Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1372373375377378394

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    flanker.27 napsal(a):

    rozhodně nemám potřebu je začít poučovat, že jen proto, že to strhali, já se cítím jako blbec, tak aby v zájmu neurážení mých citů své názory přeformulovali

    Tak tohle jsem fakt nemyslela, ale nevím, jestli má cenu to psát.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    O tom já nerozhodnu. Nepasuji se do role literárního kritika, který "to má správně", přesto si dovoluji rozlišit kvalitní literaturu (nebo filmy) od sraček. Pokud mi ovšem vyčítáš postoj, že, abych parafrázoval, "kdo nepovažuje za sračky to co já, tak je úplně blbej a nezaslouží si plat na důstojnej život", pak si do mě projektuješ vztek na někoho jiného a to mi ani nestojí za to, abych se před tím hájil.
  • Tohle se nějak zvrhlo. Začalo to tím, že americké superhrdinovské kostýmy sú na smiech a vlastne samotní americkí superhrdinovia tiež. Že rytieri čnejú nad nimi tak ako Starec a more čnie nad Odtieňmi. A že současná DC a Marvel tvorba se moc roztahuje na to, kolik toho umí nabídnout. Jak jsme skončili u "mít americký komix raději než Stařec a moře je příznak blbosti" fakt nevidím. Toto vyzerá na nedorozumenie.
    Já osobně bych byla za návrh přehodnotit, zda je rozumné označit celou premisu a všechny americké superhrdinovské komixy za povrchní a prostoduché a pouze plazí mozek stimulující. Jestli by nešlo objevit, že jsou tam i lepší práce a hrdina v převleku po americku ( k spoďárum - móda se mění, oni některé dobové věci taky jsou současnému člověku na smích) není zcela beznadějný nápad. Také nehádzanie do jedného vreca. Že je DC a Marvelu moc, souhlasím, v kinách hotová epidemie.
  • Praktické, o tom žádná, ale vtipně to vypadá taky, nebo ne?

    image


    Codpiece... Nuff said.

    image
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    "krytky" nezatracuj. Kdyby jich nebylo, Baldrickův strýček by si nikdy nezahrál v divadle...

  • AvivAviv
    upraveno 4. dubna 2019
    Tuhle pověru zbožňuju. V zákulisí jsem to takhle jednou nadhodila (samozřejmě jsem neřekla ten název na M) a už i u toho málem spanikařili. :D
    Ale musíš uznat, že spoďári trumfnul.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Jsem nemocná, nenávidím celý svět. Kam se hrabe vztek.
  • JoserJoser persona non grata
    Joker- Já jsem se na tohle strašně netěšil, ale teď mi to připadá jako mix Taxikáře s Králem komedie a strašně se mi to líbí, palec hore :applause:
  • JoserJoser persona non grata
    Coppola ve svých osmdesáti oprašuje Megalopolis http://cinepur.cz/article.php?article=4628
  • upraveno 7. dubna 2019
    Tak kdo už viděl Dragged Across Concrete Docela jsem se těšil a očekával něco jiného, ale nakonec se mi to líbilo. :-)
    Je to sice dlouhý a jde z toho cítit že S Craig Zahler je taky spisovatel.
  • JoserJoser persona non grata
    Nová Bessonovina. Připomíná mi to jeden z jeho předchozích filmů Lucy a vypadá to minimálně stejně dobře. Je zajímavé, jak se mi Besson ve své mainstreamové tvorbě poslední léta trefuje do vkusu, ať už výše zmíněnou Lucy nebo Valerianem.

  • JoserJoser persona non grata
    Jelikož jednička byla totálním zklamáním, tak se dvojce vyhnu obloukem. V traileru prezentovaná scéna s babkou/Penniweisem nepůsobí vůbec strašidelně, narozdíl od knihy, kde to fungovalo perfektně byť to bylo "jen" psanou formou. Jediné, co by mi mě donutilo se na to podívat je MacAvoy, protože ten uhraje fakt všechno, že Skleněný

  • JoserJoser persona non grata
    Tohle asi ne, a to mám jedničku vážně rád

  • @flanker.27 mi připomíná tebe když se mluví o Marvelu nebo Star Wars :D


  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @DanielSvatoš Jdeš pozdě, Uwe, ale můžeš mi dělat asistenta :twisted:
  • JoserJoser persona non grata
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    Bude zajímavé vidět Honest Trailer na nového Žižku :twisted:
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister Nějak očekávám že Braveheart které mi k srdci nikdy moc nepřineslo (nesmyslně vyhypovaný film) bude mít mnohem větší úroveň než historický film Žižka.
    Nějak ale nevím zda se budou chtít Screen junkies takovým filmem vůbec zabývat. Dohnat jim zbývá ještě spousta filmů :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    The Scotsmen are Australian - to mě složilo =D
  • JoserJoser persona non grata
  • JoserJoser persona non grata
    Pán světla vzkřísil Berrica :twisted:

    image
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Ciwe, to by Žiška čuměl, fagt.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Krisa To má ještě dobrý, co má říkat Čingischán =D

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Tyrion Lannister Ten by jim záviděl ty zlatý kaťata :P
  • @Krisa A Zmikund se směje :D

    A musím říct že to ve mě vzbuzuje úplně stejný pocity... :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    A Zmikund se směje
    Směje se a posměšně chrastí sirkama :onfire:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    sfik napsal(a):

    A musím říct že to ve mě vzbuzuje úplně stejný pocity... :twisted:

    Jakože závidíš ty zlatý kaťata?
  • @Krisa Ne, ty humorový pocity z toho jak se Michael Caine tváří na plakátu utrápeně protože ví že ten film je a bude sračka :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.