Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1363364366368369394

Komentáře

  • JoserJoser persona non grata






  • @Mikke Vím, že film poskytuje Netflix, ale nechápu to. Outlaw King je v podstatě špinavější historický velkofilm a ten patří do kina. Má solidní rozpočet, dobrou výpravu v hlavní roli aktuálně oblíbený herec. Finální bitva by se hodila do kina. Časy kdy se hodně točily historické velkofilmy ( po úspěchu Pána prstenů - Poslední samuraj, zmíněná Troja, Král Artuš, Alexander Veliký ) jsou už pryč. Stejně ale nechápu tvůrce, že film nešel v kinech. Jsou sami proti sobě, já bych na film do kina šel a lístek si koupil. Takhle ho všichni budu stahovat. Snad jsem četl v nějaký diskusi, že ani na Netflixu nemá film české titulky, to nevím jistě, ale pokud to tak je, tak je to "skvělá" služba .
  • @derfel
    Časy kdy se hodně točily historické velkofilmy jsou už pryč
    To mě taky mrzí. Dneska se chodí do kina na přepálený blockbustery (čest vyjimkám), který už mě unavují.
  • Ten trend taky jednou skončí. Snad následující móda bude stát za to.
  • Fantastická zoo číslo 2 se líbila, směrovaní některých postav a pár odhalení překvapilo (jinde nepřekvapilo, ale se s rostoucím děsem pomalu naplňovalo) a dojalo. Grindelwald dělal lepší dojem, než v předchozím díle. Otvírací akční sekvence fakt bezva a bestiár byl rozšířen o pár zajímavostí. Je tam taky jeden hezký foreshadowing jedného bodu zápletky. Newt a Tina k zulíbání všecičko. Taky už asi chápu, proč se ilegalizovala avada, protože tady jedno její použití bylo "nice job breaking it hero". A sákriš, co zaznělo ke konci v Rakousku. Rozhodně je to temnejší, než jednička a jsem docela zvědavá, co dál.
    Ještě se rozhoduju zda
    Leta
    nebyla vyplytvána a málo katarzní, nebo to stálo za to.
    Jak sakra tím G věděl jak na
    Quenie
    ? Měli ji v hledáčku? Proč ji? Našli ji náhodou? Nebo ji sledovali? Pokud jo, tak jak? Prostě to pusobilo poněkud (ne)štastno-náhodně, ale to je jediné, co tomu jakž tak vytknu, protože jinak to mně pusobilo brilantně.
    Nejsem dobrá v hledání chyb a věcem jako pacing a tak rozumím málo, takže to tady uzavřu.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Fantastická zvířata nejsou skvělý film, nejsou ani super co se univerza týče, má to spoustu nesrovnalostí a hloupých oslích můstků. Závěrečné"odhalení"je hrozný shit, pokud ovšem G nekeca jako vždycky.
    Jo a Depp je super!
    A nejlepší scéna vize druhé světové. To by tomu pánovi člověk i jako mudla fandil.
  • upraveno 20. listopadu 2018
    @Benji Jo přesně tak. Ty "camea" byly naprosto zbytečný (nejvíc McGonnagalová), ale i Nagini, Jacob byl úplně k ničemu (vlastně i ty americký ségry). Top postavy jsou podle mě Leta, Brumbál a Grindewald (haha ani jedna z postav z prvního dílu a vlastně ani jedna hlavní postava). Vlastně těch postav tam bylo opravdu příliš. Po scéně s Jackobem jsem to nečekal, ale neuvěřitelně mě bavil Flammel.. (nevíte kdo byla ta ženská se kterou mluvil v té knize? resp. s jakou skupinou komunikoval?)

