Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1469470472474475581

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2017
    Výnos 2650kg/ha - 4400 kg/ha je hezké číslo, ale kolik je z toho energie a kolik energie vyžaduje vložit, to v tom bohužel není. A to je to, oč tu běží. Kolegové z Holandska je obávám se pojem, který v této debatě nemá místo, stejně jako "průměr Evropy" je prostě pofidérní.
    Ostatně jak jsem řekl, údaj o 2,2násobku výnosu sám o sobě klidně může být pravdivý, ale Evropa je příliš různorodá, aby to něco vypovídalo o konkrétním místě tady a teď. Proto průměrování velkých celků považuju minimálně v tomhle za zavádějící já.
  • @flanker.27 Nekomentoval jsem technický údaj, jen Cílka jako osobu bez chuti zapojovat se do vaší debatky...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik Jasně, já jen, že když někdo řekne, že 1+1=2, tak mě celkem jeho kádrový posudek nezajímá.
  • upraveno 13. února 2017
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    OK, výnos 4400 kg/ha lze dosáhnout na většině území nebo na většině z toho území, kde lze dosáhnout výnos 4400 kg/ha se pohybuje EROEI mezi 1,7 až 1,9? A ta většina území je 51 % zemědělské plochy? 75 %? 90 %? Vynahradí to náklady na dovoz potravin odjinud? Jaké skutečné zisky bez dotací jsou spojeny s pěstováním řepky vs. obilí? Popravdě ani celý dvojnásobek na dejme tomu 60 % území (na zbytku by to bylo ještě méně, dejme tomu 1:1) mi nepřijde vůbec zajímavý v porovnání s alternativou nepěstovat řepku.
  • upraveno 13. února 2017
    To už je jiná věc. Ve zkratce taky podporuji spíše produkci potravin a výrobu biopaliv třeba ze zbytků. Ale cíl splněn, teď už pokládáš otázky -> netaháš číslíčka z populárně naučných knížek, kde lze stěží vymyslet nějakou kritiku, bez toho aniž by člověk viděl metodologii výzkumu. ;-)

    Ostatně rozumný rozsah využívání biopaliv ukáže až čas. Rozhodně těch vědeckých článků ohledně Řepky olejky není zrovna moc - tedy aspoň na hlavních vědeckých databázích. Chtělo by to víc perspektiv...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2017
    @Amaroun Pokládání otázek je podstatou ověřování sdělení právě v akademickém světě, za jehož součást se zjevně počítáš. Takže odvádíš pozornost od otázek směřujících k podstatě tvého sdělení. Jestliže místo odpovědi mrkáš, znamená to, že odpověď nemáš :twisted:

    Ostatně jaká čísla by měla zaznít, když už jednou zazněla? Zde nedostatek logiky na tvé straně. Já uvedl číslo z publikace, kterou jsem následně konkrétně uvedl, a ty jsi na ně reagoval uvedením jiných. Za dané situace lze těžko postupovat jinak než klást otázky, abych si ověřil závěry. To je zcela logický a korektní postup, jiný ostatně ani nepokládám za smysluplný.

    Ještě jedna otázka ostatně zůstává. Energetika vyžaduje stálost zdrojů. Přitom pokud na jednom místě jeden rok vypěstuji plodinu, příští rok se stejnou plodinou stejného výnosu nedosáhnu, dalšího ještě méně a tak dále. Abych půdní fond nevyčerpal, musím pěstované rostliny obměňovat, což značně snižuje osázitelnost plodinou využitelnou pro energetiku a tím samozřejmě také zdražuji produkt=snižuji jeho konkurenceschopnost. ta je v tuto chvíli bez dotací velmi malá. I s tím je třeba počítat. Přitom znovu opakuji, je třeba započítat do nákladů též dopravu potravinových plodin odjinud a tak dále.
  • upraveno 13. února 2017
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. února 2017
  • upraveno 14. února 2017

  • arabové údajně osahávali ženy v metru a zapomněli že nejsou ve Švédsku
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. února 2017
    O tristním stavu popkultury...

