Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1509510512514515581

Komentáře

  • Monte Karstark napsal(a):

    OK, takže můj výsledek:
    INFJ-T
    Takže jsem prý Jon Snow, Aragorn, Galadriel, Elsa

    Jestli jste si mysleli, že jste velcí introverti, tak to jste ještě asi nepotkali mě.
    Extravertní - Introvertní: 2% - 98%

    Aviv napsal(a):

    ale zase INFJ sú takí podivní ľudkovia,

    Tak dík =D
    Není zač, keďže to vôbec nie je kritika. A nezabúdaj, že som vyššie písala, že moje členstvo v tejto bunke nie je vyvrátené.
  • Mi vyšlo íčko kolem 83% až 85% zbytek taky spíš nad šedesát procent jedním směrem.
  • Takto 80ková hodnota je zrozumiteľná. Ale ako sa podarilo dôjsť k 2/98 to je proste pre mňa záhada.
  • Jsem ESTP-T Podnikatel, stejně jako Hemingway, Madonna, Jaime L. nebo D´Artagnan :king:
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Tak já jsem extrémní případ. Ani jsem nic menšího než 90% nečekal. Kdo mě osobně zná, ví že jsem ryzí Íčko jak z učebnice. V ostatních kategoriích už to bylo vyváženější. Vizionář 62%, Empatický 52%, Plánování 65%, Opatrný 53%.
    Aviv napsal(a):

    Lidi, jak žijete s takovou polaritou? 8-O

    Důležité je obeznámit své okolí s tím, jak s takovým intoušem zacházet. =D
    image
  • Výborný návod.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    A je jasno: https://www.novinky.cz/domaci/461765-zeman-dorazi-na-sjezd-cssd.html
    Aneb konec ČSSD v Čechách, měl je Sobotka nechat vyloučit ze strany a byl by klid.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Kdysi jsem si osobnostní test dělala. Tenkrát mi vyšlo ISTP kutil.

    Jste typ ISTP
    Co znamenají jednotlivá písmena?

    * Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
    * Písmeno S znamená, že Vaše smysly upřednostňují fakta a současnou situaci. Jste více spřaženi se skutečností, raději věci používáte, než abyste se zabývali tím, proč a jak fungují.
    * Písmeno T charakterizuje člověka, který lépe pracuje s daty a čísly, než s pocity a lidmi. Tento typ bývá neústupný a neohleduplný. Myšlení dle něj vede k lepšímu řešení problémů a zakládá se na číslech, faktech a logice — pravdivý/nepravdivý, jestliže/pak.
    * Písmeno P znamená, že preferujete vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.

    ISTP - kutil

    * Zastoupení v populaci: 4% (z toho 3% muži a 1% ženy)
    * Nejvýraznější vlastnost: zručnost
    * Ideální kariéra: konstruktér, technik, vývojář
    * Slavné osobnosti: Tom Cruise, Frank Zappa, Clint Eastwood
    * Fiktivní postavy: Scotty (Star Trek), Kip Raines (60 sekund), Han Solo (Star Wars)
    * Stručný popis: uzavřený, klidný, často přitahován k autům/motorkám/letadlům, zajímá se o to proč a jak věci fungují, příliš si neláme hlavu s dodržováním příkazů a zákazů, které nepovažuje za důležité, realista, má rád svůj klid...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Monte Karstark napsal(a):


    Důležité je obeznámit své okolí s tím, jak s takovým intoušem zacházet. =D

    Ó, ano. Jak já nesnáším, když se během rozhovoru někdo natlačí až do několikacentimetrové vzdálenosti ke mně. Nebo když má někdo ten otřesný zlozvyk, že hovor doprovází doteky (stačí jen na paži, nebo rameno). Ostatně, i potřásání rukou je pro mě zlo, zvlášť s úplně cizími lidmi.
  • Asi nemám být překvapená, že jsme tu skoro všichni introverti :D Já teda doteky od cizích lidí taky nemusím, potřásání rukou beru, ale když mě nějaký nadšenec, se kterým jsme právě byli představení, políbí na tvář, tak už tuhnu. Lidi, které už trochu znám, třeba strčím do ramene, když mě popichují, ale na objetí, to už se fakt musíme znát dobře.
  • Nevada napsal(a):



