Hra o trůny 1x01 - Zima se blíží

upraveno 18. května 2011 v 1. řada
2456789

Komentáře

  • upraveno 18. dubna 2011
    takže, Dany určite vedie nad Sansou po prvom diely :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. dubna 2011
    Tak jsem si taky pustila úvodní znělku. Hudba pěkná, vizuálně to není prohra, ale vypadá to fakt divně. Havran by byl mnohem lepší.
    btw - líbí se mi nápad těch rodových znaků u jmen herců. Jen tam mají chybu:
    u Emilie Clark/Daenerys je znak Lannisterů (zřejmě) a u Sophie Turner/Sansy je drak.
    A u Roryho McCanna/Ohaře mají znak Baratheonů, o čemž by se dalo minimálně polemizovat.
  • upraveno 18. dubna 2011
    Tak ja jsem intrem zhnusen a hudbou zklaman, ale jak to tak ctu, asi jsem jediny :)
  • upraveno 18. dubna 2011
    Tak tlačítko pro spoilery hotovo, snad funkční i pro vás :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. dubna 2011
    thr: Já jsem trochu rozpačitý, představoval jsem si to jinak, ale o intro tu koneckonů tolik nejde.
  • upraveno 18. dubna 2011
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
    Lidi, vždyť ty linky jsou úplně všude (rlslog.net, filestube.com, i na českém uloz.to, nemluvě o studnici jménem google)...
  • upraveno 18. dubna 2011
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
    flanker.27: O tom zadna, intro je to posledni, co me na tom serialu zajima. Nicmene mi to prijde jako chaba reklama. V mych ocich to intro vypada jako upoutavka na nejakou PC hru.
  • upraveno 18. dubna 2011
    Môj komentár z ČSFD (snáď sa vám to bude chcieť čítať:)):
    Je 16.5. 2009 a ja sa dozvedám, že stanica HBO plánuje zadaptovať mne neznámu fantasy ságu Pieseň ľadu a ohňa. Prejdú dva roky, kedy som sa do knižnej ságy zamiloval a pozorne sledoval každú jednu drobnú informáciu o seriálovej adaptácii. A zrazu je tu sedemnásty apríl roku 2011 a ja mám za sebou prvú časť seriálu Game of Thrones. Najprv si pripomeniem geniálne atmosférický a mrazivý úvod v Začarovanom hvozde. Následne sa mi oči zalejú slzami, keď mi pri sledovaní originálnej titulkovej sekvencie uši pohladí skvostná hudba môjho obľúbenca Ramina Djawadiho. A potom sa už veziem. Hľadím na skvelé herecké obsadenie, ktoré prináša milované knižné postavy k životu... Dobre, dosť poetiky. Sean Bean jednoducho JE Eddard Stark, Peter Dinklage JE Tyrion Lannister a som náramne zvedavý, čo povedia ľudia, ktorí frfľali na obsadenie Marka Addyho v úlohe Roberta Baratheona a Michelle Fairley ako Catelyn Stark. Obaja sú totiž absolútne skvelí (hlavne Addy kráľov charakter vystihol bez najmenšej chybičky). Ďalej tu máme Harryho Lloyda ako Viserysa Targaryena (opäť dokonalé vystihnutie) a krásnu Emiliu Clarke ako jeho sestru Daenerys, ktorá aj napriek vyššiemu veku stvárnila prvé krôčky svojho knižného predobrazu vynikajúco (povie síce iba pár viet, avšak hrá hlavne emóciami). Atmosféra a tempo je skvelo držané počas celých 60 minút a nenašiel som jedinú scénu, ktorá by brzdila alebo nudila. Čo sa týka autentickosti, nemám absolútne čo vytknúť - krv, črevá, zhnité a zmrzačené telá, nadávky, kozy a prdelky. Precízne. Vravím vám, takmer som plakal. Dokonalé. Ak by som sa neriadil zásadou, že seriál hodnotím až po zhliadnutí všetkých častí, naparil by som z fleku 5 hviezd ako lusk. (10/10)
  • upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
    a chválim aleka za spoiler tlačítko. páči sa mi to.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. dubna 2011
    České titulky jsou hotové. Na titulky.com a serialzone.cz.
  • upraveno 18. dubna 2011
    Nejaké info o sledovanosti?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
    Tak kolečka nebo ne (taky mi přijdou mimo), alespoň je díky znělce vidět na chvíli i za Úzké moře. Jen pro zvědavost, jestli GRRM pro seriál svojí představu východu anebo jestli si to autoři takhle vymysleli.. Až vyjde Tanec s mapou Essosu, chci vidět jestli před Pentosem bude ta zátoka nebo ne :D
  • upraveno 18. dubna 2011
    No právě díky seriálu máme konečně část mapy s východem a vězte, že u toho GRRM byl, to jsem si stopro jistej.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 18. dubna 2011
    Skvělé! Nevím, jak vydržím celý týden do dalšího dílu. Myslím, že se každý den budu znovu a znovu koukat na pilot :)
  • upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
    titulky.com jsou shodné s titulkama z HBO? A jakým stylem je to překládáno, doufám, že ne ve stylu Hostiny pro vrány :-)) Bylo by možná dobré udělat v tomto pořádek a vyhodnotit "nejlepší" titulky. Určitě je rozdíl, když to překládá člověk, který Hru četl, anebo člověk pro kterýho je to jen další překlad. Co vy na to??
  • upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
    HBO titulky jsou dobrý... Sice jsem si všiml části ,který šlo přeložit líp.. Ale to už je detail...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. dubna 2011
    Nevada odpověděla ohledně amatérských titulků. Co titulky HBO by ji taky zajímalo ;o)
  • upraveno 18. dubna 2011
  • upraveno 18. dubna 2011
    Amaroun: a co jména rodů, bez překladu nebo doslovný překlad (viz. příklad: Hightower vs. Vysokověžský) ?

    EDIT: Nevada odpověděla ;-)
  • upraveno 18. dubna 2011
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.