Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

1129130132134135143

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @flanker.27
    flanker.27 napsal(a):

    Ze samostatných Zeměploch mám hodně rád Pohyblivé obrázky - flanker.27 dokonce z téhle knihy čerpá pro svoje komentáře na CSFD, fakt nekecám
    Myslím, že jenom u Ritchieho Excaliburukrále Artuše :)
    Technicky vzato si se ale zmínil ve svém komentář k Zaklínači o Lehkém fantastičnu
    :twisted: ;-)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv
    Aviv napsal(a):

    Tak jsem ráda, že se líbilo.
    Já mám asi nejaraději Hlídku a Čarodějky, ale nutno ŕíct, že výběr je opravd těžký. Každá série i jednorázovky jsou brilantní.
    Třeba Noční hlídku ja opakovaně čtu v květnu. Bohužel šeřík u nás zvykne odkvést dřív, než nadejde 25. a pak se po něm člověk pídí poněkud obtížně.

    Noční hlídka byla velmi dobrá, patří k těm úplně nejčtivějším, scéna se šeříky byla naprosto dokonale napsaná, čtenář vlastně pochopí o čem se od začátku mluví až úplně na konci, kdy historie se svým smrtícím stiskem zapadne na své místo to byla scéna, která u mne směle konkuruje s ANO MOHL JSEM NĚCO UDĚLAT, ale právě to mne u Zeměplochy překvapilo těch spoustu melancholických a hodně smutných scén. Hodně smutné taky bylo Smrťovo HO HO HO, když dělal Otce prasátek a pak hodně smutné scény měl i Magický prazdroj hned prolog Smrtě a Rudého fankfartice
    Vzal jsi mu matku.
    JSOU MNOHEM HORŠÍ ZPŮSOBY, JAK ZEMŘÍT MNE TO MŮŽEŠ VĚŘIT.
    Ani mé veškeré magické umění ji nedokázalo zachránit.
    JSOU MÍSTA KAM ANI MAGIE NEMŮŽE
    a samozřejmě i scéna, kdy si Mrakoplaš staví svou vlastní věž a taky v závěru Přeji si, aby byl pořád naživu. To my všichni
    Jinak ještě k Noční hlídce u ni je samozřejmě hlavním lákadlem mladý Havelock Vetinari a jeho interakce s Odkraglim, které jsou opravdu vtipné vezmeme-li v potaz jak oba dopadli
    Co se týče 25. zrovna jsem popřál své kamarádce, která dostala Otce prasátek pod stromeček ke Svátku prasečí hlídky, takže se tímhle dokážu naprosto ztotožnit.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    A samozřejmě taky hodně smutná byla
    smrt Bábi Zlopočasné v Pastýřské koruně. Po tolika knihách to byla přece jen Síla
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Tyrion Lannister Ano:
    sen zájemců o speciální druh sexuálních magazínů

    Lehké fantastično ovšem nejsou Pohyblivé obrázky. Jinak se používáním citátů z různých děl v komentářích nijak netajím, na počet by to asi vyhrál Červený trpaslík.
  • upraveno 30. prosince 2017
    Ja som za necely tyzden docitala Cernoknaznika a bol to naozaj skvely pribeh,divoka jazda plna magie,prekvapivych zrad a tazko vybojovanych vitazstiev.Urcite si citanie niekedy zopakujem.
    Do mojej zbierky oddychovych a humornych kniziek,pri ktorych sa viem skvele zasmiat,patri urcite 6-dielna seria Dzinsovy dennik a Semester zakomplexovaneho sviniara.Dokopy sa v tej knizke nedeje nic,ale pri niektorych replikach sa fakt sulam od smiechu. :D
    Tesim sa na knizku Povod/Origin od Dana Browna,kedze sa mi pacilo riesenie zahad a kopec symbolov,urcite bude mat miesto v mojej policke.Samozrejme,netrpezlivo cakam na Vichry zimy.
  • Džínsový denník som tu teda nečakala... Ja som prelúskala 4 časti, zábavná oddychovka je to vskutku dobrá. Dobrým zdrojom haluze je Paulin pes. Ale ona sama vyslovene priťahuje také situácie, takže aj bez psa by sa toho prihodilo neúrekom.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Aviv

    Aviv napsal(a):

    Tak jsem ráda, že se líbilo.
    Já mám asi nejaraději Hlídku a Čarodějky, ale nutno ŕíct, že výběr je opravd těžký. Každá série i jednorázovky jsou brilantní.
    Třeba Noční hlídku ja opakovaně čtu v květnu. Bohužel šeřík u nás zvykne odkvést dřív, než nadejde 25. a pak se po něm člověk pídí poněkud obtížně.

