Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Jinak před chvílí někdo náklaďákem najel do lidí ve Stockholmu, skoro bych si tipl jaké náboženství praktikoval řidič, ale média a naši moudří a osvícení politici nám jistě vysvětlí, že to s tím náboženstvím nemá nic společného, čin psychicky narušeného jedince, kdo bude tvrdit opak je rasista, xenofob, fašista a pravicový populista..
EU by měla zvážit zákaz náklaďáků :D
Útok Colou: Začni se modlit 5. verš 170 súry, jinak tě tím poleju :D
Takže co? Už zase někdo někoho někde přejel? To myslíš ten Londýn? Jo aha, ve Štukholmu? Ale co je mi po nějakém přejetém psovi někde v Dánsku. Mě spíš zajímá, jestli bude zítra pořád pršet. Zapomněl jsem si totiž u babičky deštník. A už dal Ikaro Datlovi konečně přes držku? A co na to Peeetaaa s Mishou? Teda jestli bude zítra pršet, tak je to v háji. Snad mi Fallenka poradí co na sebe :-k
Pane Bože, jestli se tohle stane německým kancléřem, tak je Evropa hodně v háji
https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/index.jsf?page=vystup-objekt&pvokc=&katalog=31032&pvo=CIZ08&z=T
Staťák je prostě pomalejší (pořád chybí data za rok 2016) ale nejlepší :D Občas jsou to zajímavé údaje. Vietnamská komunita se takhle na papíře zmenšuje, ale je to dané i tím, že část v Česku narozených dětí má české občanství. Stejně tak etnických Slováků je v Česku rozhodně víc než sto tisíc - část z nich se pro zjednodušení života rozhodla zažádat o české občanství. Pokud jde o muslimské země, tak počet jejich občanů u nás se zvyšuje (u některých zemí) způsobem odpovídajícím růstu počtu cizinců žijících v Česku nebo je ta populace zhruba stabilní. Invaze to vážně není. Podotýkám že nelegálně pobývajících cizinců bude samozřejmě víc, ale s tím staťák nemůže kalkulovat.
Není tam specifikace, kdo je započítaný (jenom že pramen je Ředitelství služby cizinecké policie, Odbor azylové a migrační politiky MV). Jedná se o cizince s trvalým pobytem, azylem, přechodným/dlouhodobým pobytem a vízem nad 90 dní. Zjistit to bohužel jde až porovnáním s jinou tabulkou
https://www.czso.cz/documents/11292/41862280/c01R01_2015.pdf/48b91796-0832-4b4a-b5fb-92e23937a9e5?version=1.0
... takže člověk zjistí, že azylanti jsou opravdu zahrnutí a na konci roku 2015 jich v Česku žily necelé tři tisíce. V Česku o azyl žádají a získávají ho Ukrajinci, Syřani a Kubánci. Co se týče získávání občanství, tak Česko ho rozhodně nerozdává jako cukrátka. Testy jazyka a obecných znalostí o Česku jsou - a dodám že naštěstí - celkem tvrdé a občanství je ročně udělené několika tisícům lidí - jsou to hlavně Ukrajinci a Slováci.
https://www.czso.cz/csu/czso/cesko-udeluje-mene-statnich-obcanstvi-nez-jine-zeme-eu
Dělat pak speciální statistiku pro občany, kteří se už v Česku narodili, moc funkční není. Někteří Češi mají slovenskou matku a narodili se třeba v Bratislavě - v takové statistice by byli technicky braní jako Slováci. Nebo co třeba etničtí Češi z Banátu, kteří se po několika generacích rozhodli vrátit do Česka?
Jenom chci říct, že tyhle data (kromě nelegálních pobytů) jsou dohledatelná a Česko se rozhodně neutrhlo ze řetězu s masovou imigrací z muslimských zemí. Akorát by staťák mohl být uživatelsky vstřícnější :)
konečně dostala ta svoloč co si zaslouží
Co se týče Turků, tak spánembohem ať si věří, že dát Erdoganovi víc moci bude super pro demokracii nebo se můžou společně s Rusy plácat po rameni, jaké to mají silné vůdce, kteří je vedou ke světlým zítřkům. Svoje interní problémy ať si pak řeší sami. Německo si zase musí poradit s tím, koho si tam navezli - a pokud se po desítkách let necítí jako Němci, tak existují legální způsoby, jak je podpořit k odchodu do té "jejich" dokonalé země. Zajímalo by mě taky, jestli si ti panáci v Bruselu uvědomují, že pokud se i v téhle záležitosti budou chovat jako kastráti, tak tím občany členských zemí ještě víc utvrdí v negativních postojích. Při nastaveném kurzu v Turecku by měli hodit všechny přístupové dohody definitivně do koše.
Zrovna nedávno jsem viděl rozhovor s nějakou černoškou ze Švédska. Už si nepamatuju, z které země původně pocházela, ale říkala, že dokud byli v domovské zemi, nikdo je nenutil se zahalovat, praktikovat islám atd., že žili z tohoto hlediska víceméně normálně. Ale jakmile její rodina přišla do Švédska (dávno před touto vlnou), najednou k nim začali chodit místní muslimští činovníci, kteří je začali kontrolovat, jak žijí, jak dodržují korán a všechny tyhle věci, a když se jim něco nelíbilo, hrozili vším možným. Zkrátka ve Švédsku čelili ze strany náboženských "autorit" daleko většímu (ú)tlaku než doma. Ona sama to nakonec musela řešit tím, že se úplně od rodiny (která se podvolila) odstřihla. Dneska žije jako Švédka a odsuzuje to, co dělá švédská vláda.
takhle to dopadá, když evropské země dělají mrtvého brouka resp. si za partnery v diskusi a vyjednávání berou právě ty radikály a posvěcují jejich jednání.
Tehdy si taky mysleli, ze Hitler neni tak zly, a pujde se s nim rozumne dohodnout. Ted si to same evropske elity mysli o Erdoganovi, Saudske Arabii a ja nevim o kom vsem jeste. Nechteji videt, ze rezou vetev, na ktere sedime, tohle referendum bylo 1. poradne zapraskani....