TV seriály

upraveno 23. ledna 2011 v Film a televize
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?



Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
1321322324326327361

Komentáře

  • @Joser Aby ti z toho nepraskla žilka :twisted: Možná, já nevím, není tak důležité, co si o tom myslíš ty a jiní naivní páchači dobra, co by do role Churchilla obsadili černého, aby pak mohli na kritiky řvát, že jsou rasisti. Jako uvědomuješ si vůbec, že Ciri nejspíš byla od začátku televizí plánovaná jako bílá a ta aféra byla sprostý komerční tah? Ehm, je to řečnická otázka. A upozorňuju, že debatou nebudu ztrácet čas a nedotknu se jí ani třímetrovou holí.
  • JoserJoser persona non grata
    @svoa00 ''Naivní páchači dobra'' ehm díky za škatulku, tímhle se z debaty automaticky vyřazuješ ty sama... Ve filmu o Churchillovi by mělo být nejdůležitější ukázat jeho pravou tvář (více zde: https://crimesofbritain.com/2016/09/13/the-trial-of-winston-churchill/) a přestat ho nesmyslně stavět na oslavný piedestal, a opět nepodléhat řvoucímu davu znuděných liberálních děcek na sociálních sítích, což je tvůj případ.
  • @Joser Tak jo, tvrdit, že se z debaty vylučuju nálepkováním, načež mi dát nálepku... elegantní :D Jako jde ti asi jenom o pozornost, předpokládám. Protože tu akorát arogantně prskáš na nějakou blíž nespecifikovanou skupinu lidí, kteří nesdílejí tvoje názory (jak se opovažují!).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. září 2018
    Skoro by se mi chtělo zvolat spolu s Werichem: "A úúúž je tady zas." =D
  • JoserJoser persona non grata








  • upraveno 17. září 2018
    @flanker.27 ...a pořád spamuje stohy odkazů na trailery/videa, na které se nikdy nepodívám a pak se mi hodinu načítá stránka.... no jo já vím, asi za to může můj počítač, že se to tak dlouho načítá, ale i tak je to otravné :anxious:
  • JoserJoser persona non grata
    @Dreamer Jak mi bylo dnes řečeno- možná, já nevím, není tak důležité, co si o tom myslíš ty a jiní, co by si ty stohy odkazů na trailery/videa nikdy nepustili, aby pak mohli na kritiky řvát, že tu spamují :-k Takhle bych ti parafrázovaně odpověděl já, jenže nejsem pan Vendelín a nebyl jsem vyvolán :oops:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Dreamer Protože je to trolltrotl. Doufám, že budu také vyloučen z debaty, to by byla pocta. A nejlíp celé fórum, které není na toho pána zkrátka dost hodné a vhodné :twisted:
  • JoserJoser persona non grata
    @flanker.27 Já se obávám pane Vendelíne, že nevýhodou tohoto fóra jsou ženštiny a další příznaky politicky korektního diktátu diskuze i celé společnosti, čímž jsme tak nějak vyloučeni všichni z debaty :-#
  • upraveno 17. září 2018
    Akokoľvek to možno nie je dobrý príklad, ale pre mňa príklad validne obsadenej čiernej postavy je Morgan Freeman v Robinovi Hoodovi s Costnerom. Ten film má množstvo chýb, ale jeho postava tam dáva zmysel svojou backstory, akokoľvek je podivná a vymyká sa reáliám.

    Ale Ciri a jej rodina sú šľachtici, a šľachtická rodina čiernej pleti v svete založenom na dobovej Európe by musela byť story point ako taký, a tento story point jednoducho v Sapkowskeho svete neexistuje.

    Aby som nebol len negatívny, Joserove súhrny nových filmov a seriálov mi vôbec nevadia, sám to sledovať nestíham a vždy si ich pozriem aspoň tu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. září 2018
    @Arutha Taky se mi tam Freeman velmi líbil. Vlastně on byl jedna z mála věcí, vedle Alana Rickmana, které se mi na tom líbily. Mimochodem se inspirovali u seriálového Robina Hooda s Praedem, kde byla postava Araba Násira. A ten byl moje nejoblíbenější postava z celé tlupy, bojoval dvěma šavlemi, co mohlo být pro 10letého kluka lepšího =D

    Nikdo tady není proti nebílým postavám, to nás tu řeklo víc. Ale taková postava má mít v ději a prostředí smysl. A to naprosto platí i obráceně, kdybych točil v Japonsku něco z doby Musašiho a byl tam běloch, taky bych žádal o rozumné vysvětlení (něco jako v Clavellově Šógunovi), ne o výkřiky "jestli se ti tam běloch nelíbí, jsi rasista" - a mimochodem Japonci si tyhle věci hlídají, takže čelí velmi podobným výtkám.
  • upraveno 17. září 2018
    @flanker.27 Hneď po fantastickom Rickmanovom šerifovi bol podľa mňa najlepším elementom toho filmu. :) Costner mi úprimne prišiel na Robina starý, už vtedy.