    Noční hlídka byla velmi dobrá, patří k těm úplně nejčtivějším, scéna se šeříky byla naprosto dokonale napsaná, čtenář vlastně pochopí o čem se od začátku mluví až úplně na konci, kdy historie se svým smrtícím stiskem zapadne na své místo to byla scéna, která u mne směle konkuruje s ANO MOHL JSEM NĚCO UDĚLAT, ale právě to mne u Zeměplochy překvapilo těch spoustu melancholických a hodně smutných scén. Hodně smutné taky bylo Smrťovo HO HO HO, když dělal Otce prasátek a pak hodně smutné scény měl i Magický prazdroj hned prolog Smrtě a Rudého fankfartice
    Vzal jsi mu matku.
    JSOU MNOHEM HORŠÍ ZPŮSOBY, JAK ZEMŘÍT MNE TO MŮŽEŠ VĚŘIT.
    Ani mé veškeré magické umění ji nedokázalo zachránit.
    JSOU MÍSTA KAM ANI MAGIE NEMŮŽE
    a samozřejmě i scéna, kdy si Mrakoplaš staví svou vlastní věž a taky v závěru Přeji si, aby byl pořád naživu. To my všichni
    Jinak ještě k Noční hlídce u ni je samozřejmě hlavním lákadlem mladý Havelock Vetinari a jeho interakce s Odkraglim, které jsou opravdu vtipné vezmeme-li v potaz jak oba dopadli
    Co se týče 25. zrovna jsem popřál své kamarádce, která dostala Otce prasátek pod stromeček ke Svátku prasečí hlídky, takže se tímhle dokážu naprosto ztotožnit.
    Já jsem ke konci v slzách. A z nejakého dôvodu sa mi stala soundtrackom pre záver knihy táto pieseň. Spieva sa v nej o čomsi inom, ale tá nálada... Vyskytlo sa to niekde v pozadí prvý raz a odvtedy mi to vždy asociuje pravdu, spravodlivosť, slobodu a vajce na tvrdo. A cintorín. A andílky. A všetko. Mirko Kabátník, proč jsi musel zemřít? A všichni ostatní taky...
    Áno, dosť smutné momenty. Tými sa to tam rojí. Dojal ma aj Zlojroj. A docela smutný byl i palič čarodějek. Hrozná škoda, že pro toho druhýho není záchrany. A osud kňaza z Mžilibaby je príšerný. Niečo smutné je aj na konfrontácii Wiliama s otcom. A Otto se tam málem vybodl na abstinenci! Mať taký vzťah s vlatným otcom je proste smutné. A Mauric tam má tiež niekoľko hrozne dojímavých scén. Nikdy nejez ten zelený kousek... Nebo holčička, hořící dum a čas a Vilém Klika. Vilém Klika celkovo. A vlk, ktorý sa spriatelil s Anguou! Pak u Zuzičky opravdická Zubní víla a to jak Lobsang ke konci už vlastně není lidský dost je tak nějak smutné. Škret futbalista tam má tiež pár silných momentov. A ten golem z Pošty, čo chcel odniesť nejaký odkaz! A trpaslíci v Buch ma opakovane rozosmutňujú tiež. A potom príde Šňupec... Zoznam je nekonečný. Musím si to znova prečítať.
    Ó, mladý Vetinari... Ten človek je neskutočný v každom veku. Chci si s ním promluvit i tigrech schovaných ve vysoké trávě. Na druhou starnu nechci, aby mě musel zabíjet po prozrazení techniky za zelenošedým maskováním. A hrozne sa mi páčilo ako opísal Elána alias Kýlu.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv
    Aviv napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Aviv

    Aviv napsal(a):

    Tak jsem ráda, že se líbilo.
    Já mám asi nejaraději Hlídku a Čarodějky, ale nutno ŕíct, že výběr je opravd těžký. Každá série i jednorázovky jsou brilantní.
    Třeba Noční hlídku ja opakovaně čtu v květnu. Bohužel šeřík u nás zvykne odkvést dřív, než nadejde 25. a pak se po něm člověk pídí poněkud obtížně.

