Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1541542544546547581

Komentáře

  • JoserJoser persona non grata
    @svoa00 Tak každý má nějakou zkušenost s netolerantní ideologií, na mě si kupříkladu můj tehdejší středoškolský spolužák hrdinně troufnul s esesáckým bajonetem... Ale tohle je článek z novinek a zatím mi to zní stejně jasně a neprůstřelně jako Skripalova smrtící otrava nebo Putinem osobně provedená Němcovova ''poprava'' přímo u Kremlu :twisted: Čímž ovšem nijak neomlouvám současnou ''liberální levici'', která je více liberální a méně levicová, než by měla být. Stejně tak ale pohrdám AfD, kupříkladu jejich názory na Benešovy dekrety jsou nesmírně zajímavé, ale to je u těhle skřítků vždycky stejné, viz Orbán...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Když už jsme tu měli politika AfD zmláceného tyčí, tak z našeho rybníčku: https://www.novinky.cz/clanek/chtel-jsem-vyvolat-odpor-kal-se-duchodce-obzalovany-z-teroristickych-utoku-na-zeleznici-40266866

    Zajímavé jak ho "vlastenci" hájí, prý pomatenec, který to myslel dobře a vlastně se nic hrozného nestalo :D
  • https://www.novinky.cz/ekonomika/493872-prognoza-v-roce-2030-budou-nejvetsimi-ekonomikami-sveta-cina-a-indie.html

    1. Ačkoliv tahle prognóza není nerealistická, ekonomickou krizi z roku 2010 taky nikdo předem neohlašoval, takže předvídat ekonomiku na jedenáct let dopředu mi přijde poněkud úsměvné.

    2. Čína a Indie se i v tom případě budou moct plácat po rameni, ale obyčejným lidem to bude moct být u řiti. Stačí se podívat na realitu, v jaké i střední třída v obou zemích žije. I za jedenáct let se bude pravděpodobně v Číně masivně pracovat v polootrockých podmínkách. Evropu čeká sociální a ekonomická krize, ale předpokládám, že i v roce 2030 to bude nejlepší místo k životu. Ono porovnávat životní podmínky podle parity kupní síly a dokonce ani podle HDP na hlavu moc dobře nejde.

    Tohle je řazení zemí podle HDP na hlavu:
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

    Asi nikdo si nemyslí, že v Bahrajnu, Saudské Arábii nebo Kuvajtu mají lepší životní podmínky než v Česku.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • AvivAviv
    upraveno 9. ledna 2019
    Ta ironie je přímo delikatesní. První terorista v Čechách je Čech, protože chce, aby sem teroristé nepřišli... Myslíte, že takových přibude?
    Jinak v komentářích padla zajímavá hypotéza, jestli stařík opravdu dokázal stromy skácet a zda jenom nekryje někoho z rodiny.

    To je teď takový trend, chvástat se rychlým rostem a efektivitou/znížením nákladu a že s kvalitou života lidí, nebo výkonu nějaké činnosti to nedělá nic, nebo jde dolu vodou se mlčí.
    Třeba když zpruměruješ ty, co si žijí na fakt vysoké noze, s těmi ostatními, tak ti vyjdou lepší životní podmínky. Což by ilustrovalo, že z čeho žít by i bylo, jen to je zase jednou blbě přerozdělené :-k

    EDIT A jéje, přicházející zeď jsem si nevšimla. :D
  • JoserJoser persona non grata
    @Tyrion Lannister To vskutku bude, málokdy se poštěstí sledovat takřka v přímém přenosu, jak vrchní světový policajt ztrácí příčetnost...
  • JoserJoser persona non grata
    O téhle anketě jsem vůbec netušil, ale pokud se Slovensko z té desítky může pyšnit nějakou opravdovou osobností, tak určitě Jánošíkem, Štúrem a Husákem

    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-historie-media-zabava-anketa-spolecnost.A190102_092111_zahranicni_luka?fbclid=IwAR1wnWQ4H8AxL_gVfYfmOgI1VhjiBrTB6O2J__KStu0kyuOwKY-dfdzDi6k
  • Jánošíkem? Dobrý vtip. V reči sa z neho urobil hrdina, pretože ľudia chcú hrdinu, obzvlášť takého s kým by si mohli spájať sami seba a dodať si sebavedomie. A to je tak vše, když dojde na Ďuriho. Štúr, Štefánik, i ten Husák, Cyril a Metod, Hlinka, Dubček, Strholec, Gombitová, Sagan na druhej strane, tí niečo dokázali... Ta anketa byla podle mně dobrý nápad. Fajn prieskum a lidé se zamyslí nad tím, jak bylo umožněno současné Slovensko, jak byli umožněni oni a to, co mají a co by mohli chtít a co raději nechtít a zabránit tomu. Tahle reflexe buduje vztah. Jediné riziko je zazdit se v minulosti a nesnažit do budoucna.
  • Jaká to ironie že první český terorista není muslim ale sympatizant SPD, který jim ve volných chvílích u petičního stánku vyhrává na harmoniku...
    https://www.idnes.cz/praha/zpravy/jaromir-balda-teroristicky-utok-soud-vlaky-stromy.A190108_111453_praha-zpravy_iri

    Mimochodem za to přirovnání sebe k Palachovi by zasloužil na holou...
  • JoserJoser persona non grata
    @Aviv Jo, v tomhle máš pravdu, Jánošík je takový zromantizovaný hrdina do nesnadných dob, a já jsem romantická duše no.
  • JoserJoser persona non grata
    Mainstreamová levice, nebo též přeliberalizovaná levice, to jsou ty správné výrazy pro politické cosi, co levici v první řadě škodí. Obecně mi tady něco jako levicový euroskepticismus, levicová kritika unie velmi silně chybí, nacionalistická KSČM (i když jí v květnu budu asi volit, trojka na kandidátce je můj dobrý přítel) a sociálfašisti z ČSSD toho nejsou schopni. http://casopisargument.cz/2019/01/10/stockholmsky-syndrom-levice/?fbclid=IwAR0Awr8o7VYfiT80qRkRvlGkdCZtc4BTTViMLIOjFYd3WGmohyTYtcZmKts
  • AvivAviv
    upraveno 10. ledna 2019
    Joser napsal(a):

    @Aviv Jo, v tomhle máš pravdu, Jánošík je takový zromantizovaný hrdina do nesnadných dob, a já jsem romantická duše no.

