Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

1124125127129130143

Komentáře

  • flanker.27 napsal(a):

    @Aviv Ty mě vážně donutíš si to přečíst :)

    Ááá...! Odhalil si môj záštiplný a zvrátený, monštróznejší nej Dobšinského rozprávky, v najtemnejších zákutiach mysle, najčiernejších kútoch duše zrodený, a už odvtedy do špiku kosti prehnitý, z najhoršej hrôzy upradený, strašne zlovôľny, zlomyseľný, zlomocný, zlobychtivý, zlý, Zlý, ZLÝ plán! Na ovládnutí/zničení světa, nebo něčeho podobnýho, jak je tradicí... :twisted: :-D
  • AvivAviv
    upraveno 15. srpna 2016
    flanker.27 napsal(a):

    @Aviv Ty mě vážně donutíš si to přečíst :)

    A aby toho nebolo málo, Zagorka má ešte akýsi dvojdiel Plamene inkvizície, o ktorom budem čoskoro referovať tiež. (A už vidím, jak teď nebudeš jíst a spát a pracovat, mořen úvahami o té Juhoslavské literatuře, dokud si ji nepřečteš, MUHAHAHAHÁ! :twisted: ) :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Akorát na to musí přijít řada. Teď mě čekají dva O'Brianové (Jónská mise a Přístav zrady), pak snad vyjde třetí díl Poldarka, do toho ta Píseň krve a pokud ještě nevyjde další díl Husitské epopeje. Není toho málo... :)
  • @Aviv plamene inkvizicie si pamatam, na tom som ficala v 14 rokoch. Takisto gricska carodejnica, v tej dobe problem zohnat. Ale teraz by ma to uz asi nebavilo.
    Este napisala dalsie knihy - Gordana na dvore krala Matyasa - to uz bolo velmi slabe.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Tak jsem dočetl třetí díl MKP - Vzpomínky ledu. V první řadě musím říct, že čím déle Eriksona čtu, tím více se mi jeho styl líbí. Vzpomínky ledu byly zatím nejlepším dílem, od začátku (který byl opět, jak je již zvykem, pomalejší) až do konce mě kniha bavila a měla jen málo míst, kde bych se přistihl remcat o nezáživnosti. Nejspíše to bude i tím, že hodně postav jsem již znal, znal jsem jejich charaktery a v neposlední řadě jsem začal už trochu pronikat do "odborných malazských" termínů a kniha na mě nepůsobila jak změť nesmyslných slov. A konečně jsem u této knihy dosáhl toho, na co jsem čekal celé tři díly - konečně mi nebyl jedno osud některých postav a vnitřně jsem jejich příběh dost prožíval.

    No jasně, když už si nějakou postavu oblíbím natolik, že začnu jeho příběh prožívat, tak chcípne. Klasika, Whiskeyjacku, ty jeden starý hňupe, kdyby sis tak nechal od Klátila spravit tu nohu...
    No, jinak konec knihy docela syrový, stejně jako v domu mrtvých. Nejvíce mě "rozsekala" část, kdy Pazderka se zbytkem paličů odchází z Korálu za zbytkem vojsk a přidá se k ní Anomander a hovoří spolu o Whiskeym, pro mě asi nejsilnější část knihy. Co se týče Kallora, tak Korlat sice slíbila, že ho s Orfantalem dovedou Anomanderovi, ale mám takový pocit, že se jim to nepovede, což mě fakt sere.
    A ten doslov? Představa Raesta, který v jedničce pohybuje horama, v kuchyňské haleně, a Parana ,jak přijde domů a volá ve stylu "Stará kde jsi, mám hlad!", no upřímně jsem se u toho zasmál a přišlo mi to jako super uvolnění po tom dost skličujícím konci.
  • @Riokai Co si myslíš o Paní Závisti? :twisted:
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Everett_Young Zajímavá postava, konečně ženská, která vnitřně neskuhrá přes 4 strany, jak je život nefér.
    Celou dobu jsem čekal, až chcípne Mhybe a přestane to její kňourání, a ona si ještě vysní vlastní sen, no hrůza :D
    Přijde mi jako postava, která má všechno na párku, má slavného otce (což jsem nečekal) a hlavně se mi líbí její ironické poznámky :-D Akorát mě naštvala jak
    lhostejně nechala v té věži chcípat paliče, a až pak jakože nenuceně zasáhla, to jsem na ni docela nadával.
  • @Riokai ja som len za 1.dielom MKP. Chystam sa na druhy. Takze postavy z jednotky pokracuju?
    !
    Ako tak citam tvoje spoilery, fakt je to chaos, zorientovat sa v postavach.... zase som rozmyslala, kto bol to
    :-)
  • Mám přečteno vše, co u nás od Eriksona vyšlo a nesouhlasím s tím, že by se od něj měl Martin učit. Jsem přesvědčený, že Martin je lenivý tlustý mrož, ale jeho spisovatelský talent ten Eriksonův přesahuje. Je to ovšem věc neměřitelná, tudíž se na to můžeme každý dívat jinak. Obdivuji Eriksonův svět. Je to hodně propracované a originální. Prostě se nezapře, že Steven je vystudovaný antropolog a archeolog. Má ale tendenci k zahlcení čtenáře spoustou postav, které vlastně nepřinášejí pro děj žádný význam. Prostě se dějem jen mihnou. Navíc často sklouzává k prázdnému a otravnému filozofování. Některé díly Malazu jsou skvělé - Měsíční zahrady, Vzpomínky ledu, ale děj mnohých knih se mi z hlavy ihned vypařil. Martin umí lépe pracovat s emocemi. Umí být vtipnější a zároveň dojemnější. Člověk se s jeho postavami snadněji a více sžije.
    Přesto považuji Eriksona spolu s Martinem a Sapkowskim za nejlepší fantasy autory posledních dvaceti let. V takové zvláštní kategorii je China Miéville. To je šílenec a zároveň génius. Nádraží Perdido nebo Jizva jsou jedny z nejlepších fantasy-scifi knih, co znám.
  • Nový prírastok do knihovničky vždy poteší. :)
    image
  • jakou fantasy ságu si mám přečíst... teď mám díru v časovém plánu až někdy bůhví do kdy, tak bych se mohl věnovat něčemu oduševnělému... (malazskou knihu padlých zavrhuji, nějak mě to podle popisu nezaujalo..). Klidně tam může být i nějaká efektní magie..