    Graficky bych ten film viděl jako parabolu se super začátkem (bombastickým prisonbreakem), pak následuje propad (bohužel většina prostředku filmu) aby to zachránil konec, který byl zkrátka dobrej - vize války, modrý plameny, bezová hůlka, Leta, Flammel... - Samozřejmě očekávám že ve třetím díle bude 2/3 filmu souboj mezi Brumbálem a Grindewaldem, který budou muset natočit opravdu senzačně aby mě to uspokojilo :D

    Btw. Fantastický zvířata se to jmenuje protože jich tam pár je -- podle mého jenom digitální výplň aby právě ten prostředek nebyl úplný shit...
  • Neprekvapilo by ma, keby kecal, ale čo ja viem, či nejako prijateľne nevymyslia, ako je možné že
    stratený bráško bol na lodi s nejakou ženou, keď mamča zomrela a otec bol vo väzbe.
    Čekám, co dál.
    Které oslí mustky a nesrovnalosti ti vadí? Jak jsem řekla, tyhle věci rozeznávam špatně.
  • sfik napsal(a):

    @Benji Jo přesně tak. Ty "camea" byly naprosto zbytečný (nejvíc McGonnagalová), ale i Nagini, Jacob byl úplně k ničemu (vlastně i ty americký ségry). Top postavy jsou podle mě Leta, Brumbál a Grindewald (haha ani jedna z postav z prvního dílu a vlastně ani jedna hlavní postava). Vlastně těch postav tam bylo opravdu příliš. Po scéně s Jackobem jsem to nečekal, ale neuvěřitelně mě bavil Flammel.. (nevíte kdo byla ta ženská se kterou mluvil v té knize? resp. s jakou skupinou komunikoval?)

    Graficky bych ten film viděl jako parabolu se super začátkem (bombastickým prisonbreakem), pak následuje propad (bohužel většina prostředku filmu) aby to zachránil konec, který byl zkrátka dobrej - vize války, modrý plameny, bezová hůlka, Leta, Flammel... - Samozřejmě očekávám že ve třetím díle bude 2/3 filmu souboj mezi Brumbálem a Grindewaldem, který budou muset natočit opravdu senzačně aby mě to uspokojilo :D

    Btw. Fantastický zvířata se to jmenuje protože jich tam pár je -- podle mého jenom digitální výplň aby právě ten prostředek nebyl úplný shit...

    K sestrám...
    Queenie je ilustrácia toho, ako Grindelwald získava ľudí a komentár k bráneniu ľuďom vo vzťahoch kvôli príslušnosti k skupinám a taky to věci hodně zdramatizovalo - jeden z hrdinov, niekto, na kom ostatným hrdinom záleží, je zrazu na opačnej strane barikády a nie je na tom dobre. Paralela Merope Gaunt je easter egg, ktoré možno niekomu príde nadbytočné a niekto ho ocení a určite by sa dalo debatovať o tom, že Jacob jej ten trik s elixírom odpustil priľahko.
    Každopádne ich vzťah a interakcie sa podľa mňa filmárom vydarili. Jej linka sa mi fakt páči mimo ten detail, ako sa k nej vtedy v Paríži dostali. To bolo poněkud wtf i na mňa.
    Já bych k těm třem, co zmiňuješ u sebe přidala i Newta. Já je mám čtyři nej.
    Jo, závěr byl bomba, asi proto hodnotím výš.
    Ale nemyslíš duel z 1945, že? Protože filmu má být pět, pokud vím.
  • Aviv napsal(a):

    Neprekvapilo by ma, keby kecal, ale čo ja viem, či nejako prijateľne nevymyslia, ako je možné že

    stratený bráško bol na lodi s nejakou ženou, keď mamča zomrela a otec bol vo väzbe.
    Čekám, co dál.
    Které oslí mustky a nesrovnalosti ti vadí? Jak jsem řekla, tyhle věci rozeznávam špatně.
    jenže to nesedí časově, a ani věkem, počítalo to dost lidí fakt to nevychází, protože brumbál se narodil 1881. Sestra byla o 9 let mladší a když ji bylo 6, napadli ji ti kluci a jejich otce zatkli. Matka byla o několik let později zabita svoji dcerou, při záchvatu magie. Takže ten kluk by se musel narodit 1896. Děj se odehrává v roce 1927, takže by mu muselo být 31, což mi teda nepřišlo, tam vypadá tak na 20 a má být stejně starý jako mladší bratr leto a u ní se věk věděl a 31 to nebylo byla mladší