    Nebo když má někdo ten otřesný zlozvyk, že hovor doprovází doteky (stačí jen na paži, nebo rameno).

    někoho takového znáš? bych utíkal
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 28. ledna 2018
    OLOL, tak jsem si ten test udělala znovu a vyšlo mi ISTJ-T.
    Introvertní 100 % :-D (je fakt, že čím jsem starší, tím víc nesnáším lidi, ale taky jsem se za ty roky naučila jednat v určitých situacích podle určitých zvyků)
    Realistický 85 %
    Logický 82 %
    Plánování 85 %
    Opatrný 55 %
    Osobnosti: Sting, Denzel Washington, Angela Merkel, Natalie Portman, Anthony Hopkins, George Washington(!)
    a "osobnosti": Eddard Stark, Hermiona Granger, Geralt z Rivie, Dana Scully, Jason Bourne, Thorin Oakenshield, Stannis Baratheon :-D

    Věřím tomu, že když si test za půl roku udělám znovu, tak bude to poslední písmeno možná zase jiné. Některé ty otázky jsou pro mě hodně těžko uchopitelné. Asi budu za vola, ale třeba u Považujete se za emočně velmi stabilní. si nedokážu přesně představit, na co se mě vlastně ptají, ani jak mám odpovědět.
    Nebo Věříte, že je lepší, když vás lidé mají rádi, než mít moc. Tady taky prostě nevím, jak nejlíp odpovědět. Nemám potřebu, aby mě měli lidi rádi, ale není pro mě důležité mít moc.
    Ale na druhou stranu jsou tam otázky, kde mám jasno hned :)
    Rádi chodíte na společenská setkání s převleky a hraním rolí. - NE!!! Tohle přesně nenávidím.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    svoa00 napsal(a):

    Asi nemám být překvapená, že jsme tu skoro všichni introverti :D Já teda doteky od cizích lidí taky nemusím, potřásání rukou beru, ale když mě nějaký nadšenec, se kterým jsme právě byli představení, políbí na tvář, tak už tuhnu. Lidi, které už trochu znám, třeba strčím do ramene, když mě popichují, ale na objetí, to už se fakt musíme znát dobře.

    Jo, to je přesné.
    DanielSvatoš napsal(a):

    Nevada napsal(a):



    Nebo když má někdo ten otřesný zlozvyk, že hovor doprovází doteky (stačí jen na paži, nebo rameno).

    někoho takového znáš? bych utíkal
    Bohužel... Ale může být pořád i hůř.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mimochodem, tohle je ten test, který jsem dělala původně. Kdyby to chtěl někdo zkusit pro porovnání.
    http://testosobnosti.zarohem.cz/test.asp
  • upraveno 28. ledna 2018
    Páni, nevím jestli mi ten test chtěl zalichotit, ale dost se mu to povedlo.

    Dva poznatky z vyplňování dotazníku - skoro vůbec jsem nelítal "od zdi ke zdi" abych se plně ztotožňoval s daným výrokem - dalo by se spočítat na prstech jedné ruky.. Za další jsem si mnohdy nebyl jistý jak reagovat - jaký jsem či jaký chci abych byl. Párkrát jsem i po sobě opravoval odpověď. Protože jsem sám sebe dělal ve svých očích lepšího než jsem. Potom jak odpovídat když jedna odpověď tvrdí to co byste udělali, ale druhá odpověď značí co doopravdy uděláte, protože jdete proti svému "já" - třeba proto že vám vaše přirozenost jde strašně moc na nervy :)

    Každopádně jak prdel na hrnec ENFP-T (t je sakra co?). Bojovník (k tomu bych dodal že často sám se sebou ;) ). Extroverti nehlašte se všichni :D :D :D

    enfp_t
  • Ještě něco k péči o introverta...
  • Známé ENFP postavy - Ron Weasley, Ariel (shit), Aladin, Anna Batesová z Downtonu, Profesor X.

