Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1393394396398399581

Komentáře

  • upraveno 23. března 2016
    Navíc, nejsem si jistá, ale u umělého oplodnění, u zdravé ženy předpokládám, metodou inseminace za pomoci nějakého katetru, je nutná nějaká předcházející hormonální terapie, aby byla úspěšnost co nejvyšší. To jistě také stojí za úvahu. Dále se tu také zvyšuje možnost, že místo jedináčka budou na cestě dvojčata nebo i vícerčata, to už je na jednoho člověka celkem mazec :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. března 2016
    Dneska od reprodukce můžeme vyhnat otce, co když od ní jednou oddělíme i matku? V zájmu reprodukce? Já bych každému doporučil si k tématu ne/potřeby rodičů přečíst knihu Báječný nový svět Aldouse Huxleyho. Čistě proto, aby třeba některé ženy vystupující momentálně z pozice síly dané přesvědčením, že jejich pozice je díky přírodě nenahraditelná, uvědomily, že tomu tak za pár let vůbec být nemusí a mohou se ocitnout se na stejné koleji s námi nepotřebnými samci :)
  • Myslím, že technická stránka věci je neméně důležitá, vím ze svého blízkého okolí jak náročná je hormonální terapie, která umělému oplodnění předchází a také vím, že to může mít nepříjemné zdravotní následky. Tady tedy vyvstává otázka, jestli se ještě jedná o metodu, která má především pomáhat neplodným párům nebo půjde o obchod. Může se u některých dárců vytratit motivace pomoci lidem, kteří nemohou mít děti přirozenou cestou? Vzhledem k mizerné finanční kompenzaci za poměrně brutální zásah do těla, které dárcovství představuje pro ženu, to není vyloučeno. Technicky to zatím je pořád lépe vyřešeno u bio verze početí, čímž nevylučuji, že se poměr v budoucnu obrátí :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Mít dítě nepovažuji za právo člověka, které by mělo být dosažitelné penězi - z tohohle pohledu mi to přijde ujeté. Na druhou stranu, pokud žena dítě chtít bude za každou cenu, nějak si ho pořídí - z tohohle pohledu mi to přijde lepší a bezpečnější.

    S čím ale fakt nesouhlasím je posunutí hranice hrazení umělého oplodnění ze 39 na 43 let. Mít dítě nad 40 je fakt pozdě a pokud začnu ve 40 a ve 43 zjistím, že to přirozenou cestou fakt nejde, tak je to smutný, ale bohužel příroda to asi z nějakého důvodu tak zařídila. Vždyť je to dost rizikové jak pro dítě, tak i pro budoucí matku.
    (Naopak jsem zásadně pro hrazení u párů, které se snaží v "normálním" věku a fakt to nejde. Nebo například u geneticky zatížených lidí, kdy doktoři umí tu "chybu vyndat" - nevím, jak je to možné, ale kamarádova přítelkyně by při přirozeném početí měla 100% nemocné děti, takže doktoři to nějak udělali, aby tu nemoc odstranili, uměle vajíčko oplodnili a následně aplikovali.)

    Já jsem na tohle asi taky moc velká konzerva, dokonce mi nepřijde v pořádku plodit si vlastní vnoučata, jako se to děje u některých pánů.
  • upraveno 23. března 2016
    Že se v budoucnu rozšíří in vitro fertilizace na celý proces těhotenství je docela možné. Otázkou je "kdy" :)

