Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Asi podobně, jako kdyby "Zuzana" sice nemohla "doložit kde nebyla", ale obžaloba dodala dostatek svědectví a kamerové záznamy, že byla tam, kde obžaloba tvrdí...
EDIT: myslím, že to lezení do zadku bude pokračovat i bez pand, takže je mi to fuk, jestli pražská zoo bude mít pandy...ale bylo by fajn na oplátku po Číně požadovat rozjetí masivní vzdělávací kampaně, která bude vyvracet bludy ohledně zázračného všeléčivého účinku prášku z rohů vzácných nosorožců a tygřích koulí.
Tohle není o presumpci neviny - prostě obžaloba předkládá důkazy, obhajoba se je snaží vyvrátit/ znevěrohodnit či ukázat, že jsou nedostatečné... ČR (žalovaný) se taky nedokázala obhájit proti tvrzení, že prezidentův výrok, že Peroutka napsal článek, že Hitler je gentleman... je prachsprostou nactiutrhačnou pomluvou. Kramný se nedokázal obhájit proti tvrzení, že zabil manželku a dceru... Prostě vždy jedna strana svůj claim (přesný význam je "zábor") neudrží.
Takže teď TY podlož svou tezi, že jde o "naprostý výsměch zásadě presumpce neviny", podle mě tohle článek naprosto nezmiňuje... Ale ty jistě na rozdíl ode mně myslíš a z článku víš, jak byl soud veden a jaké důkazy předloženy...
Takže "claim" v daném případě naprosto nemůže znamenat "nárok Íránu" (když už, muselo by tam být its claim), to by to musl být Írán, kdo by něco požadoval. Leč stav je přesně opačný, ježto Írán byl na straně žalované.
Výrok soudce, jak je citován v článku, je, že "Iran had failed to defend claims that it aided the Sept. 11 hijackers and was therefore liable for damages tied to the attacks."
Claim má více významů, v daném případě to ovšem znamená "tvrzení", věta zní: Írán se nedokázal ubránit/se nedokázal obhájit proti tvrzení (všimni si: o jediném důkazu tam není slovo, jediné "evidence", "proof", o ničem takovém tam není ani zmínka), že pomáhal únoscům z 11. září a tudíž je odpovědný (případně ručí, to má ale v českém právu trochu jiný význam) za škody vzniklé v důsledku útoku. Tedy, není tam přítomen výrok, že Íránu byla dokázána vina, výrok zní, že Írán neprokázal nevinu. Přičemž princip presumpce neviny je, že ty nejsi nijak povinen prokázat nevinu, abys nebyl odsouzen, ale tobě musí být prokázána vina, abys byl odsouzen.
Tebou podaný výklad je, předpokládám čistě omylem, nepravdivý a zavádějící. Přeber si to jak chceš.
Přičemž neváháš jeden článek, který nezapadá do tvého tvrzení jiným článkem, který ale nezapadá úplně stejně, protože opět žádný důkaz, který by padl před soudem a prokazoval spojení Íránu s 11.9.2001, nepadl.
Vztek makedonského prezidenta plně chápu. Jeho opatrná slova ohledně Merkelové už ne. Navíc se mýlí, když říká, že se zachovala lidsky. Povzbudila lidi, aby riskovali svoje životy (i když samozřejmě jsou na sebe zodpovědní sami) a ženy a děti, které přicházejí, ke snášení šikany a násilí ze strany mužů. Povzbudila byznys bezohledných pašeráků lidí a boom všech souvisejících ilegálních aktivit. Ohrožuje svojí politikou do určité míry všechny lidi v Unii. Kvůli její politice Německo utrácí a bude utráce na jednoho uprchlíka nebo "uprchlíka" peníze, za které mohlo pomoct deseti jiným v Turecku nebo Jemenu. Na té její politice nic doopravdy lidského není. A když h...no spadlo do větráku, tak se o exkrement chce dělit (nebo tím aspoň chce uklidnit německé voliče.
i takovej člověk se najde :D
V podstatě jsi podobný křikloun jak tvůj hradní idol - vidíš článek, uděláš si názor a bez ohledu na to, co se ukáže si stojíš za svou pravdou. Smiř se s tím - ten novinový článek nepsal právník, ten novinový článek necituje a informační hodnotu má takovou, že z něj nelze rozklíčovat, jestli konkrétní rozsudek byl rozhodnutí o vině (jako že myslím, že spíše ne, když totéž stejný soudce rozhodl před pěti lety), nebo o konkrétní výši odškodnění. Podle mě pouze hystericky přikládáš článku (proč se nedivím, že je na Sputniku) úplně jiný význam než má.
BTW pokud máš tu drzost nadávat někomu do křiklounů, tak tě fakt musím znovu upozornit na případ, kdy jsi žádal o nějakou pomoc a pak místo aby ses byť jednou jedinkrát zmínil něco jako díky za čas nebo něco na ten způsob (ne, fakt netrvám na tom, že lidi přede mnou musejí třikrát čelem o zem udeřit), tak jsi prakticky jen pičoval, jinak to říct nejde a jakékoli slušnosti jsi projevil pramálo. Beru, ne každý to umí a přešel jsem to. Ale myslíš, že od někoho s chováním jako ty beru jakékoli výhrady k charakteru?