Hra o trůny - 8. série - Ice & Fire

upraveno 29. dubna 2019 v 8. řada
imageHra o trůny - 8. série - Ice & Fire

Po roční pauze je tu poslední řada…

Číst celý článek zde


12325272829

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!


    Tak tady to máte od mistra samotného
    =D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Trochu mi přijde že se mistrovi samotnému nechce přiznávat, že se adaptace nepovedla. Což si podle mě (jakkoliv na to nemusí mít přímo vyhrocený a jednostranný názor) musí uvědomovat. Možná je to lepší než přístup třeba Sapkowskeho nebo Moora kteří adaptace svých děl mají ve zvyku kritizovat (přestože jsou velmi povedené), zvlášť v případě Sapkowskeho je to mnohdy velmi nemilé). Každopádně Martinův přímý názor (tedy ne žádné "mohlo by být dalších pět sérií) by mě hodně zajímal, :-k
  • upraveno 22. května 2019
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Amaroun

    Amaroun napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    Amaroun napsal(a):

    Zbavení se Stannise byla pro mne dobrá satisfakce. Naprosto neschopná postava bez citu, která si myslí, že racionalita je nade vše. Dost mi to připomíná jednoho zdejšího nejmenovaného uživatele... ehm :D

    Přijímám =D
    Doufám, že sis to aspoň zredukoval jen na tu racionalitu. Není to myšleno jako urážka ikdyž by mohla. Na druhou stranu Daenrys a její konání to plné vynahrazuje :D

    Já si myslím, že hovořit v souvislosti se seriálovým Stannisem o nějaké racionalitě je vůbec velký sci-fi, tím bych asi tuhle dikuzi uzavřel :-)
    Už si moc nepamatuji chování Neseriálové Stannise, tak uvidíme. V Tanci s draky je to v nějakém cliffhangeru což? (Bitva). Ono teda ještě to jde brát z pohledu, že Stannis si myslí že se chová racionálně, a má takovou uraženeckou tendenci si myslet, že jeho logiku nikdo jiný neocení. Nakonec se mi vybavují části knihy, kdy si stěžuje, že musí hlídat Dračí kámen a nikdo si na něj nevzpomene.

    Svým způsobem je to stejně sebestředné jako u Daenrys akorát ta to měla více založené na emocích. Můj výklad je ten, že oba dva pohltil jejich radikální způsob myšlení...

  • PhoebeaPhoebea I see you
    upraveno 23. května 2019
    Tak takhle to teda je s celým seriálem :D

    image
  • Stannis je zajímavej, desne náročný a to na iných aj na seba a áno, je tam ten pocit zranenej nedocenenosti a rozmýšľam nakoľko je to reakcia na roky sklamaní a nakoľko pôvodná nátura, ktorá tie roky privodila, ale zároveň z neho cítim zodpovednosť a akože sa vyzná a akože má dávku pragmatizmu. On a Dany sú hrozne rozdielni, ale čím dlhšie pozerám na tvoj príspevok, tým viac mám pocit, že si na niečo natrafil s tým radikálnym myslením. Plavou proti proudu, sú poháňaní čisto svojou vôľou a cieľavedomosťou a fakt myslí trocha nekonvenčne, jen ona má kouzlo a zmatek a on je daleko zemitejší a bez zdrojov.
    A po tomto článku mám pocit, že je pružnejší, než mu bolo priznané. https://warsandpoliticsoficeandfire.wordpress.com/2017/05/31/iron-bends-the-surprising-flexibility-of-stannis-baratheon/
  • Jsem ráda, že ani vtipnému videu neuniklo, že Bran je vlastně hrozná svině.

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Amaroun
    Už si moc nepamatuji chování Neseriálové Stannise, tak uvidíme. V Tanci s draky je to v nějakém cliffhangeru což? (Bitva). Ono teda ještě to jde brát z pohledu, že Stannis si myslí že se chová racionálně, a má takovou uraženeckou tendenci si myslet, že jeho logiku nikdo jiný neocení. Nakonec se mi vybavují části knihy, kdy si stěžuje, že musí hlídat Dračí kámen a nikdo si na něj nevzpomene.
    Tak bavím se o seriálovém Stannisovi, který je jednoznačně horší.
    https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Characters/GameOfThronesStannisBaratheon
    Adaptational Dumbass: His great intellect and knowledge is vastly reduced from the books where he was the best read of the Baratheon brothers (with Renly, apparently taking this role in the show). His role in the investigation of the true heritage of Joffrey, Myrcella and Tommen is gone. Book!Stannis and Jon Arryn were researching this for a long time and Ned reaps the fruits of this work. TV!Stannis learns from Shireen about the Dance of the Dragons when the first mention of that event was when he discussed it with Davos in the books.
    Co se týče uraženosti a, že si na něj někdo nevzpomene, to mají ve velkých částech i ostatní postavy
    Svým způsobem je to stejně sebestředné jako u Daenrys akorát ta to měla více založené na emocích. Můj výklad je ten, že oba dva pohltil jejich radikální způsob myšlení...
    Až mi někdo ukáže postavu, která není sebestředná, začnu brát jako relevantní podnět k diskuzi
    :twisted:
  • JoffreyWater napsal(a):

