Historie vojenství, od kyje k pušce
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
Tohle vypadá možná efektně, ale zajímalo by mě, jestli s dá něco trefit.
a) zastavím,
b) pak teprve budu nabíjet,
c) zamířím a odpálím.
Mimochodem přesnost střelby za jízdy se dnes bere dost vážně. Pokud jsi viděl nějaká videa z tankového biatlonu z loňska, tak všichni účastníci tam soutěžili na T-72B3, jen Číňané dostali výjimku a mohli soutěžit na svém vlastním ZTZ-96. Jeden z prvků je právě střelba za jízdy a ZTZ-96 prokázal, že má lepší SŘP než T-72, když mohl při střelbě jet rychlostí až 30 km/h, zatímco T-72 jel tuším jen asi poloviční rychlostí. Sice ruská posádka celkově vyhrála, protože nevýhodou ZTZ-96 je podmotorovanost a tím pádem malá rychlost a akcelerace v terénu, ale docela zaujal právě díky zjevně pokročilému SŘP.
Tlakový hrnec, hmm, to už tu bylo, v Bostonu...
Vím o tom, ale zatím není potvrzená příčina, tak to neuvádím.
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-36366664?ocid=socialflow_facebook&ns_mchannel=social&ns_campaign=bbcnews&ns_source=facebook :roll:
Gripen je taká menšia stíhačka takže by mala byť aj rýchlejšia nie?
Aká je výhoda Migu? Kto by vyhral ak by sa stretli tieto dva stroje?
Za druhé, ta základna T4 je vlastně v dezolátním stavu, teprve nedávno dobytá zpět od ISILu při osvobození Palmýry. Ve skutečnosti vypadá asi takhle:
http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?pid=53070#p53070
Za třetí, pravděpodobně sloužila spíš jako předsunutá pozice. Z Latákie je to tam pro vrtulníky dost daleko na to, aby mohly podporovat pozemní síly v oblasti Palmýry z místa dostatečně blízko fronty, aby ta podpora byla účinná, tak mnoho variant nezbývá.
A za poslední, ty slova o "zničení" jsou spíš takové kyselé hrozny, to by znamenalo vyřadit z provozu plochy, dráhy, budovy a tak, na což by byl potřeba trochu jiný typ úderu.
Na začátku 90. let se konalo v Německu testování letecké techniky NATO s tou, kterou Luftwaffe podědila po NDR. Tehdy dobře vycvičení němečtí piloti s Migy-29 v dobrém technickém stavu a vybavené tou nejlepší dostupnou technikou Varšavské smlouvy (zejména raketami R-73, které mimochodem třeba Irák ve výzbroji neměl) celkem dost převálcovali své protivníky, když proti F-16 měly migy poměr "sestřelů" 2:1, proti F-18 1,5:1 ve svůj prospěch. Střela R-73 tehdy vzbudila dost rozruch, protože deklasovala tehdy nejmodernější verzi "sidewinderu" AIM-9L, byla rychlejší, měla větší dolet a lépe manévrovala (sidewinder byl pouze o něco málo odolnější proti IČ rušení). V důsledku to urychlilo v Německu vývoj vlastní střely pro náhradu sidewinderu IRIS-T a v Británii AIM-132 ASRAAM.
Leč to bylo před dvaceti a více lety. Pravda je, že Mig-29 původních verzí co do vnitřního vybavení zastaral (a on třeba radar N019 Sapfir, kterým byly vybaveny exportní "áčka", nebyl právě výkřik techniky ani ve své době, ruské Mig-29B a později S měly o něco lepší N019M Topaz a později N010 Zhuk-M - přičemž ještě málo známé je, že potřebné technické údaje Saphiru vyzradil CIA zrádce Adolf Tolkachev, který byl za toto v roce 1986 popraven), takže po stránce vybavení by grippen byl ve výhodě. Alespoň nevím o tom, že by Slovensko své migy nějak výrazně modernizovalo. Existoval rumunsko-izraelský projekt Mig-29 Sniper na modernizaci rumunských migů, přičemž Slovensko a Polsko tuším uvažovaly, že se k projektu připojí, ale nakonec z toho sešlo.
Proti grippenu verzí C/D by adekvátní tak byl třeba Mig-29SMT nebo K/KUB (Migy-35 budou vstupovat do služby od příštího roku, k těm by tam byl adekvátní grippen E/F, který také teprve končí vývoj). To by za rovných podmínek byl zajímavý boj.
http://www.liveleak.com/view?i=153_1463944227
ale radost to udělá
https://www.instagram.com/peshmerganor/?hl=cs
a jeho názor na ruskou intervenci ?
I'm getting a lot of requests about sharing my opinion on Russia's intervention in Syria, so here's my two cents. Like most people who knows the situation in Syria, I wasn't fooled by Russia's claim that they were intervening to fight ISIS. It's very obvious, and recently even admitted by Putin, that their goal is to keep Assad in power. Most of the russian attacks have been against syrian opposition groups, such as FSA, Islamic Front etc., while ISIS have been relatively spared. Now, I'm not a fan of russian foreign policy or the syrian regime. Just a year ago, I was cheering for the removal of Assad, like most westerners. However, I've learned, and I welcome the russian intervention, and here's why. The syrian opposition, which is backed up by the US, Turkey and the Gulf States, shares the same values and goals as ISIS. They're beeing called "moderate islamists", which is a contradiction in my mind, as an islamist is a Muslim supremacist, and there's nothing moderate about supremacy. The countries I just mentioned, spends billions of dollars on training and arming the syrian opposition, an opposition where many of the groups have close ties to Al-Qaida and even ISIS. It's time for the US to stop supporting the same guys who did 9/11, talk with the russians about joint operations against ISIS and even include Assad in the negotiations with the opposition. This isn't a perfect solution, but the world isn't perfect and compromises have to be done by all sides if this war is to end. It's been going on for almost five years now, and is about to escalate dramatically now that Qatar is threatening to intervene military as well.
někdo tady pořád brečel a mlel o tom jak jsou Rusové v Sýrii hrozní :) tak tady to je z první ruky od člověka ze Západu
snad ta mapa bude červená zase jednou a co se týše těch zbraní tak asi nic nového
druhé video mi udělalo velkou radost :)
ten zvuk od A10 je krásnej
https://ia601505.us.archive.org/24/items/ghsdgtezt_mail_AZAZ/AZAZ.mp4
jinak docela pecháček :D