Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Alespoň se tu chvíli nemluví o uprchlících :D
To by bylo nemilé, jaderné mocnosti a velké armády s moderním vybavením, kam by se asi přiklonilo NATO :-k
Poslední dobou je v Asii dost horko...
Jinak vojenská aktivita Číny v posledních letech roste
@Aviv Upřímě? Těžko říct, USA by se to asi líbilo jako možnost oslabit Čínu a Rusko by asi kleplo :D
Pokud jsem dobře pochopila, tak se snažil tak nějak naznačit, že obě skupiny mají něco z dobrých lidí a něco ze špatných lidí. S přítelem jsme s o tom bavili, zřejmě se snažil naznačit, že na shromáždění přišli především jenom obyčejní lidé, kteří nesouhlasili s odstraněním sochy, jenže zanikli v hromadě stoupenců neonacistů a KKK, kteří prostě byli v tu chvíli vidět. Do toho ještě to auto v davu a tak.
Problém je že způsob, jakým to řekl, vyzněl naprosto hrozně. Jako on je asi schopný bysnysman (to mu těžko můžu upřít, ačkoli ho nemůžu vystát), ale diplomat je naprosto nemožný. Nějaká taktní volba slov mu asi sotva něco říká.
Ostatně Konfederace nebyla čistě jenom o otroctví, ale taky o jiných věcech, pokud vím. Akorát zůstali poraženou stranou a tohle už jim zůstalo. Asi nevidím důvod odstraňovat sochu schopného generála, pokud se zrovna osobně nepodílel na nějaké genocidě. Přece jenom, historie je historie, na co odstraňovat její relikty a tvářit se, že nikdy neexistovala.
Na druhou stranu, nedovedu si představit, že bychom tady u nás měli vystavené ještě sochy třeba Gottwalda nebo Husáka =D
Čína ještě docela jde, víc u žaludku jim leží Pakistán =D
Tak tohle s daněma jsem nějak nepochopila. Z tvého příspěvku to vyznívá, že je nezbytné prosazovat daňovou disciplínu pro živnostníky a malé podnikatele, ale krácení daní u velkých korporací a firem je normální? :-k
Nezdá se mi, že bude EET efektivní v boji proti únikům. Buzeruje a trestá poctivé, a nepoctiví si to jenom obejdou jinak. No já jsem si nějak myslela, že živnosti a dobné podnikání je pro prosperující stát důležité, ale spíš to vypadá, že současná vláda se to snaží zrušit za každou cenu.
Výsledky u Babiše myslíš ten plusový zůstatek státního rozpočtu nebo co to bylo? Nebylo to díky započítání dotací z EU?
Jak je to v tom vtipu (myslím, že už jsem to sem dával, ale teď se to hodí), jak přijede japonský vyslanec do Berlína v roce 1941 a posadí ho na recepci mezi maďarského a finského vyslance. Naváže konverzaci s Maďarem: "A vy Maďaři máte vlastně jaké státní zřízení?"
"Jsme monarchie."
"Aha, takže vám vládne král?"
"Ne, v čele státu je regent admirál Horthy."
"Takže jste námořní velmoc?"
"Ne, vůbec nemáme moře."
"Aha, a teď jste vstoupili do války proti SSSR, máte na něm územní požadavky?"
"Ne, máme územní požadavky vůči Slovensku."
"S tím také válčíte?"
"Ne, Slovensko je náš spojenec v boji proti SSSR."
Japonec se nahne k Finovi a tiše ho poprosí: "Prosím vás, nemohli bychom se vyměnit? Mám dojem, že ten člověk vedle mne je blázen..."
Jinak pokud jde o formální platnost starších předpisů, tak to neplatí, protože existuje ústava (od prozatímní z roku 1918 až po Ústavu z roku 1993) a platit mohou jen takové předpisy, které jsou v souladu s Ústavou. To je tak nějak jeden ze smyslů Ústavy, podle níž je lid zdrojem moci a státní zřízení je republikou, tudíž předpisy monarchistické jsou v rozporu s Ústavou. A kromě toho platí,. že lex posterior derogat priori, takže starší předpis ani není nutno rušit výslovně :)
Jinak ano, s ústavou máš pravdu, ale jednak na vůli lidu se v ten okamžik nikdo neptal a celkově mi počínání první republiky v tomto směru připadá dost neférové. Ústava se tváří, jako by český stát před rokem 18 neexistoval. Ale to je jen můj osobní názor.
ještě něco k USA
Pokud jde o vzniklé Československo, ve skutečnosti to tak nebylo, naopak jeden z prvních zákonů české národní rady byl tzv. reciproční, který přejímal právní stav jaký byl, logicky, aby se zabránilo anarchii, s tím, že teprve následně bude právní stav upravován. Což de facto trvalo až do roku 1938 a částečně i později - např. zcela nový občanský zákoník byl přijat až doku 1950, do té doby platil ABGB z roku 1811 (samozřejmě s četnými novelizacemi, nejlepší je jeho termín "osoby šílené a blbé"). Stav byl takový, jaký byl, R-U nikdo, opakuji nikdo, nechtěl, dokonce ani jeho nejzásadnější pilíře, tedy Rakousko a Uhersko, tendence "šílených a blbých" monarchistů vycucané z prstu tohle vykládat dle jejich gusta na tom nic nemění. je třeba taky vidět, že všichni starý systém viděli (oprávněně) jako ten, který je přivedl na jatka světové války (společně padnout za císaře pána a jeho rodinu), který zruinoval hospodářství mnoha zemí (dokonce i nejvýkonnější a nejmocnější země té doby Británii, která se z dluhů až do druhé války nevyhrabala, což byl jeden z důvodů její katastrofální nepřipravenosti) včetně všech částí R-U. Udržovat chcíplého koně nemá smysl, to je lepší vždy začít znovu. Férovost? ke komu? K bigotní monarchii a státu, který to měl na svědomí? Nikoli.
Tihle lidé zkrátka nechápou, že vývoj není cestou k jejich správnému názoru, protože ani ten nemusí být (a nebude) konečný. Jednou mohou být i oni stejně odsouzení, přestože se možná teď cítí jako ti nejmorálnější vůbec. Ti lidé na pomnících něco dokázali, na to člověk nemusí být vzorem morálky. Zatímco ti, co sami sebe považují za měřítko morálky a ostatním káží, obvykle nedokázali nic.