    Noční hlídka byla velmi dobrá, patří k těm úplně nejčtivějším, scéna se šeříky byla naprosto dokonale napsaná, čtenář vlastně pochopí o čem se od začátku mluví až úplně na konci, kdy historie se svým smrtícím stiskem zapadne na své místo to byla scéna, která u mne směle konkuruje s ANO MOHL JSEM NĚCO UDĚLAT, ale právě to mne u Zeměplochy překvapilo těch spoustu melancholických a hodně smutných scén. Hodně smutné taky bylo Smrťovo HO HO HO, když dělal Otce prasátek a pak hodně smutné scény měl i Magický prazdroj hned prolog Smrtě a Rudého fankfartice
    Vzal jsi mu matku.
    JSOU MNOHEM HORŠÍ ZPŮSOBY, JAK ZEMŘÍT MNE TO MŮŽEŠ VĚŘIT.
    Ani mé veškeré magické umění ji nedokázalo zachránit.
    JSOU MÍSTA KAM ANI MAGIE NEMŮŽE
    a samozřejmě i scéna, kdy si Mrakoplaš staví svou vlastní věž a taky v závěru Přeji si, aby byl pořád naživu. To my všichni
    Jinak ještě k Noční hlídce u ni je samozřejmě hlavním lákadlem mladý Havelock Vetinari a jeho interakce s Odkraglim, které jsou opravdu vtipné vezmeme-li v potaz jak oba dopadli
    Co se týče 25. zrovna jsem popřál své kamarádce, která dostala Otce prasátek pod stromeček ke Svátku prasečí hlídky, takže se tímhle dokážu naprosto ztotožnit.
    Já jsem ke konci v slzách. A z nejakého dôvodu sa mi stala soundtrackom pre záver knihy táto pieseň. Spieva sa v nej o čomsi inom, ale tá nálada... Vyskytlo sa to niekde v pozadí prvý raz a odvtedy mi to vždy asociuje pravdu, spravodlivosť, slobodu a vajce na tvrdo. A cintorín. A andílky. A všetko. Mirko Kabátník, proč jsi musel zemřít? A všichni ostatní taky...
    Áno, dosť smutné momenty. Tými sa to tam rojí. Dojal ma aj Zlojroj. A docela smutný byl i palič čarodějek. Hrozná škoda, že pro toho druhýho není záchrany. A osud kňaza z Mžilibaby je príšerný. Niečo smutné je aj na konfrontácii Wiliama s otcom. A Otto se tam málem vybodl na abstinenci! Mať taký vzťah s vlatným otcom je proste smutné. A Mauric tam má tiež niekoľko hrozne dojímavých scén. Nikdy nejez ten zelený kousek... Nebo holčička, hořící dum a čas a Vilém Klika. Vilém Klika celkovo. A vlk, ktorý sa spriatelil s Anguou! Pak u Zuzičky opravdická Zubní víla a to jak Lobsang ke konci už vlastně není lidský dost je tak nějak smutné. Škret futbalista tam má tiež pár silných momentov. A ten golem z Pošty, čo chcel odniesť nejaký odkaz! A trpaslíci v Buch ma opakovane rozosmutňujú tiež. A potom príde Šňupec... Zoznam je nekonečný. Musím si to znova prečítať.
    Ó, mladý Vetinari... Ten človek je neskutočný v každom veku. Chci si s ním promluvit i tigrech schovaných ve vysoké trávě. Na druhou starnu nechci, aby mě musel zabíjet po prozrazení techniky za zelenošedým maskováním. A hrozne sa mi páčilo ako opísal Elána alias Kýlu.
    Já mám zase tenhle soundtrack spojený s Posledním hrdinou a s posádkou vesmírné lodi Luňák

