Historie vojenství, od kyje k pušce
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
btw co říkáš na možné pokračovaní? četl jsi knihy?
rád bych se toho dočkal a knihy si připsal na svůj list
https://hnonline.sk/svet/1795403-americania-minuli-14-miliard-na-nalety-pocet-teroristov-islamskeho-statu-takmer-neznizili
A takhle rozhodně neuvažuje jen samotný Talibán.
Střed neslučitelných pohledů na život, na to, jak má být organizována společnost, na všechno.
Mimochodem, Clausewitz řekl (zhruba): "když připravuješ válku, musíš si zodpovědět dvě hlavní otázky: co skrze ní chceš dosáhnout a jakými prostředky to chceš dokázat." V případě války v Afghánistánu oboje tak nějak chybí...
https://echo24.cz/a/S6Lin/socha-polskeho-osvoboditele-od-osmanu-ve-vidni-zatim-nebude-kvuli-ohledum-na-turky
"Radnice již v červnu vydala prohlášení, podle něhož není pro vztyčení takové památky správná doba, socha navíc musí vyhovovat současným standardům..."
Zase jako kdybych slyšel Jistě, pane ministře a Humphreyho: "Teď není ta správná doba a to z mnoha různých důvodů..." =D
(A to echo linkuju fakt nerad, protože ho nesnáším :) )
škoda že dnes už takový seriál nemůže vzniknout, i když...
Každopádně mě momentálně mnohem víc štve ta neoliberální snaha za každou cenu revidovat dějiny, naposledy na ''vysvětlovací'' tabulce na Pomníku maršála Koněva...
http://www.moonofalabama.org/2018/09/syria-al-qaeda-and-turkey-produce-peaceful-civilians-propaganda-clips.html
https://syria.liveuamap.com/en/2018/15-september-syria-large-turkish-convoy-crossed-border-at
jako vždy