    Třeba jsem nikdy nečetl knížky o Eragonovi (a nevím jestli začít)
  • @Dreamer Néé na to teď nemám náladu, spíš aby s tím čarováním tam bylo i nějaký mečování.. Krom toho že na Harryho Pottera nemám teď náladu, mi trvá překlenout se přes první díly Harryho Pottera, který jsou podle mě dost dětské. Prostě minimálně na první dvě knihy Harryho Pottera jsem už moc starej...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Dreamer Harry Potter is dead!

    @sfik Zkus ten Stín krkavce. První díl vynikající, ovšem pravda, druhý mě dost zklamal a ke třetímu jsem se ještě nedostal. Ale i ten první stojí za to sám o sobě, protože je i celkem uzavřený.
    Případně Kroniky Sialy, není to sice kdovíjak sofistikované, ale v tomto případě jsem tu linearitu ocenil, navíc tam není stránka, kde by se nic nedělo.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    Harry Potter and methods of rationality
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Kroniky SIaly doporučuju :)

    Pokud chceš hodně mečování, tak cokoli od Abercrombieho.

    Já teďka zase čtu všechny Warcrafty, co vyšly v češtině, tam je taky dost mečování (a sekerování a kladivování a palcátování a lukování a oštěpování a tak). No a k tomu jsem samozřejmě musela znovu rozehrát Warcraft 3, takže bacha, žere to dost času :D
  • @sfik co takhle Černá legie? Eragona nečti, leda bys měl chuť natlouct si hřebíky do hlavy.
  • @Everett_Young =D

    Díky za rady přátelé!
  • upraveno 16. prosince 2016
    Malaz není pro všechny ja jsem si ho též užil mnohem víc až napodruhé ale jakmile ho pochopíš tak je vynikající hlavní postavy jsou skvěle napsané, neskutečné hlášky jako treba "pro koule mistra kápě ve svěráku,, nebo "odbřisahl bych to s jednou nohou na předkožce mistra kápě,kapitáne,, (Mistr kápě je bůh smrti) jsou nezapomenutelné a i po přečtení deseti knih mi bylo líto ze to končí a rád se k tomu zas jednou vrátím
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @sfik Zatím jsem nečetla, ale v merku mám:
    Mistborn
    Noční anděl
    Světlonoš

    *************
    Já se po třetím dílu Řek Londýna, který spíš zklamal, pustila do pátého dílu Mycelia a ne a ne se začíst. Tahle série má taky sestupnou tendenci :(
  • Děkuji ještě jednou, nakonec to vyhrál Sirotčinec slečny Peregrinové. Sice to není série, to jen na odpich :D Zbytek si ukládám na seznam "co číst" fakt existuje :D
  • Edem napsal(a):

    Harry Potter and methods of rationality

    Nepřítelova brána je stranou! :dance:
  • @sfik Ehm, obávám se, že Sirotčinec má nějaká pokračování a série to tedy je... I když přes první díl jsem se nedostala, takže nevím, jak moc pevně jsou svázané. Ale i jako samostatná jednohubka to šlo :)
  • @sfik @CervenKa Jo, má to tři díly. Ale ty tři díly dohromady je taková jednohubka. Ale mi se to líbilo.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Včera jsem začal číst Souboj říší o obléhání Malty Turky roku 1565, celkem aktuální :)
  • @flanker.27 To vypadá že Sirotčinec slečny Pervitinové bude muset na chvíli ustoupit do pozadí :)
  • sfik napsal(a):

    Sirotčinec slečny Pervitinové

    Cos to udělal? =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. ledna 2017
    Sirotčinec slečny Pervitinové
    :applause:
  • @svoa00 @flanker.27 dickensovský román z dnešních dní...
  • Nádherné vydání, pevná vazba a krásné ilustrace, doporučuju všem, co mají fetiš na krásné knihy, už se těším, až si tu depku přečtu :)
    image

    image
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.