    Jo Zlojroj byl moc pěkný, Palič čarodějek výborný, tam bylo skvěle backstory a hlavně se po x knihách vrátila Eskarína. Kněz Mžilibaby to s tou časovou smičkou taky pěkné. Jo jo u Pravdy jsem hlavně nečekal, že hlavní bad guy bude ten jeho tatík, to bylo moc pěkné Mauric byl taky výborný hlavně to jak si chudák uvědomil, že zintelgentěl protože sežral tu krysu. To bylo hodně smutné s tím vlkem, i když pobavil konec Wolfganga (jak hezky aportoval pejsek :D) Skutečná zubní víla to bylo hdoěn smutné to souhlasím. Lobsang sice ke konci už není úplně lidský, na druhou stranu Zuzana konečně našla svou skutečnou lásku, někdo kdo se k ní hodí a rozumí jí :). Jo to s tím golemem bylo smutné taky, i když pobavilo jak vytrolil Smrtě, že prý nikam nepůjde. Trpaslíci nejenom v Buch, ale i v Pátém elefantu. Hlavně scéna jak tam zabili ty čtyři trpaslíky a jeden z nich pořád žil a pomalu umíral a snažil se dobouchat na ty dveře. Možná byl ještě naživu, když jsme tam dole byly taky smutné.

    Vetinari je prostě fantastická postava a ty jeho hlášky

    Ale pánové, já po vás chci, aby jste spáchali rytířský čin ve službách Ankh-Morporku. Dovolil bych si říct, že sebevraždou by bylo tam nevlézt. :D
  • AvivAviv
    upraveno 31. prosince 2017
    Inak takého koňa nekoňa máme pod Spišským hradom!
    Jo! Esk! Já myslela, že už ji po Čaroprávnosti neuvidím a tuhle najednou ta slečna vyskočí jako cestoval napříč časem a dimenzemi a podobně.
    Dostalo ma, keď úbohé potkany zistili, že tá knižka, čo so sebou ťahajú je fikcia. A záporák bol úplne tragický. Nejaký bezohľadník hlodavcom zamotá chvosty a potom nech z toho zošalie celá kolónia. A výmena životov!
    Varovný výstrel, je to kryté. A Sybila, Sybila bola úplne dychberúca. Otĺkla mreže väzniteľom o hlavu, zaspievala trpasličiu operu a vyjednala také podmienky že na to nie sú slová. Ale proč celý ten trip musel stát život pána Strusku? Nejspíš aby vymačkal emoce. Stejný případ jak s Mirkem. Hrozně badass postava, tak ji mistr odkrouhne.
    Hej, rande ve skříni mi moc zvedlo náladu.
    Golemovia celkovo trolia všetkých naokolo. Napríklad golem ateista nerešpektujúci blesky z jasného neba.
    Já myslím, že byli. Bylo to prostě hrozný. Pomaly toneš v bahnu srazen svými vlastními a na takovéhle misi k tomu a jsi tak blízko, tak blizoučko záchraně... Sam málem otevřel ty dveře, nebo co to bylo. Ale přemluvili jej. Jen ta tříska a kletba, vše co dosáhli. Proste smutné. Ľúto mi bolo aj toho, ktorý skolaboval, keď sa zotmelo pri hre buch.
    A jeho rozmluva s Tračníkem, když jsou Elán a pak i Karotka v Uberwaldu! A úplně jsem umírala smíchy, když se jej v Penězích snažili lidé napodobit. A pak jsem měla záchvat zvedání obočí...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Já pod Stromeček dostal Čarodějky na cestách a Soudné sestry. Trojka Babi Zlopočasná-Stařenka Oggová a Magráta je geniální.

    Nejvíc mě asi bavilo šikanování upíra v Čarodějkách na cestách a scény se Šípkovou Růženkou a Červenou Karkulkou, samozřejmě skvělé bylo i věštění paní Gogolové.
  • To je prvá Discworld, čo som kedy čítala!
    No, jo, upír to schytal krutě. Praští jej okenicí, česnekovou klobásou a pak ho sní kocour! Pohádky taky. Oz a pějící trpajzlíci ze Sněhurky... Ovšem setknání s vlkem se počítá jako smutný okamih. Takové týrání pro blbou adaptaci!
    Mne sa ešte páči aj incident s býkmi a absintom a kartová hra.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Achileus
    Achileus napsal(a):

    Já pod Stromeček dostal Čarodějky na cestách a Soudné sestry. Trojka Babi Zlopočasná-Stařenka Oggová a Magráta je geniální.