  • už je dobrý :) tak zase příště
  • AvivAviv
    upraveno 23. března 2016
    Ja sa prikláňam k svoa00. Biologická cesta je samozrejme lepšia, nakoľko je prirodzenejšia a byť slobodnou matkou je fuška (lesbické páry sú na tom rozhodne lepšie), ale nevidím na tom nič zlé. Myslím, že žena by si mala položiť obe otázky - či to chce aj či na to má a po tej zrelej úvahe zo svojej strany i strany sprostredkovateľov zákroku hurá na to.
    Jeden argument ešte - vzhľadom na pokles pôrodnosti by naša civilizácia mala byť rada za každé dieťa. Ohľadom prínosu pre spoločnosť si dovolím tvrdiť, že keď bol potomok získaný tak komplikovanou cestou, niekomu na celom "projekte" muselo fakt záležať a je vyššia šanca, že oňho bude poriadne postarané a vyrastie z neho sebestačný a pre spoločnosť prospešný jedinec, než sú trebars dietka z osád, ktorých najčastejšou ambíciou je poberať dávky a inak, než demograficky, nezvyknú byť prínosné.
    Ten vek ma na celej veci trápi viac. 43 je riskantné už i prirodzenou cestou, nieto ešte klinicky. To si radšej dieťa adoptovať, veď hlavné je to staranie sa o drobca a nie prvých 9 mesiacov, či?
  • @Aviv ehm, what? Pokles porodnosti naší civilizace? :D tak z toho bych si vrásky fakt nedělala, k vymření máme hooodně daleko. Co se týče té vypiplanosti vytouženého dítěte, to také rozhodně nelze aplikovat na všechny takto získané děti a naopak u těch naflákaných jen tak z nudy, taky nelze generalizovat, že z nich vyrostou jen nemakačenka na sociálních dávkách, to je přílišné zjednodušování situace.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. března 2016
    @Aviv Já bych položila (jako Loreta z Života Briana) třetí otázku: Jsem si jistá, že dítě o nic neochuzuju, když se vědomě rozhodnu pro tuhle cestu, aniž by to bylo ze zdravotních důvodů, a že vidina naplnění vlastních "práv" mě nezbavuje soudnosti?
    Ohledně poklesu porodnosti nebo toho, že každé dítě chce být donošeno. To se dá stejně dobře obrátit proti potratům. Za sebe říkám, že představa "nebýt počat" mě nijak neděsí. Rozhodně ne více než představa být přiveden do prostředí nějakým způsobem umělého, či vydávaného za něco čím není. Do prostředí, které se snaží jen něco vynahrazovat, když zároveň nenabízí co by nabízet mělo (a z toho nedostatku se snaží dělat normu).
  • AvivAviv
    upraveno 23. března 2016
    Jako lidstvo jo - 7 miliard je celkem číslo. Ale v těch našich evropských krajinách čísla jaksi klesají a stoupá pruměrný věk. Já si na Čínu hrát nechci.
    Preto som hovorila o vyššej šanci a častej ambícii a zvyku - nie pravidle. Snažím sa to nezjednodušovať.
    Tak jo, ještě třetí otázku. Ja osobne mám trocha problém pochopiť, prečo je to pre nich ľahšie a prijateľnejšie, než si zohnať hoci aj jednorázového partnera, ale budiž, do hodnotového rebríčka im kecať nechcem.
    Dá, ale myslím, že rovnako dobre nie. Keď niekto ide na umelé oplodnenie, tak sa asi zúčastnení uistili, že preň bude pripravené zázemie. Pri nechcenom, nebezpečnom, poruchovom otehotnení je to skôr opačne. Možno argumentovať uchránením od strastiplného života. A trebars taký druhý rodič, ktorého si tu zmieňoval, v týchto prípadoch často chýba. Jeho absencia zvykne byť jedným z faktorov, ktoré vedú chudinku mamičku k tomuto rozhodnutiu.
    A čo by podľa teba to prostredie ponúkať malo a neponúka?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Mno já myslím, že je to nad slunce jasné :) Ale dobře, u mých známých, kteří vyrůstali bez otce, je to docela znát a (jen zdánlivě) paradoxně nejvíc na vztahu k ženám. čímž nehci říct, že se má třeba nefunkční rodina, rodina s otcem alkoholikem či násilníkem držet za každou cenu. jenže pro nás začala být rodina jen s matkou nakolik běžná, že nám nepřijde, že je to doopravdy jen poloviční rodina.
  • Ja som chcela hlavne vedieť, ako by si sa k tomu vyjadril. Uznávam, že sa s tým veľmi hádať nedá. Ikeď... Nemohol by byť mužským vzorom trebars dedko, strýko, taký niekto?
    A mohol by si trocha upresniť tie rozdiely?
  • upraveno 23. března 2016
    @flanker.27 no já znám zase opačný výsledek :) ale mezi oběma partnery se i po rozchodu zachovaly přátelské vztahy a poměrně pevné vazby na širší rodinu a otec se nevytratil ze života dítěte a o tom to je, může to fungovat, i když ne ideálně, i po rozchodu, ale je pravda, že případ, kdy by druhý rodič dokonce nikdy nijak nefiguroval v životě dítěte (ani ve formě vzpomínky nebo zprostředkovaných vzpomínek) vůbec neznám.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. března 2016
    @Dreamer Ale to je právě to co mám na mysli. Pokud jsou ti lidi rozumní, tak dokážou dítě vychovat, i když jsou sami rozvedení. A vychovat teď myslím předat mu vzorce chování. právě to, že se dotyčný otec nevytratil je ono.

