Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1325326328330331394

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Tyrion Lannister
    Dokonca sme videli aj mladého aj starého Grindiho. Ono je pravda, že kto je to skôr poznajú tí, čo čítali knihu, než tí, ktorí len videli filmy, hoc viackrát.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Edem napsal(a):

    @Gepeto myslim, ze Dumbledore mal dost nad 100 rokov(130-150?)

    Podľa wiki sa narodil 1881, zomrel ako 115 ročný, takže na začiatku ságy mal zhruba 108. Pravdu díš.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • @Nevada to vypadá o dost líp, než Spider-Man s A. Garfieldem :)
  • @Nevada @Dreamer Mě na tomhle Spidym vadí akorát to že se v CW začal kamarádit se Starkem.. Toho od té doby naopak silně nemůžu..

  • Začíná to být zajimavý. 8-)
  • upraveno 10. prosince 2016
    @Mikke Na mě to tedy působí pořád stejně.. Jen ta Marion je celkem pěkná a zajímavá holka. Efekty mi nepřijdou dobrý, a poté co jsem viděl video, které jsem postoval na předešlé stránce (s tím kočárem) si myslím že to bude smrtelná rána všem možným i nemožným budoucím filmovým videoherním adaptacím...

    Nevím proč v historických filmech, ve kterých jde o historii až v poslední řadě (jestli vůbec) musí být takový ty umělý figurky.. Třeba španělský král, který vypadá jak největší píchač ve středomoří :)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Mikke Ach ta Kaynyho hudba :-@
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 11. prosince 2016
    Dreamer napsal(a):

    Nevada to vypadá o dost líp, než Spider-Man s A. Garfieldem :)

    Kupodivu to vypadá hodně dobře. Možná, možná, to přece jen vezmu na milost.
    sfik napsal(a):

    Mě na tomhle Spidym vadí akorát to že se v CW začal kamarádit se Starkem.. Toho od té doby naopak silně nemůžu..

    Mně naopak na CW vadil Spider-Man (a Ant-Man). Starka můžu v libovolném množství stále (a jeho pohnutky v CA docela chápu) :)
  • Myslím, že nového Spidermana vynechám. Předpokládám, že se mi bude nelíbit stejně jako ten předtím. Vypadá to jako teen-age verze superhrdinského seriálu typu flash/arrow/supergrill. Což je něco co rozhodně nechci vidět. Pokud jde o CA - on vážně někdo fandil týmu CA a ne týmu Iron Man?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Co myslíte, bude Assassin's Creed i pro lidi, co vůbec neznají hru? Tenhle trailer je první, co jsem viděla a působí na mě dost... nu, počítačově.

    Proč se tam některé záběry opakují několikrát? Nebo se mi to jen zdá a jsou akční sekvence tak podobné jedna druhé?
  • @Nevada neboj, hra už asi tak od třetího dílu vůbec nedává smysl, takže je to celkem jedno. Prostě chlápek bude svůj příbuzný v minulosti aby zachránil svět v budoucnosti před templáři/bohy/prapodivnými bytostmi a do toho vraždí spoustu lidí. A k tomu se střídá spousta nedůležitých assasínů jejichž jméno stejně zapomeneš hned po dohrání. S filmem to bude asi stejné.
  • upraveno 11. prosince 2016
    @Everett_Young 1.Nový Spiderman nepochází z TV stanice jako Arrow, Flash (hrůzné), takže to tak strašný nebude :D
    2. Já fandil týmu CA, Stark udělá průser s Ultronem a pak za něj musí pykat hlavně ostatní. Chce registraci a kámoší se se Spidym, kterýmu jde hlavně o anonymitu .. Ale to je jedno, doufám že všude bude teď hodně Doctora Stevena Strange, a ať se chytnou Stark s Rogersem za ruce a jdou třeba do (...) :D