    Každopádne to bol pre mňa výrazne lepší film ako tá podivnosť s Croweom.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Arutha Byl starý, ale Marianna k němu byla věkově přiměřeně =D
    Robina s Crowem jsem taky bral trochu jako komedii. Interakce s Crowea s Cate Blanchett byly docela roztomilé a alespoň ty Robinovy přepady tam vlastně byly nekrvavé. Až ten konec o smyšlené invazi byl dost mimo. Tohle období bylo vlastně přesněji (ne realisticky přesně, ale blíže skutečnosti) zachycené v Ironclad (vtipně u nás distribuovaném jako "Železná kláda" =D ) s Purefoyem.
  • To jsem viděla. Pôsobilo podarene naturalisticky.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Co myslíš? Ironclad?
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 18. září 2018
  • JoserJoser persona non grata
    flanker.27 napsal(a):

    @Arutha Taky se mi tam Freeman velmi líbil. Vlastně on byl jedna z mála věcí, vedle Alana Rickmana, které se mi na tom líbily.

    Nenechte se mýlit Vendelíne, vám se ten film nelíbil, vy jste byl jenom blahosklonný...
    flanker.27 napsal(a):

    @Arutha Nikdo tady není proti nebílým postavám, to nás tu řeklo víc. Ale taková postava má mít v ději a prostředí smysl.

    A aby toho nebylo málo, tak vzápětí pokrytecky popíráte sám sebe...



  • flanker.27 napsal(a):

    @Aviv Co myslíš? Ironclad?

    Áno.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. září 2018
    Joser napsal(a):
    Vaše selfie? No, paráda =D
    Joser napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    @Arutha Taky se mi tam Freeman velmi líbil. Vlastně on byl jedna z mála věcí, vedle Alana Rickmana, které se mi na tom líbily.

    Nenechte se mýlit Vendelíne, vám se ten film nelíbil, vy jste byl jenom blahosklonný...
    flanker.27 napsal(a):

    @Arutha Nikdo tady není proti nebílým postavám, to nás tu řeklo víc. Ale taková postava má mít v ději a prostředí smysl.

    A aby toho nebylo málo, tak vzápětí pokrytecky popíráte sám sebe...
    Ale no tak, z pokrytectví jste se usvědčil sám vlastní hloupostí, to jsme si vysvětlili, a i když zuříte jako vzteklý ratlík, tu vlastní hloupost nezamaskujete, jen ji ještě zvyšujete :twisted:
  • Joser napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    @Arutha Taky se mi tam Freeman velmi líbil. Vlastně on byl jedna z mála věcí, vedle Alana Rickmana, které se mi na tom líbily.

    Nenechte se mýlit Vendelíne, vám se ten film nelíbil, vy jste byl jenom blahosklonný...
    flanker.27 napsal(a):

    @Arutha Nikdo tady není proti nebílým postavám, to nás tu řeklo víc. Ale taková postava má mít v ději a prostředí smysl.

    A aby toho nebylo málo, tak vzápětí pokrytecky popíráte sám sebe...



    Kde sa popiera? Povedal, že keď je v rámci príbehy zmysluplne odôvodnené, že sa určitý neočakávaný druh postavy vyskytuje na určitom mieste, že to napríklad aj je súčasťou zápletky, tak že s tým nemá problém.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Nezkoušej logiku, proti angažované blbosti není nic platná =D
  • upraveno 18. září 2018
    @flanker.27
    Až ten konec o smyšlené invazi byl dost mimo.
    Ale tak s Williamem Marshallem v čele to měla být bitva u Lincolnu ne? Volně inspirováno.. Navíc jakmile se v nějakém filmu rozjíždí železní páni na koních klidně proti zdi, tak jsem schopen odpustit cokoliv :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik Ano, skutečně volně, s velkým důrazem na slovo "volně". Trochu to připomíná ono hlášení rádia Jerevan: "Nešlo o tři, ale o jednu loď, nebyla maďarská, ale bulharská a stalo se to ve čtvrtek a ne v sobotu." =D
    Co se týče rozjíždějících se železných pánů, v některých filmech dobré, ale pořád to nikdo nenatočil tak nějak úplně podle mých představ :)
  • Nezostáva ti nič iné, než to natočiť sám. :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Mám sice mnoho skvělých vlastností, ale ve filmovém umění bych byl asi horší než slon v porcelánu :) Zbývá mi jen se chopit pera a napsat si to ;-)
  • Nojo, mezi slepými jednooký králem s těmi historickými boji.. až tak že mám Scotta rád i přes to jeho trochu přehnaný sociální cítění, které přímo čpí z těch jeho filmů..
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Arutha napsal(a):

    Ale Ciri a jej rodina sú šľachtici, a šľachtická rodina čiernej pleti v svete založenom na dobovej Európe by musela byť story point ako taký, a tento story point jednoducho v Sapkowskeho svete neexistuje.

    Naprosto souhlasím. Ještě kdyby byla nakonec Ciri černá kvůli tomu, že na castingu byla daná herečka nejlepší (např. uměla báječně mečovat, takže by jí to už nemuseli učit), tak bych to ještě brala, ale vyhlásit dopředu, že má být nebílá, mi dost zvedá obočí.
    Ale ať bude jakákoli, stejně se na to podívám, protože jsem zvědavá, jak to zvládnou.


    Z Robina Hooda mám ráda ještě MIchaela Wincotta, ten totiž dokáže naprosto dokonale zahrát zmetky (a taky snad pokaždý umře, nevybavuju si zrovna žádný film, kde by neumřel).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Krisa napsal(a):

    Z Robina Hooda mám ráda ještě MIchaela Wincotta, ten totiž dokáže naprosto dokonale zahrát zmetky (a taky snad pokaždý umře, nevybavuju si zrovna žádný film, kde by neumřel).

    To jméno neznám. Koho hrál? Odhaduju že Guye z Gisbornu.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Jop
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.