    Osobnosti - Robert Downey Jr., Charles Dickens, JJ Abrams, Ozzy Osbourne, Fidel Castro..
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    sfik napsal(a):

    Za další jsem si mnohdy nebyl jistý jak reagovat - jaký jsem či jaký chci abych byl. Párkrát jsem i po sobě opravoval odpověď. Protože jsem sám sebe dělal ve svých očích lepšího než jsem.

    Právě, je to o tom, odpovídat podle toho, jaký jsi. Ne podle toho, jakým se snažíš být, nebo jaký předstíráš, že jsi :)
  • @Nevada Ale není to právě to jaký jsem? To že se snažím reagovat na věci který mi u mě jdou na nervy? Ne kvůli okolí ale kvůli sobě..
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @sfik Pravda, dobrá otázka.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Nevada neboj, naprosto chápu, že ti to vadí. Taky mám chuť takovým lidem ty ruce lámat. Ale jinak s lidmi vycházím celkem dobře, ono je jednodušší s nimi dobře vycházet pro případ, že budu něco potřebovat, než všechny pourážet. U tebe snad ani nikdo extrovertku neočekával ;-)

    @sfik kdybych s lidmi mluvil podle toho, co si skutečně myslím... no řekněme, že pohled na lidi Cyrila Höschla je oproti mému náhledu ještě celkem pozitivní :-D
  • @Everett_Young jop, taky to tak vidím, snažím se s lidmi být za dobře a kupodivu se mi čaasto stává, že se mnou dávají různě na zastávkách do řeči úplně cizí lidi a svěřují se mi s kde čím, asi ten můj naštvaný výraz nefunguje :D
  • AvivAviv
    upraveno 28. ledna 2018
    sfik napsal(a):

    Páni, nevím jestli mi ten test chtěl zalichotit, ale dost se mu to povedlo.

    Dva poznatky z vyplňování dotazníku - skoro vůbec jsem nelítal "od zdi ke zdi" abych se plně ztotožňoval s daným výrokem - dalo by se spočítat na prstech jedné ruky.. Za další jsem si mnohdy nebyl jistý jak reagovat - jaký jsem či jaký chci abych byl. Párkrát jsem i po sobě opravoval odpověď. Protože jsem sám sebe dělal ve svých očích lepšího než jsem. Potom jak odpovídat když jedna odpověď tvrdí to co byste udělali, ale druhá odpověď značí co doopravdy uděláte, protože jdete proti svému "já" - třeba proto že vám vaše přirozenost jde strašně moc na nervy :)

    Každopádně jak prdel na hrnec ENFP-T (t je sakra co?). Bojovník (k tomu bych dodal že často sám se sebou ;) ). Extroverti nehlašte se všichni :D :D :D

    enfp_t

    Zdravíčko, kolego. :D
    T je z naglickej verzie stránky, tam ti ukážu percentná Turbulent/Assertive.
  • Dreamer napsal(a):

    @Everett_Young jop, taky to tak vidím, snažím se s lidmi být za dobře a kupodivu se mi čaasto stává, že se mnou dávají různě na zastávkách do řeči úplně cizí lidi a svěřují se mi s kde čím, asi ten můj naštvaný výraz nefunguje :D

    Myslím, že ľudia, ktorí sa ti začnú dôkladne zverovať z ničoho nič niekde na verejnom priestranstve sú v stave, kedy si odmietavý postoj nevšimnú, dokým ho nevyjadríš dôraznejšie a u niektorých ani to nestačí.
  • @Aviv spíš to jsou starší lidi většinou, takže předpokládám, že si nemají asi s kým povídat o svých běžných starostech a když jsou slušní a chovají se mile, tak je nepošlu do háje, ale poslechnu si je a snažím se nějak reagovat :)
  • Qui-Gon :)
    image
  • Považujete se za emočně velmi stabilní? Ja to chápem tak, že emočne stabilnú osobu len tak niečo nerozhádže, vo svojich citoch a preferenciách je stála a má nad nimi dobrú kontrolu, čiže ajkeď v nej niečo vyvolá výraznejšiu reakciu, nemá problém nechať si tú reakciu pre seba a nenechať sa ňou príliš ovplyvniť.
    Věříte, že je lepší, když vás lidé mají rádi, než mít moc? To je krutě zapeklité, ale mám dojem, že moc nemusí byť len nad inými, ale aj nad sebou. Takže asi či ti viac záleží na autonómii, presadení svojej vôle,nepodriadení sa, ak s niečím nesúhlasíš, alebo na tom, aby si bola s ľuďmi za dobre. Dodala by som, že ak ustúpiš z dôvodu, že je to efektívnejšie, než na niečom tvrdohlavo trvať, stále to bude skôr moc, pretože to nerobíš, aby si sa zapáčila, ale aby bol kľud. Prípadne ako nadriadená, viac ti záleží na tom, aby veci šli hladko, než aby ťa mali zamestnanci radi. Ale môžem sa mýliť, môže to byť myslené inak. Tiež tú otázku nemám rada a moja odpoveď bola stredný šedý krúžok.
  • Dreamer napsal(a):