    @Nevada Lidem nehrající hru se to nebude líbit a lidem hrající hru se nebude líbit :D V ději žádné složitosti nečekám, nehráč nepochopí narážky na hru, kterýma se to tam bude jen hemžit a pro hráče nenabídne nic nového a zajímavého (krom toho že ten "genetický stroj času" byl ve hře jenom nějakej stůl, ve filmu z toho udělali gigantický gyroskpický monstrum. Podobných WOW změn tam bude asi hromada...
  • upraveno 11. prosince 2016
    Btw. teď jsem koukal na nějaký trailer k Rogue One, myslíte (kdo znáte Star Wars Rebels), že to je povstalecká loď Ghost, že by udělali takové drobné propojení, alespoň na oko? Na jednu stranu mi to tak přijde, na druhou nevěřím že bych zrovna já objevil nějakou novinku.. :D

    image
  • na Rebels nekoukám
    co je ta loď zač?
  • upraveno 11. prosince 2016
    @DanielSvatoš Loď posádky Rebelů a postav seriálu.. Taková obdoba Falcona pro účely daného seriálu.. Jestli tam ta loď bude nebude bude mít na děj filmu dle mého nulový význam, spíš jestli se odváží dát nějaký motiv seriálu (ač značně infantilního) do filmu...

    image
  • upraveno 14. prosince 2016
    Obětovala bych jednoho draka a polovinu všech CGI vojáků za pořádné kostýmy pro Daenerys a chuděry v Králově Přístavišti, co musí nosit přepásané pytle a zasukované stočené cosi na hlavách.....
    image

    image

    image

    ...a možná by zbylo i na pořádnou paruku
    image

    K tématu, film je strašný, kostýmy jsou božské, takže sledování scén, kde nevystupuje ani jedna zlá královna naprosto postrádá smysl :D
  • A více detailů zde, nádherné fantasy kostýmy, škoda plýtvat jimi na takový strašný film...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Měli do role ledové královny obsadit Kate Beckinsale. Ta když mluví, tak mě běhá mráz po zádech. A místo twistu "zlá sestřička zkazila tu hodnou". Udělat dvě pořádný evil mrchy. A hlavně si odpustit nějaký trpaslíky, trolly a podobný sranda obludy.
  • Proč to vypadá jako nepovedený larp na Jadis? :-k
  • upraveno 14. prosince 2016
    @Monte Karstark nejvíc mě dostalo, že zvládli ukrást i scénu z Harryho Pottera, když odhlédnu od všech ostatních fantasy, ze kterých si půjčovali, mohli na zamrzací scénu alespoň vybrat jinou kytku :D

    @Everett_Young kuš, tohle jsou decentní ramena s propracovanými detaily, žádná plastová megalomanie :-P
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Dreamer Ale trochu "domina style", v jistých odvětvích by to bylo populární :twisted:
  • upraveno 14. prosince 2016
    To brnění k těm pokusům o charaktery celkem sedí :D jinak nechápu, kdo jim poradil ten jakoby severský přízvuk, nebo co to mělo být, takže všichni jakože seveřani pak prohuhňali celý film.

    EDIT: kde jsou všechny straky, to tu fakt není nikdo, kdo by ty uchvátné třpytivé cinkající róby ocenil? :D
  • @Dreamer Fakt se ti to líbí? :D Zlatý GOT :D
  • Ale jo, hezký to je. Veľmi dôkladná práca, nič odfláknuté a tie detaily sú úžasné. Toľko pracne vytvarovaných a pospájaných drobných kúskov kovu... Tie posledné chcem domov.
  • @flanker.27 Na to se Emily Blunt absolutně nehodí.

    Docela pěkné jsou ty z prvního obrázku, ale ta čepice k nim je hrozná. Ale nemůžu si odpustit...
    image
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Dreamer napsal(a):

    EDIT: kde jsou všechny straky, to tu fakt není nikdo, kdo by ty uchvátné třpytivé cinkající róby ocenil? :D

    ZDE! Já bych to klidně nosila :D (Jako fakt, teda asi bych si sundala ty bodáky z ramenou, i když do MHD by to možná bylo praktický...)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Dreamer Asi má tahle kytka nejlepší mrznoucí efekt. A nebo je to velmi nápadný easter egg :-)
  • upraveno 14. prosince 2016
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.