Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
1828385878892

Komentáře

  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Nevada na sekundu mě bodlo u srdce, že tu budou konečně Dveře
    ...Achjo :-# :-(
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Benji Rothfuss čeká až Martin vydá Vichry. A Martin čeká, až Rothfuss vydá Dveře =D
  • Nemohli by to udělat naráz? Například tenhle měsíc?
  • Každopádně se tím potvrdilo co se říkali, že to je úvod do nějakého příběhu :D Inak taky jsem ráno poskočil radostí no :D
  • na jednu je to mladý autor ten nám nemůže umřít věkem :D pokud teda nebude čekat ještě déle, ale to mu zestárnou fanoušci
  • Teda nevím. Na jednu stranu je fajné, že toho bude více, na druhou se bojím, aby tohle údajně náhlé oznámení nebyla taková "preventivní výmluva" pro to, že třetí kniha skončí nějak strašně otevřeně a nedodělaně (jinými slovy, že neví co s tím).
  • tu mate nejake fantasy co som v poslednej dobe cital

    daniel abraham - mince a dyka - podobne ako hra o trony ale slabsie hodnotenie 70 percent
    robin hobb - zive lode - celkom dobra seria o piratoch aj ked najdu sa tam nejake chyby hodnotenie 75 percent
    michael stackpole - vek objevu velmi dobra seria od malo znameho autora hodnotenie 90 percent
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Repost příspěvku Viktora Janiše:

    Z cyklu "připomínáme Honzu Kantůrka". Stačí kliknout na tři níže uvedené odkazy a můžete si stáhnout jeho kompletní překlady Howardova Conana. A mít z toho dobrý pocit, protože je to všechno legální, MLP Honzovi regulérně zaplatila a sám autor je už v public domain.
    https://search.mlp.cz/cz/titul/conan-i/4345473/
    https://search.mlp.cz/cz/titul/conan-ii/4345474/
    https://search.mlp.cz/cz/titul/conan-iii/4345475/
    (A sdílejte to dál, samozřejmě, budu jen rád.)
  • Asi pred týždňom som začal čítať trilógiu Night Angel od Brenta Weeksa, a zatiaľ to vyzerá veľmi dobre, chytilo ma to. Štýl písania mi veľmi pripomína Sandersona, hlavne Mistborn (mladý protagonista, ktorého vydávajú za šľachtica, skúsený mentor s temnou minulosťou...). Odporúčam. :)
  • cital niekto briana staveleyho kronika netesaneho trunu ? ma to velmi dobre hodnotenie
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Jupí!
    Teda ten panáček s křídly mi dal zabrat - něco mě napadlo hned, bylo to blbě a nemohla jsem se od toho odtrhnout.
  • To mně zas trklo okamžitě. Spíš si neumím rady s věžičkami a opeřencem. Jsem to jenom já, nebo ten živočich formuje i plnovous nějakého obličeje, jež se teprv ukáže?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Aviv Věžičky mě nějakým zázrakem napadly hned a u toho opeřence máš pravdu.
  • AvivAviv
    upraveno 31. října 2018
    Nějaké nápady ohledně přerostlého ovoce panenky?
  • @Aviv Tu jedinou dneska mám, jde o
    materiál
    .
  • Děkuji.
  • Ja na to čudo s krídlami neviem nijako prísť...ale inak som dnes dala štyri, takže som celkom spokojná.
  • Gratulujem. Ja som zas omylom našla neodkrytú knihu. To, o čom som predpokladala, že je názvom vežičiek, bolo názvom niečoho úplne iného.
    Myslíš tie kovové krídla?
    Skús začať tým, aký tvor sa zobrazuje s ľudským vzhľadom a krídlami.
  • @Aviv ďakujem :-) ešte potrebuješ pomôcť s operencom?
  • Nz. Operenec zvládnutý, spíš ta housenka, Vasilijov chrám, věže a dědek s oblaky mi dělají vrásky.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Oblaka jsou
    k té piksle. Dědek míchá lektvary. Housenka je nenažraná. K chrámu ještě něco chybí, aby to dávalo smysl, ale podařilo se mi to vygůglit podle města.
  • @Aviv ok, len netuším, kde je tá húsenica :-k
  • Nad rozbitým sklem, napravo od běžícího človíčka.
  • Ach, to sú tie zelené guľky! Ale inak to sklo mi pomohlo, vďaka.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    upraveno 1. listopadu 2018
    Já jich mám zatím 8. Ale třeba král, okřídlený člověk nebo ten běžící muž s mečem nebo co to je, na to nemůžu přijít ani náhodou.
  • Král je i jedna starší československá filmová pohádka. Skús identifikovať o kterého ptáka se jedná.

    Okřídlenec... Jedna disciplína fyziky převedená na přívlastek je první části názvu.

    O věc v ruce moc nejde, ide o to vrece - niečo v ňom má a musí s tým utekať. Prečo asi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.