Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

1123124125126127129»

Komentáře

• @flanker.27 Služebníček :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik Zmíním se o vás panu faráři vašnosto :twisted:
  • Nevíte někdo jak je na tom třetí díl kroniky královraha? Začínám mít pocit, že s martinem soupeří, kdo déle tu knihu dokončí
  • upraveno 24. ledna
    flanker.27 napsal(a):

@Aviv Je chyba posuzovat Folletovy knihy dle seriálových zpracování Pilířů země a Na věky věků?

Pillars ešte ušlo ale World without End je adaptáciou veľmi poškodený. Najviac skazili konce. Zrejme chceli dramatické kompletné rozuzlenie, zatiaľ čo kniha to dávkuje a tak si vymysleli hlúposti. Waleran (zlý čiernovlasý biskup) nezletel z nevysvätenej katedrály, zatiaľ čo sadistického šľachtica vešali na základe vymysleného prsteňa (v knihe žiaden nebol) a Kingsbridge nebol napadnutý kráľovským vojskom, ani sa tam žiaden kráľ neskrýval... O mizerných zmenách by sa dalo rečniť dlho. Zrejme aj preto, že je asi nemožné urobiť pár dielny seriál o komplexne prepletených celoživotných príbehoch. Ale boli tam aj hlúposti, ku ktorým sa vôbec nemuseli uchyľovať, takže Čiernu smrť na nich!
    To o opakovaní motívov je pravda, zrejme aj preto sa už do ďalšej stredovekej literatúry nepustil a siahol po 20. storočí. Podivné zhody náhod si však zatiaľ neodpustil.
    Myslím, že je hlavne šikovný v zachytávaní doby.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. ledna
    @Aviv Tak až nebudu mít co číst a ono to upadne na zem a otevře se to, možná na tom spočinu okem :)

Jo, nedávno jsem dočetl ten avizovaný Souboj říší. Takový lepší průměr, celkem věrně popisuje průběh obléhání, ale postavám se v jednu chvíli skoro přestane věnovat. Navíc z nějakého důvodu naprosto zamlčuje, že Turci obléhání ukončili teprve když přišla vojenská pomoc ze Španělska. Nejhorší však je, že je to jen první část trilogie, jejíž další dva díly česky dosud nevyšly :twisted:
  • @flanker.27 Souhlasím s @sfik, Follet vykrádá sám sebe. Knihy mám v AJ, abych se procvičila v jazyce. Jinak jedině fakt v případě nouze o dovolené.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.