  • @Aviv Tak já ještě pochválím výběr místa pro finální střet. Hřbitovy jsou krásný, kor tenhle :D 8-)
  • AvivAviv
    upraveno 20. listopadu 2018
    p1e9t9r2 napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    Neprekvapilo by ma, keby kecal, ale čo ja viem, či nejako prijateľne nevymyslia, ako je možné že

    stratený bráško bol na lodi s nejakou ženou, keď mamča zomrela a otec bol vo väzbe.
    Čekám, co dál.
    Které oslí mustky a nesrovnalosti ti vadí? Jak jsem řekla, tyhle věci rozeznávam špatně.
    jenže to nesedí časově, a ani věkem, počítalo to dost lidí fakt to nevychází, protože brumbál se narodil 1881. Sestra byla o 9 let mladší a když ji bylo 6, napadli ji ti kluci a jejich otce zatkli. Matka byla o několik let později zabita svoji dcerou, při záchvatu magie. Takže ten kluk by se musel narodit 1896. Děj se odehrává v roce 1927, takže by mu muselo být 31, což mi teda nepřišlo, tam vypadá tak na 20 a má být stejně starý jako mladší bratr leto a u ní se věk věděl a 31 to nebylo byla mladší

    Načasovanie je naozaj nešťastné. Prezerám diskusiu na reddite a loď, kde bola Leta s Corvusom a Credence s niekým, sa vraj potopila v 1901. Tedy klučinovi by mělo být kolem 27. Což teda nesedí s věkem, jež Ezra uváděl předtím, ale budiž. Některým napadlo, že to s bratrem není doslovné, že Gellert používá slovo bratr i za jiných okolností a v Rakousku poukazuje pouze na příbuzenství a Credence by mohl být batrancem.
    Pořád myslím, že by taky mohlo jít o lož. Nebylo by to poprvé, co mu lhal. A fénix přeci muže i za někým jiným, než příslušníkem Dumbledoru.
  • Baj d uej... Minerva Mc je prý pojmenovaná po babičce, takže třeba jsme ve škole potkali babičku, na niž se skrátka hodně podala. Jinak to taky nedáva smysl, když se má naordit až po 1935, nebo jak.
  • No a ty ročníky narození.. neměli by se lišit filmový s knižním Brumbálem?
  • @DanielSvatoš To vypadá opravdu zajímavě. Škoda, že něco takového není i pro východní frontu.
  • Aviv napsal(a):

    p1e9t9r2 napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    Neprekvapilo by ma, keby kecal, ale čo ja viem, či nejako prijateľne nevymyslia, ako je možné že

    stratený bráško bol na lodi s nejakou ženou, keď mamča zomrela a otec bol vo väzbe.
    Čekám, co dál.
    Které oslí mustky a nesrovnalosti ti vadí? Jak jsem řekla, tyhle věci rozeznávam špatně.
    jenže to nesedí časově, a ani věkem, počítalo to dost lidí fakt to nevychází, protože brumbál se narodil 1881. Sestra byla o 9 let mladší a když ji bylo 6, napadli ji ti kluci a jejich otce zatkli. Matka byla o několik let později zabita svoji dcerou, při záchvatu magie. Takže ten kluk by se musel narodit 1896. Děj se odehrává v roce 1927, takže by mu muselo být 31, což mi teda nepřišlo, tam vypadá tak na 20 a má být stejně starý jako mladší bratr leto a u ní se věk věděl a 31 to nebylo byla mladší

    Načasovanie je naozaj nešťastné. Prezerám diskusiu na reddite a loď, kde bola Leta s Corvusom a Credence s niekým, sa vraj potopila v 1901. Tedy klučinovi by mělo být kolem 27. Což teda nesedí s věkem, jež Ezra uváděl předtím, ale budiž. Některým napadlo, že to s bratrem není doslovné, že Gellert používá slovo bratr i za jiných okolností a v Rakousku poukazuje pouze na příbuzenství a Credence by mohl být batrancem.
    Pořád myslím, že by taky mohlo jít o lož. Nebylo by to poprvé, co mu lhal. A fénix přeci muže i za někým jiným, než příslušníkem Dumbledoru.
    No my jsme ještě uvažovali, zda to není syn brumbála, což by s ohledem na věk sedělo spíše než bratr. Ty data tam těžce nesedí, pokud teda, jak říkáš nelže, což by mnohé vysvětlilo
  • sfik napsal(a):

    No a ty ročníky narození.. neměli by se lišit filmový s knižním Brumbálem?