    @Aviv spíš to jsou starší lidi většinou, takže předpokládám, že si nemají asi s kým povídat o svých běžných starostech a když jsou slušní a chovají se mile, tak je nepošlu do háje, ale poslechnu si je a snažím se nějak reagovat :)

    Dáva zmysel.
  • Nevada napsal(a):

    Mimochodem, tohle je ten test, který jsem dělala původně. Kdyby to chtěl někdo zkusit pro porovnání.
    http://testosobnosti.zarohem.cz/test.asp

    Nesnáším ano/ne. Já jsem strašně často mezi, nebo úplně mimo.
    No, prosím, čo test, to iný výsledok.

    Jste typ XNTP

    Typ ENTP
    Preferují práci před vztahy. Dobří v inovacích, vynikající analytikové. Hodí se do role ďáblova advokáta, brainstormingových sezení, rádi se učí nové věci. Jsou někdy náladoví, svévolní až paličatí.
    Charakteristika podle serveru MujTyp.cz:
    ENTP - vizionář
    Zastoupení v populaci: 4,5% (z toho 3% muži a 1,5% ženy)
    Nejvýraznější vlastnost: vynalézavost
    Ideální kariéra: obchodní zástupce, komik, špión, producent, bojový pilot, vynálezce
    Slavné osobnosti: Thomas Alva Edison, Theodore Roosevelt, Nikola Tesla, Tom Hanks
    Fiktivní postavy: Q (Star Trek), Bugs Bunny, Jack Sparrow (Piráti z karibiku), Mercutio (Romeo a Julie)
    Stručný popis: bystrý, vyhledává pozornost a nebojí se rizika, pohotový a asertivní, nepořádný, bezstarostný, schopný šířit nadšení, nenechá se vyvést ničím a nikým z míry, spontánní
    Pohotový a asertivní myslitel, který má přehled a obdivuje nové myšlenky a názory. Má zálibu v argumentaci a rád se dostává až k jádru věci. Svůj názor dokáže formulovat skoro na cokoliv a obyčejně navrhuje dosti nezvyklá řešení. Odmítá dodržovat pravidla, která nemá dostatečně podložena jejich užitečností.
    Je bezstarostný a ochotný podstupovat riziko. Nemá příliš rád autority a ty, které si vybere, podporuje spíše z pragmatických důvodů. Schopný okouzlit hodně lidí svojí spontánností a odvahou, on sám ale nemá v úmyslu shromažďovat kolem sebe nějakou vlastní skupinu. Raději si užívá rozruch, který způsobuje ve skupinách druhých lidí.
    Jen velmi neochotně se podvoluje přísné disciplíně a hierarchii. Raději ponechává svůj rozvrh flexibilní. Vyhýbá se sentimentálnímu chování a nemá rád, když druzí rozebírají jeho pocity.
    Svět je pro něj natolik fascinujícím místem, že často zapomíná věnovat se sám sobě. Ze své podstaty se jedná o rebela, který je poháněn zvědavostí.

