osmé série (v rámci mantinelů, takže se nepouští do velkých experimentů) a zatím má čtyři díly:

Videí, které Hru o trůny na YT kritizují, jsou tuny, ale Preston se do toho pustil kreativně. Hlavně jsem nadšená, jak dal smysl postavě Eurona, skvělé jsou scény, které dal Varysovi, a zapojil i nejmenovaného prince z Dorne.
  • No lidi, já se snad na tu sérii i podívám. Takhle v Prestonově podání. :D
  • @svoa00 musím říct, že se mi to po první epizodě vůbec nelíbí :anxious: Je vidět, že je to práce fanouška/nerda, je to moc komplikované, příliš mnoho vysvětlování, tuny zbytečných detailů. Viděla jsem elegantnější plastiky osmé série, stačilo by opravdu velice málo, aby to nebyl takový průšvih, vlastně by stačilo jen předělat epizodu z likvidací KL a spousta lidí by nemusela zmizíkovat rodné listy s Kálísí.
  • @Dreamer Ona ta první epizoda je kecací, první epizoda každé série kecací vždycky byla :D On Preston moc nepopisuje akci, v tomhle formátu to je i dost zbytečné. Záleží na tom, co považuješ za zbytečné detaily. Ony se i první série seriálu dají popsat jako okecávání, než z toho udělali primitivní show, co sledují lidi v baru. Občas je to i podle mě zbytečné i v rámci worldbuildingu, ale většinou jsem si všimla, že Preston jenom nějak zmíní postavy, které v seriálu byly, a celkově si s postavami poradil líp.
  • @svoa00 je pravda, že druhá epizoda je o něco lepší a některé jednotlivé nápady se mi dost líbily. Těmi detaily jsem myslela například zmiňování některých vedlejších rodů, postav atd. pro knihu důležité skutečnosti, pro seriál, po zkratkovité sedmé a šesté sérii, mi to připadalo zbytečně komplikované.
  • Nevím moc, kam to vložit, tak třeba sem. GRRM měl nedávno rozhovor pro mahgazín Fast Company, kde přidal další názor na zpracování seriálu. Rozhovor ale není celý dostupný online.

https://digitalspy.com/tv/ustv/a29331023/game-of-thrones-george-rr-martin-season-8-not-completely-faithful/
    https://filmtoro.cz/blog/zklamany-george-r-r-martin-8-rada-hry-o-truny-nebyla-verna-predloze
    Martin promluvil i o svých zkušenostech s Hollywoodem: "Stanou se vám úplně nečekané věci, jako že se najednou ozve studio nebo dokonce stanice, protože mají nějaký specifický požadavek, který nemá nic společného s příběhem, ale s tím jejich 'No víte tato postava má veliký Q rating, takže mu pojďme v ději dát větší váhu, aby měl co dělat.'"
    Myslím, že tenhle úryvek vypovídá o mnohém.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    "[Poslední] řada nebyla... tak úplně věrná..."

No, když pominu, že poslední řada předlohu ještě nemá, tak opravdu jen osmá nebyla věrná? =D
    Nicméně Martin už s filmaři měl bohaté zkušenosti z minula, takže to mohl předpokládat.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.