    Nejvíc mě asi bavilo šikanování upíra v Čarodějkách na cestách a scény se Šípkovou Růženkou a Červenou Karkulkou, samozřejmě skvělé bylo i věštění paní Gogolové.

    Souhlasím to trio je skvělé, byť dávám přednost Toničce Bolavé, tak Panna, Matka a Stařena také nemají chybu. Na Čarodějkách na cestách obdivuji hlavně vynikající záporáčku Lilith
    Zlopočasnou
    , která je jako každý správných záporáků úzce svázaná s hlavní hrdinkou. Taky ta zrcadlová magie, při které Pratchett použil spoustu obrazové fantazie byla velice originálním prvkem.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv
    Aviv napsal(a):

    Inak takého koňa nekoňa máme pod Spišským hradom!
    Jo! Esk! Já myslela, že už ji po Čaroprávnosti neuvidím a tuhle najednou ta slečna vyskočí jako cestoval napříč časem a dimenzemi a podobně.
    Dostalo ma, keď úbohé potkany zistili, že tá knižka, čo so sebou ťahajú je fikcia. A záporák bol úplne tragický. Nejaký bezohľadník hlodavcom zamotá chvosty a potom nech z toho zošalie celá kolónia. A výmena životov!
    Varovný výstrel, je to kryté. A Sybila, Sybila bola úplne dychberúca. Otĺkla mreže väzniteľom o hlavu, zaspievala trpasličiu operu a vyjednala také podmienky že na to nie sú slová. Ale proč celý ten trip musel stát život pána Strusku? Nejspíš aby vymačkal emoce. Stejný případ jak s Mirkem. Hrozně badass postava, tak ji mistr odkrouhne.
    Hej, rande ve skříni mi moc zvedlo náladu.
    Golemovia celkovo trolia všetkých naokolo. Napríklad golem ateista nerešpektujúci blesky z jasného neba.
    Já myslím, že byli. Bylo to prostě hrozný. Pomaly toneš v bahnu srazen svými vlastními a na takovéhle misi k tomu a jsi tak blízko, tak blizoučko záchraně... Sam málem otevřel ty dveře, nebo co to bylo. Ale přemluvili jej. Jen ta tříska a kletba, vše co dosáhli. Proste smutné. Ľúto mi bolo aj toho, ktorý skolaboval, keď sa zotmelo pri hre buch.
    A jeho rozmluva s Tračníkem, když jsou Elán a pak i Karotka v Uberwaldu! A úplně jsem umírala smíchy, když se jej v Penězích snažili lidé napodobit. A pak jsem měla záchvat zvedání obočí...

    On vůbec, co se týče některých postav Pratchett hodně trolí, tak kupříkladu po Magickém prazdroji jsem myslel, že barbar Cohen zemřel, leč mýlil jsem se objevil se ještě dvakrát a naopak Conina, u které jsem očekával, že se znovu objeví (kvůli tomu, že do ní byl Mrakoplaš udělanej), tak zmizela ze scény :D.
    A samozřejmě Těžké melodično, kdy Pratchett zabije dvě hlavní postavy z předchozí knihy na první půl stránce to je výkon doslova Martinovských rozměrů.
    Krysí král byl pěkně děsivý souboj s Mauricem moc pěkný a opět obdivuji Pratchettovu fantazii, protože to s těmi svázanými ocázky by tak jen tak někdo nevymslel.
    Tak to už od prvních dílů, třeba jak badass arcikancléře Galdera sežralo zavazadlo.
    No vidíš, to jsem už zapomněl, že málem otevřel ty sámé dveře a ani jsem si to neuvědomil.
    Rozmluva s Tračníkem v Pátém elefantu výborná stejně jako založení Cechu Policistů, což je výborným ohlédnutím za Barvou kouzel a založení Cechu Kupců a Obchodník
    A kdy ten cech znikl? Dneska ráno.
    v :D :D
    Což ostatně obdivuji na Pratchettovi, že ačkoliv opakuje různé motivy, vždycky to dokáže podat trochu jinak :D
  • Hej, Coninu by som tiež rada stretla znova. Aj Nijela Ničiteľa. Čo mi pripomína, že som sa úplne šúľala od smiechu pri opitých Jazdcoch Jakokalypsy.
    A já ty dva měla moc ráda. Mort nemal chybu. Z jeho takmer premeny a súboju na záver ma príjemne mrazilo. A Ysabel taky nebyla bábovka. A ty jejich výměny urážek... A pak najednou tohle! Jo, velmi GRRMovské.
    A ten profesor, Čabajka! Toho smrt mě taky zarmoutila. Tedy odešel docela hezky, ale odešel. A generál, co ho odkrouhnul Vorbis! To mě dostalo taky.
  • Hej no, on bol na to talent.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 31. prosince 2017
    @Aviv
    Aviv napsal(a):