    @Tyrion Lannister Davos

    :applause:
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @JoffreyWater :applause:
  • upraveno 23. května 2019
    Na Stannisovi není co obdivovat. V porovnání třeba s Tywinem (vůči kterýmu mám výhrady - jen to že je Lannister a je až moc bezohlednej) je to jako porovnávat .. suchej chleba s lembasem...
  • Tak Stannis upálí dceru i v knize,není důvod adorovat tuhle osobu.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Kalam Mekhar Co bude v knize bych nechal na to až kniha vyjde :-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @JoffreyWater Ten je Stannisstředny =D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 23. května 2019
    @sfik
    sfik napsal(a):

    Na Stannisovi není co obdivovat. V porovnání třeba s Tywinem (vůči kterýmu mám výhrady - jen to že je Lannister a je až moc bezohlednej) je to jako porovnávat .. suchej chleba s lembasem...

    Zajímavá analogie :-k
    Edit: Ještě bych dodal Tywin je pomstychtivý zmetek například Elia a její děti tam byl hlavní důvod, že Elia se vdala za Rhaegara místo Cersei stačí si ptecist, co říká Oberyn než jde bojovat s Horou
  • AvivAviv
    upraveno 23. května 2019
    Jo, jo. Stannis jde míň po pomstě. Akorát je horší diplomat a nemá kapsy plné zlata a početní armádu (protože Dračí kámen).
  • Stannis podle mě dceru neupálí v knize, možná Melisandra a ta jeho žena, ale Stannis k tomu požehnání nedá. Protože v seriálu Stannis vzal dceru s sebou, v knize ji nechal spolu s kněžkou a manželkou na zdi a pochybuju, že se spolu ještě někdy uvidí. A hlavně knižní Stannis není takovej dement jako byl ten seriálovej.
  • Z tvtropes ohledně Stannise:

    Adaptational Villainy: On the whole, the show's version of Stannis is a Character Exaggeration of Stannis's flaws at the expense of his more frequently displayed virtues. In one featurette, D.B. Weiss admits he dislikes Stannis. This is also compounded by the fact that many of Stannis' enemies (Tyrells, Renly, Varys) are given Adaptational Heroism.

    Pff, to hodně vysvětluje a jenom přidává k mojemu pohrdání, když ti dva volové protěžují svoje favority bez ohledu na to, co je nejlepší pro příběh. Nevím ale s tímhle přístupem, jak si mám vykládat jejich zacházení s Daenerys.
  • Měli ji tak rádi, že její zešílení oddálili nejvíc, jak to šlo. :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Stannise ráda nemám (na mě moc racionální), ale taky si myslím, že knižní Stannis Shireen neupálí, protože není až takovej hajzl.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    Velice výstižné
  • Vždyť je potvrzený, že tenhle zvrat ohledně upálení bude v i knize.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Kalam Mekhar Však se stane, to ale neznamená že to bude na podnět Stannise, to by bylo proti jeho charakteru. Spíš si myslím že to bude přímo z iniciativy Melisandry - která si tímto třeba krále a hlídku znepřátelí a bude s Jonem vyhnána - což by mohlo vést k další zajímavé dvojici typu Arya x Ohař nebo Jaime x Briene
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Sagart @Kalam Mekhar

    Asi tak nějak, navíc od chvíle, co to Martin potvrdil uplynulo mnoho let a DD dostali tuhle informaci ještě nějakou dobu předtím.

    Tři události, ke kterým jsem hodně skeptický upálení Shireen, vyhození Baleorova septa do povětří a spálení Králova přístaviště. Proč jsem skeptický? Protože ty zvraty především seriálu nebyly provedeny, protože by dávaly smysl, ale protože "SHOCK EFFECT".
    V knihách by se muselo splnit opravdu hodně proměnných, aby ke všemu takto došlo. Moje odpoveď by byla stejná jako Martinova "ano i ne", takže uvidíme, ale po tom jak moc zmrvili 8 sérii a jak moc se to lišilo už předtím (i v prcníh 4. sériích) bych rozhodně nic nevyvozoval. Ani z vyjádření tvůrce nebo Martina ani z toho, co se stalo v seriálu.
  • Jinak budete někdo koukat na to Confederate? Třeba to bude dobrý, když to bude jenom jejich bez nějaký knižní předlohy.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    Tohle bude brzo potřebovat update :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    Lepší příběh než 8. sezóna
  • JoserJoser persona non grata
    No pořád by to bylo lepší než to, co jsme poslední sezony viděli

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.