Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1362363365367368394

Komentáře

  • @Ugla ó děkuji za ty peoples, to jsem netušil, resp. jsem myslel že to je kompletní blbost..
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. října 2018
    Tak jsem viděl Bohemian Rhapsody. Ač dá filmu skutečně vytknout cokoli, je to opravdu nakonec film s dokonalým soundrackem, což mi brání ve veškeré objektivní kritice :)
  • JoserJoser persona non grata
    @flanker.27 Tohle je taky film, co nikdy neuvidím, ale soundtrack si někdy rád poslechnu
  • JoserJoser persona non grata




  • SagartSagart Amo ergo sum
    @DanielSvatoš První gladiátor je celkem v pohodě film. Pokud udělají pokračování s již dospělým Luciem by mohlo být zajímavé. Nepůjdu na to, ale neurazím se když to vznikne a určitě na to pak někdy mrknu. Zvlášť pokud to bude podobný blockbuster jako první, vůči čemu jsem vzhledem k moderní době celkem skeptický. Ale pokud jde o historii a Crowa, třeba by se pak donutili natočit i pokračování Mastera and Commandera a to by už za to stálo.
  • @Sagart Master and Commander se prý také chystá ale první na řadě bude Gladiátor

    přes všechny historické nedostatky mám Gladiátora velmi rád
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    No, kdyby se první Gladiátor odehrával v nějaké fantasy zemi, tak bych si pokračování s Luciem i celkem dal. Ale takhle? Definitivně alternativní historie aneb co v Cassiu Diovi nebylo...
  • Prvního Gladiátora mám moc ráda a opravdu doufám, že tohle vedle něj nebude vypadat hloupě.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ridley Scott a pokračování, to si odporuje. Nedopadne to dobře.
  • JoserJoser persona non grata


  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Se bojim podivat i na trailer.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Podle traileru to nevypadá tak, jak jsem si myslel.
  • AvivAviv
    upraveno 9. listopadu 2018
    Krisa napsal(a):

    Se bojim podivat i na trailer.

    No tak poinformuju. V podstate ide o ľudský svet premietnutý na ten zvierací. Príbeh o očistnej sile lásky, o obeti, o pomste, hazarde, podvodoch, detskej duši. Je to ke konci i brečíci film, ale vlastně to končí mile.
    Hlavná postava zařve hned na začátku, jen aby zdrhla z nebe, protože na zemi se jí líbilo a chce to tomu vrahounskemu bastardovi vrátit i s úroky. A když náš pejsek najde lidskou sirotu, co umí mluvit se zvířaty, rozhodne se ji použít k nashromáždění bohatství, ale ona je taková idealistka, že mu přiroste k srdci a dotlačí ho i k nesobeckým věcem.
  • Ne ne ne ani trailer nechci videt... :D
  • No ták, lidi, je tam spievajúci aligátor. :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Aviv Takže tam pejsci neumíraj ve velkém?
  • Ee... Všeho všudy dva, co si pamatuju a jeden je záporák.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Peter Jackson vzal staré filmy z první světové války, nechal je zpomalit a dobarvit. Takhle vypadá výsledek. Tohle asi budu chtít vidět:

  • Téda, to vyzerá dobre.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @flanker.27 to vypadá ne dobře, ale luxusně :applause:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Pravda je, že podobně "oživené" záběry už bylo možné vidět ve výborných francouzských dokumentech Apokalypsa: 2./1. světová válka, ale tady je to evidentně ještě hodně vylepšeno.
  • Viděl už někdo Outlaw King? Je to středověk? Hra na středověk? Pseudostředověk? Hodnocení na csfd není špatný 80%.. ale známe csfd :D Obzvlášť pokud lidi do historických děl řadí i hru o trůny :D
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 12. listopadu 2018


    pika pika :-P

  • @sfik Já jsem viděl film Outlaw King a jsem spokojený. Má rád filmy ze středověku a film mě nezklamal. Úplně nědokážu posoudit historickou věrnost, ale je větší než u Statečného srdce ( mého oblíbeného filmu). Středověk plný krve a bahna, ale ne přepáleně brutální ( opravu nechutná jedna scéna). Finální bitva parádní ( někdo může kritizovat že né úplně uvěřitelná, ale je to film ne historický dokument). Jen Wallace měl v S.S. lepší motivační proslov k "synům Skotska" na téma svobody. Z Wallace ve filmu "hraje "jen ruka a hlava. Spojením se Statečným srdcem je i herec James Cosmo ( také velitel Mormont z GOT), který ve filmu hraje otce Roberta Bruce ve Statečném srdci hrál otce Hamishe. Škoda je, že film byl viditelně sestřihaný. Nechápu, že film nejde v kinech.
  • Byl někdo na fantastických zvířatech 2? Mne to teda ten závěr filmu přinesl spoustu nesrovnatelností
  • upraveno 17. listopadu 2018
    @derfel Film do kin nejde, protože ho poskytuje Netflix. Cosmo kromě Braveheartu hrál taky v Troyi jako tihle dva pánové. image

    Mimochodem kolik lidí si troufne jezdit na koni v 70 letech?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.