    Hej, Coninu by som tiež rada stretla znova. Aj Nijela Ničiteľa. Čo mi pripomína, že som sa úplne šúľala od smiechu pri opitých Jazdcoch Jakokalypsy.
    A já ty dva měla moc ráda. Mort nemal chybu. Z jeho takmer premeny a súboju na záver ma príjemne mrazilo. A Ysabel taky nebyla bábovka. A ty jejich výměny urážek... A pak najednou tohle! Jo, velmi GRRMovské.
    A ten profesor, Čabajka! Toho smrt mě taky zarmoutila. Tedy odešel docela hezky, ale odešel. A generál, co ho odkrouhnul Vorbis! To mě dostalo taky.

    Tak tak spoustu skvělých momentů. Co se týče Magického prazdroje a Smrtě, tak tam byl výborný moment
    Vždyť se přece říká, že když má čaroděj umřít, tak se mu zjevíš
    ANO A DNESKA MI TEN VÁŠ SPOLEK DÁVÁ POŘÁDNĚ ZABRAT
    Jak zvládáš být na tolika místech najednou§
    DOBŘE ORGANIZOVNÁ PRÁCE
    Finále Morta bylo fantastické a ten souboj také, generál a Přece želva kráčí taky fantastické
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 31. prosince 2017
    @Aviv
    Aviv napsal(a):

    Hej no, on bol na to talent.

    S ohromným smyslem pro humor.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Aviv

    Aviv napsal(a):

    Hej no, on bol na to talent.

    S ohromným smyslem pro humor.
    A poznámkami pod čiarou.
  • Tak jste mě navnadili přečíst si to po letech znovu. Při prvním čtení jsem to málem vzdala,Mrakoplaš mi lezl na nervy. Vyplatilo se nevzdat to. Vřele doporučuji všem,kteří ještě nečetli.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Belatris
    Belatris napsal(a):

    Tak jste mě navnadili přečíst si to po letech znovu. Při prvním čtení jsem to málem vzdala,Mrakoplaš mi lezl na nervy. Vyplatilo se nevzdat to. Vřele doporučuji všem,kteří ještě nečetli.