    INTP - vědec
    Zastoupení v populaci: 3,5% (z toho 2,5% muži a 1% ženy)
    Nejvýraznější vlastnost: logické uvažování
    Ideální kariéra: programátor, vědec, matematik, filosof, ekonom, astronaut, architekt
    Slavné osobnosti: Albert Einstein, Rene Descartes, Charles Darwin, Gordon Brown
    Fiktivní postavy: Dat (Star trek), Q (James Bond)
    Stručný popis: samotář, skeptik, nepořádný, raději se zabývá teorií než praxí, nedává najevo emoce, řídí se logikou, klidný, bohatý vnitřní život, společnost nechápe, pochybuje o smyslu existence, nechce vést ani být veden
    Pokud v něčem vyniká nade všemi, pak je to schopnost budovat systémy úplně od nuly a vyhledávat logické nesrovnalosti. Tento skeptický samotář, který může být okolím vnímán jako podivín. Ze všech 16 typů bývá nejvíc odtržený od skutečného světa, do kterého se vrací ze své mysli jen na návštěvu. Je schopen velmi dobře se zabavit sám a během této doby pociťuje smyslové vjemy jako rušivé. Jeho snaha je vyfiltrovat vede k určitému flegmatismu a zanedbávání drobných každodenních domácích prací. Je více či méně neorganizovaný, což se může projevovat i v nedodržování pravidelného rytmu den/noc.
    Vzhledem k tomu, že promýšlí všechny možné alternativy dopředu jako při šachové partii, může být nerozhodný. Rád si nechává vyhrazenu možnost změnit názor a nerad vynáší definitivní soudy. Bývá velmi často politicky neutrální nebo liberálně založený. O všem dokáže dlouze přemýšlet. Má sklony k cynismu a pochybnostem o smyslu existence. Je velmi inteligentní. Do této skupiny patřil mimo jiné i Einsten. Typickým zaměstnáním pro něj je vědec, profesor, programátor nebo filosof. Hodně z INTP se hodí i do kategorií: matfyzák, fanoušek sci-fi, webmaster.
    Podobně jako INTJ se i INTP silně spoléhají na logiku a touží všemu rozumět. Zatímco INTJ ale používá logiku pouze jako nástroj k potvrzení svých intuitivně získaných názorů a spěchá k závěrečnému zaujetí pozice, INTP je přísně logický od začátku až do konce svého myšlenkového procesu a nevadí mu ani zabývat se teoriemi, které jsou naprosto neužitečné a konce nemají. Cíl pro něj není důležitý tolik, jako samotný proces přemýšlení a často naopak definivní zaujetí stanoviska k problému odkládá a spíš se baví tím, jak na obou stran vah přibývají jednotlivé argumenty. Co se projektů týká, INTP si jejich realizaci prožijí nejprve intelektuálně, vnitřně a necítí pak již mnohdy potřebu opakovat je v reálném světě.
    Klasický INTP nerad řídí druhé lidi ale ani on sám nechce být veden a úkolován. Rád jedná, aniž by se poradil s druhými. Tíhne k funkcionalistické architektuře, minimalistickému designu, instrumentální hudbě, technickému pokroku za každou cenu. Ve skupině lidí se dopouští často, ne svojí vinou, společenských přešlapů. Nejlepším důkazem toho, že se opravdu snaží na sobě zapracovat, budiž vznik nespočetných teorií, které se snaží redukovat lidské chování na matematický model a jejichž autorem je vždy právě INTP v upřímné snaze rozlousknout tento (pro něj) tvrdý oříšek a začlenit se.
    Většinou je velmi mírumilovný a nekonfliktní. Rád o všem dlouze přemítá a hledá nové úhly pohledu. Pokud by měli INTP vlastní stát, vypadal by jako moderní verze starověkého městského státu Athény.

    :-D
  • @Aviv Mě teda nepřekvapuje že jsi extrovert, a ani to že je tu hodně introvertů. :D
    Věříte, že je lepší, když vás lidé mají rádi, než mít moc?
    Dost zapeklité. Přiznat si tu temnou stranu v sobě :D :twisted: nebo abych to vzal z druhé strany, že nejste až takoví dobráci :) i když konkrétně tady jsem přeci jen zůstal na té zelené straně i když zatraceně blízko té hranice.

    Mimochodem ty neutrální odpovědi tam vůbec neměli dávat. Navíc před nimi sami varují aby je lidé nenadužívali. Nepoužil jsem ani jednu.. ani do jiných průzkumů se nepoužívají.ve výsledku jsou úplně k ničemu..
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.