    Takhle, národnobuditelský účel splnilo a v Terchovej je to dobrá turistická atrakcia. Trocha romantiky nezaškodí. Ale tím už jsme zase spátky při aktivistech konce osumnácteho a pak devatenácteho století, takže zase s tím nic nemá. Čiže výraz osobnost pusobí fakt odvěci. Jako romantický symbol no probľéma.
  • JoserJoser persona non grata
    @sfik Palach je taky taková rozporuplná a problémová historická osobnost. Tady je mi ale především líto toho pána, jedinou obětí je tady totiž on.
  • A lidé ve vlacích, jež se mohli vykolejit, nejsou oběťmi? V tomhle vztahu je totiž agresorem.
  • upraveno 10. ledna 2019
    Joser napsal(a):

    @sfik Palach je taky taková rozporuplná a problémová historická osobnost. Tady je mi ale především líto toho pána, jedinou obětí je tady totiž on.

    Není :-) A pána mi líto také není.
    A o něco jsem tě žádal, tak to respektuj..
  • JoserJoser persona non grata
    @sfik Zdravý názor, díky za něj, pořád lepší než kavárenská povýšenost, kterou jsem naštěstí zachytil jindy v prostoru, tak špatné to tady ještě není. A tvoje žádost je pro mě irelevantní, tak to respektuj...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    (Dokud to budete krmit, tak to bude plodit.)
  • Já vim :-(
  • JoserJoser persona non grata
    @Nevada Upřímně nechápu, o co ti jde, proč mě urážíš a proč sis zasedla zrovna na mě, ale nemám ve své skvělé, charakterní a obdivované povaze ustupovat, takže z tohohle fóra prostě neodejdu a budu zde více aktivnější, i kdyby se tu se mnou nebavila ani klika od dveří. Mohu tě nyní veřejně poprosit o odpověď do soukromé pošty na mojí otázku? Předem děkuji za kladné vyřízení a přeji hezký zbytek večera.
  • Arutha napsal(a):
    No to je krása. Nemáte někdy chuť zavřít tyhle typy s opačním extrémem do jedný místnosti, nechat je, ať se vyřídí navzájem a pak mít klid? :D
  • Panenku černošku měla už moje maminka, ročník 1957.
  • @Terezička My doma měli takovýho toho plyšovýho černocha :D
  • JoserJoser persona non grata
    Umřela Klinika, exekuční mafie a státní byrokratický aparát opět zvítězil. Já sám jsem před lety v jednom squatu bydlel a byla to ta nejlepší průprava do života, která ze mě vytvořila tak skvělého člověka, jako jsem nyní. A co bude s Klinikou dál? Samozřejmě je to všechno účelové, SŽDC má jen po praze stovky prázdných objektů, v tomto případě tipuji, že se to nechá ještě nějakou chvíli chátrat a pak se to za pár šupů pod rukou prodá švagrovi developerovi. A gentrifikační skřítci si zase mohou mnout ruce, účelová mediální manipulace Primy je pak hnus sám o sobě...

    http://a2larm.cz/2019/01/prazska-klinika-se-stava-minulosti/

    http://a2larm.cz/2019/01/jak-televize-prima-zkresluje-informace-o-klinice/
  • @Joser To je snad první příspěvek, kdy s Tebou souhlasím. Stačí se podívat jak skončila Milada a ne, opravdu ji v tom stavu nenechali squateři.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Tady je problém, že nemůžeš mít něco co nevlastníš prostě. Nemůžeš mít na zákon dvojí metr. Protože pak může někdo přijít k tobě do bytu a říct "ten Playstation stejně nepoužíváš, takže si ho bereme". Není možná, a je jedno že si to PS zapnul naposledy před dvěma roky.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Neříkám že jsem exekutor, nebo že vlastním chátrající byty k ničemu, jen chci říct, že dvojí metr je cesta do pekel.
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 11. ledna 2019
    Já chápu, jak to s ps myslíš, ale o tomhle squatting není a nikdy nebyl. Ale zkusme to otočit- barák Kliniky co tak horlivě vyklízel exekutor je státní majetek - ne soukromý. Mimochodem by mě zajímalo, kdy si stát začne brát zpět to co bylo zprivatizováno. Velká, malá i kupónová privatizace - to bylo El Dorado. Super zlodějina, za kterou nikdo nešel sedět ani nikomu nic nesebralo exekutor. OKD, Mostecká uhelná, vodárny, JČE, JME. Ne nějakej ušmudlanej baráček na Žižkově. To je ta česká mentalita, například na západě je squatting legální, v čechách nebude nikdy, právě kvůli naší mentalitě vytvořené normalizačním bezčasím (pozůstatek pražského jara, které nemělo a ani nemohlo mít ''dobrý'' konec) a devadesátkového budování klausovského kapitalismu (to je to, o čem na tiskovce mluvil Kuba Ort, možná to formuloval poněkud neohrabaně, ale podstatu trefil).

    https://www.afed.cz/text/6932/pokus-o-evikci-kliniky-den-prvni

    https://www.afed.cz/text/6934/evikce-kliniky-den-druhy
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.