Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Evropa má s radikálními politickými ideologiemi dost špatné zkušenosti, jedno kolo nacismus- komunismus bohatě stačilo. Nerad bych se dožil doby, kdy se budou zase masově likvidovat osoby nebo etnika, která jsou nepohodlná většinové společnosti.
Amen (I love this guy)
Myslíš, že jakákoliv radikální strana by bránila svobodu slova, kdyby se dostala k moci? Já nemám pocit, že nemůžu svobodně vyjádřit svůj názor a zatím mě nikdo neoznačil za rasistu ani nacistu :-k
Toť otázka, ty radikální strany o tom samozřejmě nemluví (naproti tomu islám se to ani nepokouší už moc shovávat), ale samozřejmě žádná možnost ideální není nic jiného mne nenapadá (krom změny režimu ještě :-k). Ještě můžeme se pokusit s muslimy rozumně promluvit, jak to zkusil Níjel Ničitel s ledovými obry :D, ale budeme muset počítat se stejným výsledkem, akorát bohové nepřijedou na pomoc. DIkatura je na hovno, ale ptám se je tohle lepší A bude to jenom horší, je to den ode dne horší a musíme čelit pravdě. Co bys udělala ty na jejich místě? Nezdá že by to byla nějaká třetí ideální varianta
Docela zajímavé, takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlel.
"A bojujte na stezce Boží proti těm, kdož bojují proti vám, avšak nečiňte bezpráví, neboť Bůh nemiluje ty, kdož se bezpráví dopouštějí".
A verš, který následuje po citované pasáži:¨
"Jestliže však přestanou .... tedy Bůh věru je odpouštějící, slitovný!"
Takže ano, buďme tvrdí, stůjme za svými hodnotami (máme-li nějaké :-) ), nepodléhejme falešnému výkladu lidských práv, zabíjejme teroristy na potkání :-), ale nechme islám islámem....
Nemyslím si, že by Babiš někdy zaplatil byť jen o halíř víc než musel, nebo že by si nepřihrál dotace, když měl možnost. Na rozdíl od ostatních jemu podobných se však rozhodl jít do politiky pod svým vlastním jménem a řídit věci přímo a ne prostřednictvím loutek. Na rozdíl od svých předchůdců začal činit konkrétní opatření pro posílení pozice státu, místo aby pokračoval v rozesírání toho, co z něj zbývá. Když rozjížděl volební kampaň, každý věděl, že je to velkopodnikatel se svými vlastními zájmy (které mohou být ve střetu s těmi státními) a věděla to i ČSSD, která s ním posléze šla do koalice.
Kritiku na páně Babišovu adresu, kterou jsem zaznamenal v posledních týdnech, co se hon na čaroděje rozjel naplno, mohu rozdělit do několika kategorií:
- povšechné kecy bez obsahu (Ten Babiš je prostě hroznej, má peníze, vliv a několikery noviny.)
- "prohřešky" v mezích platných zákonů (Babiš si dovolí koupit výhodně dluhopisy, místo aby ve slušnosti z povzdálí přihlížel, jak je skupují Kalouskovi kamarádi, pro něž byl příslušný legislativní rámec připraven).
- Babiš nečiní něco, co mu (ani nikomu jinému) zákon neukládá. Proč by měl veřejně vysvětlovat hospodaření své firmy? Pokusy o zavedení povinných přiznání příjmů politiků se nikdy nedostaly dál než do stádia návrhu.
- obviňování z trestné činnosti, aniž by bylo podáno konkrétní trestní oznámení a předloženy důkazy.
- zaručené svědectví přeběhlíka, který prohlédl a upřednostnil své svědomí před kariérou. Když nic, tak tohle je signál k tomu zadržet emoce a začít přemýšlet. Ne, tohle se prostě neděje, to je neklamné poznávací znamení řízené manipulační kampaně. Je mi jedno, kdo ji vede, ale odmítám dělat kompars (bučící dav), který tomu má dodat zdání legitimity.
Před oligarchou, který stát anonymně vydojí a nechá padnout, aniž bych se kdy dozvěděl jeho jméno, dám přednost takovému, který s fungujícím státem spojí svůj byznys. Považuji to za ideální stav? Nikoliv, považuji to za ryzí pragmatismus - hodlám v tom státě totiž i nadále žít.
Jinak ohledně oné šarády nazývané vládní krizí - Sobotka zklamal, Zeman zklamal. Už to kluci nějak do práznin dopytlíkujte, přes léto stejně neuděláte jako obvykle nic..
Nechci ti brát iluze ohledně normalizačních časů, ale zase tak skvělé to nebylo. Co všichni ti lidé, v čele s Havlem, které režim po dlouhá léta věznil? Co všichni ti lidé, kteří nemohli vykonávat svou práci a jejich děti, které nemohly studovat? Co nedostatek zboží denní potřeby? Co zadrátované hranice?
S tím co píšeš o Le Penn, ano asi by jí to neprošlo, ale tobě nepřijde děsivé vydávat prohlášení tohohle typu na začátku 21. století? On i Adolf chtěl židy původně "jenom" vysídlit z Evropy na Madagaskar.
Ne všechny informace, které na internetu kolují o evropských muslimech jsou pravdivé, bacha na to.
Souhlasím, že západní a severní Evropa má problém, ale ten se nevyřeší všeobecnou hysterií a volbou samozvaných Mesiášů.
Teroristům jde především o to vyvolat v Evropanech strach a hysterii, a žel bohu daří se jim to.