  • @flanker.27 Přejdi na death metal. Neznám žádnou death metalovou zpěvačku která by tohle dělala :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. února 2017
    @Everett_Young Prozatím stačí Sabaton. cyka blyat :twisted:

  • Ty odpovědi zní nějak podezřele logicky :-k mohl by to našemu Raptorovi a jeho partě poskoků natřít někdo takový...

    http://zpravy.idnes.cz/petr-kolar-rozhovor-prezident-hrad-d63-/domaci.aspx?c=A170215_120915_domaci_jj
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 já beru jako nepřijatelné řiťolezectví směrem k Ruskému skanzenu a Číně, pro mě státy, které nechci, aby si náš stát bral za vzor v čemkoliv :) Tu Gruzii neberu jako úplně dobrý příklad. Na jaké "koně" bychom tedy měli sázet?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Krisa jsem ráda, že tyhle souvislosti mi nikdy nedojdou :-D
  • @Krisa uff.. tohle mi nedělej :D


    A potřeba vzdorokandidáta Zemanovi je blízká i mě.. A ačkoliv je možné že Evropě a USA se bezpečný prostor nedaří, aspoň se snaží :D
    A rozhodně si nedělám iluze o dnešní formě západní demokracie, ale aspoň u diktátoři nezabíjí novináře za hlasitého potlesku veřejnosti :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. února 2017
  • upraveno 15. února 2017
    @flanker.27 Kubera...ty mě děsíš, on chce kandidovat na prezidenta? Jednou jsem sledovala nějaké jednání na ČTčku, takové to online žvanění z parlamentu nebo co to je a po chvíli mi zmrznul úsměv na tváři, protože to vypadalo, že to ten člověk myslí vážně, to je snad jediná konkurence Zemana, co se primitivního útoku na základní pudy týče :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • upraveno 15. února 2017
    @flanker.27 jo, Tepličtí mají díky němu popelnice zadarmo, takto jednoduše se získává popularita u místních :D toho člověk nelze poslouchat a brát vážně, je to v mnoha ohledech ignorant a odporný a arogantní člověk s patentem na rozum, holt ideální materiál na prezidenta ČR :roll: Zeman je vyvřelina, ale z Kubery se mi chce zvracet.

    Senátní volby bych nevytahovala jako nějakou vypovídající anketu popularity vzhledem k účasti.

    P.S. koho mi ta větička ohledně kandidatury a důvodů ke kandidatuře jen připomíná, sorry jako, proč je Kolář v tomhle bodě horší? :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. února 2017
    @Dreamer Nejde jen o senát, ale o dvacetileté primátorování. Pokud na odvoz odpadků zdarma Teplice mají a neomezuje to něco jiného potřebného (třeba proto, že neutrácí za jiné nesmysly), tak proč ne, rozhodně to nevidím jako hlas proti. Proč taky :) I když si fakt nemyslím, že to je jediný důvod (a už vůbec to nepovažuju za relevantní shození).
    Samozřejmě jde čistě o můj názor, ostatně jeho kandidatura ani není oficiální a neznáme konečnou sestavu. Ale upřímně já mám větší nedůvěru k idealistům, kteří pro ideál nevidí skutečnost. Z málokterého idealisty byl skutečně dobrý politik. Jak říkal i Martin, Carter byl dobrý člověk, ale špatný prezident.
    P. S. nerad bych se ocitl v pozici Kuberova obhájce, tak daleko s ním nejsem =D
  • Idealisty v tom seznamu nevidím :-k u Horáčka nechápu, proč do toho jde, shodí se nebo přihraje víc hlasů Zemanovi. Přímá volba prezidenta je strašlivá blbost, probírat se tímhle materiálem není sranda, radši bych to břemeno hodila zpět na naše volené zástupce :)

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @flanker.27 Škoda, že se asi nikdy nepodaří přesvědčit Danu Drábovou, nebo generála Pavla.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. února 2017
    @Achileus Řekl bych, že takoví to nemají zapotřebí... I když vlastně si vzpomínám, že některý kandidát (Horáček?) oznamoval, že Drábovou "má týmu".
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.