Škola :-/

upraveno 6. listopadu 2010 v Rozličný pokec

Tak bych se měl učit, popřípadě spát (dneska jsem byl na zkoušce, zítra jdu na další...vlastně včera jsem byl na zkoušce a dneska jdu na další...) a místo toho hraju na BrainKing Člověče, nezlob se a tady pročítam příspěvky za posledních pár dnů nepřítomnosti... Ach jo, internet je strašlivá věc...

12345679»

Komentáře

  • Je vidět, že je mě s tou ruštinou potřeba. :D
  • Aviv napsal(a):


    ... Od Španielov, aspoň to, o čom viem, že v tom mali prsty, sa mi páčila Nocturna/Ztratená hviezda, Agora, Goyove prízraky a ešte kerési scifi s viacnásobným nechceným cestovaním v čase ...

    A ešte Faunov labyrint.
  • Dreamer napsal(a):

    @flanker.27 tohle nijak můj dojem z Ruštiny nevylepšuje, ten jazyk zní hrubě až buransky, nedivím se, že šlechta mluvila radši francouzsky :anxious:

    Šlechta mluvila francouzsky i v Anglii, v jistém historickém období byla holt Francie považována za pupek světa, přičemž nemalá část Francouzů je přesvědčená, že to platí dodnes :-)

    Ruština mi též zní syrověji než většina ostatních slovanských jazyků, což mi však vzhledem k jejich historii, která je vším možným, jenom ne procházkou růžovým sadem, celkem sedí. Stejně tak nemám problém s němčinou, byť za libozvučnou bych ji rozhodně neoznačil.

    Na poslechové srovnání jsou dobré ty vícejazyčné verze písniček z pohádek jako Frozen, i když tam hodně záleží na konkrétních interpretech.
    Dreamer napsal(a):

    Co je pravdy na tom, že když člověk blbě vysloví "pho" (= vietnamská polívka) objedná si místo polívky prostitutku? :-k

    Podle mého vietnamského bývalého kolegy to druhé čtení (víc nosové a do "a", pokud si dobře vzpomínám) znamená nevěstinec.
    Aviv napsal(a):

    A ešte Faunov labyrint.

    Akorát emočně nejsilnější byla hned první vážná scéna, což ubralo na síle zbytku filmu.
  • @Ugla chápu že se známe jen dle psaného projevu, a možná právě proto.. Nějak si tě nedokážu představit, jak si 30x za sebou pouštíš různé jazykové mutace Let it go =D
  • upraveno 12. října 2017
    @sfik: Disneyovek jsem viděl naprosté minimum. Tuhle konkrétní písničku jsem poznal tady, resp. její přetextovanou "zkouškovou" verzi, tak mě zajímalo, odkud se vzala. Že existuje nějaký Frozen jsem věděl (až tak izolovaný od světa nejsem), ale nic bližšího. Originál Let it go mě mimochodem celkem pozitivně překvapil. Z celé pohádky jsem jinak viděl jedinou další scénu.

    U těch vícejazyčných verzí jde vesměs o profesionální nazpívání, protože ty pohádky snad distribuují i mezi Eskymáky. Zajímaly mě především ty slovanské verze (i pro konkrétní jazyk občas existuje více interpretů), ale zkoušel jsem i ostatní "mixy", takže ten odhad možná není až tak nadsazený.

    Netuším, zda se nějaké jiné písničky takhle plošně překládají do národních jazyků. U těch pohádek to dává smysl. K tomu zvukovému porovnání jazyků je to ideální.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @sfik A dokonce i
    viděl kus poníků (nejsem si jistá, jestli to nebyl i celý díl) :3eyed:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Neříkají ti Sojka bonzačka? =D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Ne, zrovna mi říkají kulhající Žofré - luplo mi v zádech a nemůžu moc chodit :spike:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Žofré si přivodil kulhání skokem z okna, jak se to podařilo tobě?
  • žalovala a byla strčena z okna :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Trakárkem na cvičení :D

    @Thanatos To přece není žalování, to je Uglovo zlidšťování, takže vlastně to bylo pro jeho dobro :P
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Čím dřív vás udám, tím dřív vás pustěj z vězení :)
    Jinak ať záda srůstají.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Vidíš to moc černě :)
    Dík.
  • @flanker.27 Čím víc sebevrahů, tím míň sebevrahů, tak snad Krysička omylem nespadne z okna :) Jinak jí začnou říkat Mladej Masaryk
  • Ja som "vecny cezpolny student",kedze byvam v Moldave a studujem v KE... po mature som chodila 2 roky na farmaciu,ale neurobila som niekolko skusok...potom 3 roky na zdravotnickej ako sestra,k tomu prax v nemocnici,lenze prisiel "syndrom vyhorenia",tak som s tym musela seknut... teraz stu- dujem biologiu a verim,ze tentokrat to uz dotiahnem do konca... :-)
    P.S. Ak by niekoho zaujimalo,kolko mam vlastne rokov...teraz v aprili to bude 24,ale viaceri mi hovoria,ze mam len 18 :-)
  • Tak hodně štěstí.
    To sa zíde za pár desaťročí.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Janulka Ve 24 vypadat na 18 je ta lepší varianta, zvlášť pokud to vydrží do dalších let :)
    Nechť vytrvalost tě neopostí.
  • upraveno 9. února 2018
    flanker.27 Diky za kompliment...a za podporu. :-)
  • @Janulka přeju hodně štěstí a úspěchů, biologie je super a nabízí mnoho různých zaměření, tak ať se daří :-)
  • @Dreamer Dakujem...rovnako aj ja drzim prsty kolegom z nasho fora,studentom aj pracantom. :-D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.