Marně si lámu hlavu nad tím, jak se neapolskému králi a lotrinské vévodkyni mohla narodit mulatka... Isabela Lotrinská byla asi pěkná nevěrnice! Ale král byl slepý, tak ji to asi odpustil. :-D
Tak to zase prrr, co máte proti černochům ve středověku. Třeba Mikulčic pochází lebka (myslím, že 10. stol.) se silně negroidními rysy. Určitě se jimi tady jen hemžilo :twisted:
My ty chudáky černý tak strašně utlačujeme, ani do své evropské historie je nepustíme :-( Fakt, u tohohle mám chuť něco rozbít, to je tak.... Nemám to správný slovo :wall: Za sto let bude velkofilm o Karlu IV., který bude černý a jeho herec ještě pro jistotu vyhraje Oscara a bude gay aby to bylo víc cool. A vegan, samozřejmě. :applause:
@Benji Zajímalo by mě, co by řekli na to, kdyby Martina Luthera Kinga nebo Nelsona Mandelu hrál běloch? :-D @Dreamer Tak o tom, že to bude slátanina, už jenom kvůli té snaze být "politicky korektní", nepochybuji. Pokud chtěli za každou cenu nebělošské herce, tak měli natočit Othella.
@Magister_Peditum Nastala by revoluce, pořádaly by se pochody a z filmové branže by odstoupila polovina černých :applause: tohle prostě nejde, víšjak Navíc mě dostává jak všichni brečí a přitom bych kvalitní černé herce současnosti spočítal na prstech jedné ruky a ještě by mi zbyl jeden prst na vyjádření mého postoje vůči tomuhle politicky a rasově úžasnému přístupu. A to prosím, je můj největší herecký miláček Samuel Jackson.
celé mi to ale připomíná že o Richardovi se ještě nic pořádného nenatočilo (až na ten starý film ale ten byl snad podle Shakespera) tohle bylo docela dost špatný http://www.csfd.cz/film/325765-bila-kralovna/komentare/ i když se to nezaměřovalo jen na Richarda III.
@DanielSvatoš Ale V kruhu koruny (ta ukázka a fotky jsou z druhé série) je zpracování shakespearovských historických her :D Jo, už v první sérii byli nějací černoši a v tom prostředí je to pěst na oko, ale on je to trend moderních adaptací Shakespeara i na divadle, obsazovat černošské herce. Ten argument samozřejmě je, že je to fikce. Pak se ale ptám, proč se někteří bojovníci za sociální spravedlnost čertili, že v Bozích Egypta hrají skoro všechny postavy běloši, když se to dá smést úplně stejných argumentem (nehledě na to, že obsadit Egypťany by byl anachronismus a pošeptám vám tajemství - Arabové jsou taky běloši, i když nejsou sněhobílí).
@Nevada mi za to nemôžeme :anxious: na vine sú presadzovatelia rozličných kvót a producenti, ktorí si neuvedomujú, že stredoveká Európa nebola multi-kulti
Komentáře
Ten druhý obrázek je americká slátanina, kde se reálné postavy nevyskytují, takže to mě ani tak neuráží.
vypadá to hrozně no :D
Fakt, u tohohle mám chuť něco rozbít, to je tak.... Nemám to správný slovo :wall:
Za sto let bude velkofilm o Karlu IV., který bude černý a jeho herec ještě pro jistotu vyhraje Oscara a bude gay aby to bylo víc cool. A vegan, samozřejmě. :applause:
@Magister_Peditum myslím, že tohle bude zase britská slátanina, kde mají postavy cool historická jména a kostýmy.
@Dreamer Tak o tom, že to bude slátanina, už jenom kvůli té snaze být "politicky korektní", nepochybuji. Pokud chtěli za každou cenu nebělošské herce, tak měli natočit Othella.
Nastala by revoluce, pořádaly by se pochody a z filmové branže by odstoupila polovina černých :applause: tohle prostě nejde, víšjak
Navíc mě dostává jak všichni brečí a přitom bych kvalitní černé herce současnosti spočítal na prstech jedné ruky a ještě by mi zbyl jeden prst na vyjádření mého postoje vůči tomuhle politicky a rasově úžasnému přístupu.
A to prosím, je můj největší herecký miláček Samuel Jackson.
tohle bylo docela dost špatný http://www.csfd.cz/film/325765-bila-kralovna/komentare/
i když se to nezaměřovalo jen na Richarda III.