    No jo na téhle sérii právě to skvělé, že každý si v ní může najít to svoje, co se mu bude líbit, ať už je to Mrakoplaš, čarodějky nebo Noční hlídka a Smrť. Mne osobně zase přišla v původní sérii o třech čarodějkách hrozně nesympatická Bábi Zlopočasná (občas si myslím, že si z Magráty dělala, až příliš velký boxovací pytel), proto mám raději sérii o Toničce, kde jsme mohli vidět Bábinu laskavější stránku a zpětně bych se na to všechno díval jinak.
  • Já poznala dost lidí, kterým jeho styl nesednul. Hodně těžko se mi to chápe.
    Magráty mi taky bylo chvílemi líto. Ale dělá to Bábi realistickou v tom smyslu, že nikdo není dokonalej a nedělá jen správná rozhodnutí.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv Tak tak, ona to i Stařenka Oggová zmiňovala, že Esme je ten typ, kteří si potřebují na někom vylévat zlost :D
  • AvivAviv
    upraveno 1. ledna 2018
    Zbožňujem aká je nespokojná, keď nemá na začiatku Čarodějek na cestách na Gytě čo skritizovať a potom zbadá tie červené topánky a potom stretnú čarodejnicu v červenej sukni. Máriška... :D
    Alebo kauza nohavice! Vždyť ty nohy nevidět pro tu látku. Vidět, kde je má! A taky ona nejni nahá pod košilí. Pod košilí má několik dalších vrstev!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv Dobrý taky bylo jak ji na hlavu spadl ten barák :D k tomuhle se Pratchett pak hodně vracel, kdy se čarodějky snažily vyrábět klobouky, které přežijí i pád domku.
  • Jo, to bylo boží. Mágové taky dbají na své klobouky. Třeba ten Výsměškuv...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv No jo, tak když víme, jak to dopadlo s posledním arcikancléřským kloboukem :D
  • Byl to mizera.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Terry je absolutní láska.
    Já nejvíc žral ságu o Třech, Oggová je moje nejoblíbenější postava Zeměplochy, na druhém místě hned Esme.
    "Bábi patřila mezi lidi, co nepotřebují lidi, takže potřebují lidi, na kterých by ukazovali, jak nepotřebují lidi."
    Čarodějky na cestách moje asi nejvíc srdcovka z celé Zeměplochy. Naopak nemusím moc Mrakoplaše, i když jsem na něm začínal.
    Tonička Bolavá je trochu jiná než zbytek Zeměplochy, někdy cílí mnohem víc na ty emoce a srdíčko. Pro mě nejlepší série o dospívání, nějaký Harry Potter se může jít zahrabat. A Brumbála by si Bábi taky namazala na chleba. Moje jedenáctiletá sestra Toničku čte - je momentálně u čtvrté knihy - a miluje ji a věřte mi, pro mě jako fanouška Zeměplochy to je naprosto povznášející pocit. Už jsem ji dal i Čarodějky na cestách (aby si to proložila před Pastýřskou korunou - už se těším, až bude v šoku plakat na začátku při TÉ události :king: )
    Zatím jsem lehce přes polovinu přečtených kni, dost mi jich ještě chybí a postupně je budu odkrajovat. takže gratuluji k dokončení :applause:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Benji
    Benji napsal(a):

    Terry je absolutní láska.
    Já nejvíc žral ságu o Třech, Oggová je moje nejoblíbenější postava Zeměplochy, na druhém místě hned Esme.
    "Bábi patřila mezi lidi, co nepotřebují lidi, takže potřebují lidi, na kterých by ukazovali, jak nepotřebují lidi."
    Čarodějky na cestách moje asi nejvíc srdcovka z celé Zeměplochy. Naopak nemusím moc Mrakoplaše, i když jsem na něm začínal.
    Tonička Bolavá je trochu jiná než zbytek Zeměplochy, někdy cílí mnohem víc na ty emoce a srdíčko. Pro mě nejlepší série o dospívání, nějaký Harry Potter se může jít zahrabat. A Brumbála by si Bábi taky namazala na chleba. Moje jedenáctiletá sestra Toničku čte - je momentálně u čtvrté knihy - a miluje ji a věřte mi, pro mě jako fanouška Zeměplochy to je naprosto povznášející pocit. Už jsem ji dal i Čarodějky na cestách (aby si to proložila před Pastýřskou korunou - už se těším, až bude v šoku plakat na začátku při TÉ události :king: )
    Zatím jsem lehce přes polovinu přečtených kni, dost mi jich ještě chybí a postupně je budu odkrajovat. takže gratuluji k dokončení :applause:

    Ano to je přesně ten citát, o kterém jsem mluvil, když jsem psal, že Gyta mluvila o tom, jak Esme potřebuje na někom si vylévat zlost. Koukám, že Mrakoplaš má stejné štěstí u fanoušků jako v knihách =D
    Co se týče Toničce Bolavé, tak mi nepřišlo, že by se ty knihy nějak zvláštním způsobem odlišovali od zbytku Zeměplochy. Respektive neodlišují se víc, než se odlišuji všechnjaky knihy :D, každá je svým vlastním způsobem jiná, jedinečná atd. Srovnávat Zeměplochu s Harry Potterem, to je jak srovnávat nový BMW s trakařem, to snad ani srovnávat nejde :D. Co se týče emocí, ona už série se Smrtěm na ně dost sílila a vlastní už od Barvy kouzel (úplně poprvé, když Mrakoplaš mluví o kouzlech) a i u toničky je výborný mix humoru (použije vlastního bratra jako navnádu LOL) a emocí (scéna, kdy daruje Bábi plášť je nádherná).
    Jo TA scéna byla nádherná, hlavně jak autor hezky skákal mezi místy a popisoval její dopady.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.