    @Aviv Teoreticky asi mohl, ale vždycky to bude jen taková cikorka, náhražka, co se dá v nouzi sníst nebo vypít, ale není to ono.
    Nejsem psycholog a co říkám, říkám čistě ze svého pozorování a dojmů. Zkrátka když třeba kluk je jen s mámou, nedokáže tolik posoudit třeba svoje požadavky na ní, protože je neuvidí zvenku. Když vidí, jak se k sobě chovají dva lidi, může to vidět víc zvenku, víc o tom přemýšlet, hodnotit jejich pocity, reakce na sebe, emoce, které do toho dávají. To neplatí jen ve vztahu k rodičům, ale podle mě to platí obecně. Je hodně těžký podívat se na vlastní vztah s někým zvenku, zatímco když jsem mohl vidět rodiče denně v desítkách různých situací, když byli šťastní, smutní, i když se na sebe hněvali nebo se naopak usmiřovali, když jsem viděl, co je spojovalo nebo jak se dokázali vyhýbat tomu, co by druhého zraňovalo, či se podpořit a jak, jak si říct co mi vyhovuje a co ne, to je škola chování, kterou žádné kurzy nikdy nenahradí.
  • Takže ani nie tak mužský vzor, ako skôr vzor partnerského vzťahu. Myslím, že to vysvetľuješ pekne aj bez diplomu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Díky. Ale to je samozřejmě jen jedna rovina. Pak tam máš reakci na podněty a přístup k řešení problémů nebo okruh věcí které kdo zvládá a tak dále.
  • Sakra.. vinen ve všech bodech obžaloby :D :D :D
  • upraveno 27. března 2016
  • @Ugla já myslela spíš ten postoj k mezilidským vztahům, prostě si nedovadu takové jednání v zájmů "já chci" představit :) asi jsem idealista a říkám si, že takový postoj není nikdy nutný.
  • AvivAviv
    upraveno 24. března 2016
    Ale prakticky všetko robíme preto, že to chceme, nie?
  • @Aviv samozřejmě, ale v momentě, kdy jde i o život druhého člověka by bylo pěkné, nejdříve se zastavit a vše si racionálně promyslet, snažit se vcítit do potřeb jiného člověka, kterému svým rozhodnutím zásadně ovlivním celý život a předpokládám, že každá matka chce pro svoje dítě to nejlepší :) i když každá může to nejlepší řešení vidět jinde, to nepopírám.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 24. března 2016
    @Aviv Když ono to "já chci" v souvislosti se staráním se o někoho/něco je trošku ošemetné.

    Vem si třeba kolik je po Vánocích/prázdninách zvířat v útulcích (v těch "lepších" případech)... A to starost o dítě je mnohonásobně náročnější, než o zvíře.

    Podle mě by to nemělo být "já chci", ale "já chci, vím, co to obnáší a jsem ochotná to podstoupit a necuknout".
  • upraveno 24. března 2016
    http://www.theguardian.com/uk-news/2016/mar/23/london-man-confronted-muslim-woman-explain-brussels-attacks-arrested

    Vítejte v Orwellovském světě. Je hezké vědět, že policie v západní Evropě nemá kapacity řešit krádeže, fyzické a slovní útoky, dětské nevěsty a obchod s drogami v muslimských ghettech, ale vždycky si najde čas zatknout držkatého dobře zaopatřeného bělocha a obvinit ho ze šíření rasové nenávisti. Bohužel i tenhle pokrok se k nám může dostat.
  • Dúfam, že vedia, že ak to takto pôjde ďalej, koledujú si o vzburu.
  • @svoa00 Zatknout toho týpka je bezpochyby na hlavu. :-D
    Ale stejně tak nechápu jeho motivaci se dožadovat vysvětlení útoků od náhodné muslimky. To je jako kdyby za mnou přišel nějaký Němec a ptal se "Můžeš mi laskavě vysvětlit, co měly jako znamenat ty zvěrstva při odsunu Němců???"
    Pod tím článkem je ale nadpis druhého, kde je napsané, že to obvinění stáhli.
  • upraveno 29. března 2016
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.