    On tam je nejaký rozdiel? Prečo tam je rozdiel?
  • AvivAviv
    upraveno 20. listopadu 2018
    Ozaj, čo by ste povedali na teóriu,
    že spojením s Dumbledorovcami je obskurus, ktorého Credence hosťuje?
    Že Grindelwalld ho nejako oddelil od Arianny a ten čierny mrak sa napojil na Credenca. To by pasovalo k zvláštnej formulácii, ktorou ho informoval o mene Aurelius Dumbledore. Akoby mu to meno dával tam v tom momente, nie mu oznamoval starú novinu. Newt ukázal v prvom filme, že je možné tú potvorku izolovať. Otázkou je, ako by obskurus zdrhol Gellertovi, že by ho podľa vízií musel ísť hľadať.
    Natrafila som na tvrdenia, že chudáčika malého Lestrangea vraj niečo z vody zachránilo, niečo ako kelpa trebars, takže s obškurným parazitom od Arianny máme z havrana fénixa.
    No a pak tady jsou tvrzení, že transformace z havrana na fénixe se stala až po Grindelwaldově dotyku proto, že díky krvavému paktu s Albusem mohl chudáka zvířatko povolat i on.

    Oni tam snad tu scénu dali jen proto, aby spustili spekulace.
  • @Aviv Přesně spekulujeme všichni koho znám :D :D
    a nejvíce mi tam sedí ten syn. Pak by se o něm nevědělo, protože se utopil a zároveň by mohl tušit o jeho existnci a hrobka ten rodokmen a vyprávění leto, by to všechno potvrdilo
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tak tohle ne chci, ale musím vidět!

  • @flanker.27 Tak zatím Mladý papež ne? :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tam mi bohatě stačily ukázky.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    A mimochodem, zdá se, že nový Robin Hood je ještě větší blbost než Ritchieho Artuš a to je hodně vysoká (nebo tedy spíš nízká) meta...
    https://www.kinobox.cz/clanek/15252-novy-robin-hood-je-katastrofa-ktera-se-mozna-ani-nepodiva-do-ceskych-kin?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 21. listopadu 2018
    @flanker.27 Ritchieho Artuš šel z nějakého důvodu mimo mě, přitom podobně ''alternativní'' Bratrstvo vlků je skvělé guilty pleasure s parádní atmosférou i akční scénámi které mě baví dodnes. Mrzí mě Robin Hood, na film jsem se po trailerech těšil, všem pedantům navzdory, tak snad to k nám dotáhne. Moc bych potřeboval druhý filmový klenot, jakým byl před časem Valerian, pak už zbývají jenom začátkem prosince Smrtelné stroje.
  • JoserJoser persona non grata
    @DanielSvatoš Já jsem skromný, vystačím si s Battlefieldem 1 http://cinepur.cz/article.php?article=3950
  • JoserJoser persona non grata
    Trailer roku =D

  • Joser napsal(a):

    @flanker.27 Ritchieho Artuš šel z nějakého důvodu mimo mě, přitom podobně ''alternativní'' Bratrstvo vlků je skvělé guilty pleasure s parádní atmosférou i akční scénámi které mě baví dodnes. Mrzí mě Robin Hood, na film jsem se po trailerech těšil, všem pedantům navzdory, tak snad to k nám dotáhne. Moc bych potřeboval druhý filmový klenot, jakým byl před časem Valerian, pak už zbývají jenom začátkem prosince Smrtelné stroje.

    Bratrstvo vlku, jestli je řeč o francouzské eskapádě s indiánem v Evropě, je hódně divný film. Celou dobu jsem myslela na to, že se to dalo udělat líp, že některé věci byly moc dlouhé a tam, kde by se skrátili, by se dali rozvinout jiné, jež pusobily zanedbaně. Protože jsem chvílemi měla pocit, jakože tam nikdo nic moc nedělá, jen na něco čeká, nebo, že zas jiné věci se odbavili skratkovitě. Tohle řečeno, tehdá před lety jsem si užila atmosféru, boje, nápady a některé herce.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    :-k
  • https://www.boxofficemojo.com/movies/?id=bohemianrhapsody.htm

    Wow, koukám, že se nám tu zrodil jeden z oscarových favoritů (film má skvělé reakce od kritiků i diváků) a navíc vydělá přes půl miliardy dolarů.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.