@sfik Pravda že jsem měl pár poznámek k traileru, ale zase to až tak nesleduju. Mohl jsem se třeba v těch poznámkách mýlit. :) Konec konců tahle herní série mě nikdy nelákala, takže neplánuju ani film, i kdyby měl hodnocení kdovíjaké.
@DanielSvatoš To vypadá spíš jako nějaký úvod k větší bitvě, když tam na konci Vladimir velí k zatroubení signálu. Nicméně mně poslední dobou vyhovují spíš menší střety, zato propracované do pátého zbrojnoše ve třetí řadě :) Ostatně v raném středověku se většinou bitev desítky tisíc bojovníků neúčastnily tak jako ve starověku. Když už bylo na jedné straně 15 nebo 20 tisíc vojáků (jako třeba u Poitiers roku 732, což je bitva díky níž nejsme muslimáci), to už byla opravdu výjimka.
no to já nepotřebuju tisícovky ale aby to zase nebylo moc komorní :) v Rusku na to chodí hodně lidí tak doufám že díky kvalitě filmu a neberou to jen jako povinost :D
@flanker.27 no já si z toho vzal jen že do kina chodí spousta lidí (do komentářu jsem radši nekoukal) btw četl jsi Nestorovu kroniku? ono je to celkem stručné co si pamatuju jako Kosmova třeba ale doufám že se budou držet toho co je napsané
@flanker.27 no zaberou tam asi velkou část jeho života - určitě tam bude obléhaní Korsuně (potom si vybere tu princeznu :) ) a už si nepamatuju na jmeno ty blondýnky ale stejný den co měli "svatbu" zabil celou její rodinu :D
recenze mne docela uklidnily http://www.imdb.com/title/tt5157456/reviews?ref_=tt_ov_rt 1/10 mu dal člověk který nechápe přitomnost Římanů co jsou vlastně Řekové a ten druhý tvrdí že tam nejsou žádní Vikingové protože se to neodehrává ve Skandinávii
@Arutha Za mě Mechanický pomeranč ne-e, myslím, že ten film hodně zestárnul a ty rádoby šokující věci mi tam přijdou protlačené opravdu na sílu a působí spíš směšně než realisticky nebo nějak brutálně. Mechanický pomeranč naprosto selhává ve vytvoření jakékoliv atmosféry nebo vyvolání emocí, je to studené (bohužel ne tak, aby to ten samý pocit vyvolalo i ve mě jako divákovi), doslovné a bez fantazie. Kubrickův styl mě nedostal, Vesmírnou Odyseu taky nemám ráda a musela jsem se hodně přemáhat, abych to dokoukala, nejlepší část jsou pro mě opice na začátku :D
@DanielSvatoš To by mě taky zajímalo. Mimochodem z jeho Napoleona sešlo díky tomu, že na západě finančně neuspělo Bondarčukovo Waterloo. Protože chtěl ale Kubrick natočit něco dobového, vznikl právě Barry Lyndon.
Komentáře
no doufám že ve filmu budou i větší bitvy :)
btw četl jsi Nestorovu kroniku? ono je to celkem stručné co si pamatuju jako Kosmova třeba ale doufám že se budou držet toho co je napsané
a už si nepamatuju na jmeno ty blondýnky ale stejný den co měli "svatbu" zabil celou její rodinu :D
@Aviv nevim jak tchýni ale zabil jejího otce a bratry
Tebe sa FMJ páčil? Zaujímal by ma tvoj názor ako miestneho vojnového odborníka. :)
Barry Lyndon je podle mě nejlepší Kubrickův film.
http://www.imdb.com/title/tt5157456/reviews?ref_=tt_ov_rt
1/10 mu dal člověk který nechápe přitomnost Římanů co jsou vlastně Řekové
a ten druhý tvrdí že tam nejsou žádní Vikingové protože se to neodehrává ve Skandinávii
tady to je