Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
1828384858688»

Komentáře

• Já a značky... Ale jo, už povedlo.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Tentokrát jsem se k bonusu dohrabala až teď. Správnou odpověď jsem měla hned (stačily 2 knihy), ale doluštit poslední dvě (1 a 6) mi dalo zabrat. Nevyluštit všechno by byla srabařina a celou dobu by mi vrtalo hlavou, co to sakra bylo :)
  • @Krisa ten s tomem :D :D no mne to došlo podle dvou knih a zbytek jsem zjistil dle jeho filmografie
  • Má tady někdo skušenost s knihami Lois McMaster Bujold?
  • Pre tých čo majú tieto veci radi, na Martinuse začala nová hádacia súťaž. :)

https://www.martinus.cz/knizniodysea
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    to tu bude zase spamu
  • zdravim dlho som tu nebol teraz citam Tada Williamsa osten zal trn mam precitane dve casti a je to bomba poradte nieco podobne moze to byt starsie ale aj novsie
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Lidi, čučí tu na mne v audiotéce Oheň probuzení. Četl jste někdo? Mám do toho jít?
  • @Monte Karstark Mám to kúpené normálne v papieri, ale ešte som sa k tomu nedostal, podľa recenzií to ale vyzeralo skvele. Ak sa do toho pustíš, daj potom vedieť. :)
  • monte, urcite hej, je to fajn. predosla trilogia patri k tomu naozaj lepsiemu co som v dobach temna (medzi knihami majstra GRRM) cital. z tohto mam za sebou dve knihy a je to tiez uplne ok.

a mozno to tu uz bolo velakrat, ale odporucam PROBLEM TRI TELES - cinske sci-fi. fak dobre. netflix za to dal kopu penazi, aj ked naozaj neviem, ci sa to da sfilmovat
  • Čítali ste niekto od Eriksona niečo iné ako Malaz? Pozeral som že napísal aj nejakú scifi trilógiu a niekoľko samostatných kníh.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 3. dubna
    @Arutha Bacha některý ty věci jsou stoprocetně s Malazem propojený. Alespoň z toho, co jsem viděl na obsahu té jedné, kde byly očividně používány termíny z MKP. O sci-fi upříně nevím.
  • upraveno 20. května
    Existuje pre vás nejaká kniha, ktorú ste prvýkrát čítali v detstve (povedzme do 15 rokov) ale doteraz ju milujete, a po opakovanom čítaní to nie je iba nostalgia?

Pre mňa sú to prvé štyri knihy Harryho Pottera, a po nedávnej rekapitulácii pridávam prvé tri diely originálneho Tarzana od ER Burroughsa.

Poprosím vás nedávať sem knihy, ktoré viete že máte radi, ale od detstva ste ich nečítali. (Pridal by som Feista, ktorý bol mojím úvodom do fantasy ale úprimne netuším ako by teraz obstál, po všetkom čo mám za sebou. :) )
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Arutha Staré řecké báje a pověsti, už od prvního stupně na ZŠ a četla jsem je určitě víc jak 10x.
  • upraveno 20. května
    @Arutha Bílý tesák, na kterém teď oceňuji úplně jiné věci než v dětství. Kapitánská dcerka a Evžen Oněgin... vývoj vztahu od nenáviděné povinné četby k mým oblíbeným, Drákula, Jáma a Kyvadlo, pohádky od Erbena a Andersena :-)

EDIT: ještě Den Trifidů.
  • Snad se počítá... Môj skvelý brat Robinzon jsem poprvé četla jako devět/desetiletá a pak jsem to otevřela ve čtvrťáku na střední. Jakoby se mi rozstvítilo. Obsahy ve mně, o kterých jsem zapomněla, že je mám odtud, jiné chápání toho, co se událo a taky hodnocení postav. A opět jednou zážitek.
    A tohle je klišé, ale mladší brat mal tento rok povinnosti súvisiace s Malým princom a ja som mu pomáhala, tak som v tom zalistovala a celkem síla.
    A Discworld nestárne. :D
  • narazil jsem na zajímavou sérii Problém tří těles (Liou Cch'-sin)
    zajímavé sci-fi, bohužel jen tři díly
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    http://janhlavka.cz/ostatni/chlad-chimery-dokoncen/
    Paráda! Ideálně načasováno, abych si mohla (už zase) přečíst první tři díly.

(Těm, které Algor dosud míjel, samozřejmě vřele doporučuji.)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.