Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
http://echo24.cz/a/w7FT3/nemecko-protestuje-zemim-ktere-nevezmou-bezence-zpet-omezi-pomoc
Vyšší princip aneb o integraci a rozumu
Nejsme všichni stejní. Najdou se mezi námi lidé, kteří si myslí, že se můžeme s islámem integrovat, tedy žít vedle sebe nekonfliktně jako dvě rovnocenná společenství. Mezi muslimy se také najdou lidé, kteří si tohle myslí. Jenže podstatné je, co se stane doopravdy.
Uznáváme fyzikální zákony a nedivíme se, pokud upustíme jablko, že padá k zemi. Jen málo lidí si uvědomuje, že existují i společenské zákonitosti. Pokud by to věděli, nebudou se divit poznatku, že multikulturalismus je hloupost. A věděli by, že snaha o integraci dvou rozdílných kultur vždycky znamenala porážku jedné tou druhou a její postupné pohlcení. To má své konkrétní důvody. Proč tedy nelze integrovat islám s evropskou demokratickou společností?
Základem islámu je šaháda čili svědectví. Stačí tuto větu pronést před svědkem, a člověk se stává muslimem. Ta věta zní: „Věru ti, kdož uvěřili v Boha a posly Jeho, jsou spravedliví a svědky před Pánem svým; jim dostane se odměny a jejich světla. Ti však, kdož znamení naše za lež prohlašovali, ti budou plamene pekelného obyvateli.“ Jedině muslim je plnohodnotnou bytostí, ostatní bytosti jsou méněcenné. Proto má muslim právo vládnout všem nevěřícím. Nemůže jim ustupovat nebo se přizpůsobovat, to je zrada Alláha. Tuhle filozofii muslimové v dějinách vždycky uplatňovali. A uplatňují. Všichni odborníci na islám tohle dobře vědí. Někteří sice dodávají učené „ale...“, nicméně to tak prostě je.
Pokud přicházejí stoupenci islámu do Evropy, nemají pocit, že míří do společnosti, která je moudřejší a vyspělejší, od níž by se mohli učit. Nikoli, oni jdou mezi nevěřící, a tedy mezi bytosti méněcenné. Řečeno s klasikem, můžeme s touhle představou nesouhlasit, ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat. Jakékoli asimilační snahy (natož multikulturní „království boží na zemi“) jsou proto ne-možné. Jen si to představte. Mezi barbary přicházejí pravověrní, kteří poznali pravdu Koránu. Proč by se měli od nás učit? Ostatně, nedávno to zcela pregnantně definoval bývalý předseda britské Rady pro rovnost a lidská práva. Očekávat od muslimů, že se změní, je výrazem hrubé neúcty k nim. A basta!
Ti, kteří vítají migranty s mávátky a chlebem se solí, namítají, jak hodní to jsou lidé. Buďme však realisty. Pokud někam přicházíte, musíte se tvářit tak, aby vás hned nevyhnali. Od časů pohádek Tisíc a jedné noci se arabský obchodník chová tak, aby dosáhl svého. Každý, kdo obchoduje s muslimskými zeměmi, ví, jak složité to je. Oblíbeným argumentem, proč nelze smlouvu dodržet, je okřídlené: Alláh to nechce! Ctí muslima je ošidit křesťana. A jste s veškerým evropským obchodním právem v háji.
Imigranti se chovají v duchu arabských bazarů. Zdvořile vyslechnou naše požadavky (pokud nám vůbec rozumějí), pokývají hlavou, ale udělají si to podle svého. Jenže děti a vnuci přistěhovalců, kteří se tu narodili, už nemají pocit, že by se k nám měli chovat zdvořile jako k hostitelům. Oni se tu narodili, je to jejich země a budou tu vládnout. A my, bytosti méněcenné, budeme poslouchat. Se stoupenci islámu narozenými v Evropě jsou dnes v řadě západoevropských měst neřešitelné problémy. Neplatí to samozřejmě všeobecně, ale případů je varující množství. Vznikají „no go“ zóny, kam si už my, bytosti méněcenné, netroufneme vkročit.
Problém islámských vyloučených lokalit není jen sociální, ale je v první řadě náboženský. Muslimové prostě mezi sebe bytosti méněcenné nepustí.
Muslimové prohlašují, že jsou dostatečně civilizovaní. A mají pravdu. Nebuďme pyšní a nemysleme si, že pouze my máme patent na pravdu. Jsou i jiné civilizační modely a my nemáme právo za každou cenu vnucovat celému světu svůj pohled na život. Máme však povinnost své normy hájit, a zvláště na vlastním území. Kolínský imám obvinil německé ženy, že si za své znásilnění mohou samy, protože jsou vyzývavé a navoněné. Z hlediska své civilizovanosti má pravdu, neboť jeho normou je Korán, nikoli naše právo. Tak to je a tak to zůstane.
Když jsem za socialismu pracoval v muzeu, na poradě nám četli naprosto nesmyslné úkoly od nadřízeného z ministerstva kultury. Jedna ze spolupracovnic se spravedlivě rozhořčila, proč ho posloucháme, když všichni víme, že je „úplně blbej“. Tehdy jsme dělali, jako bychom to přeslechli. Byli jsme příliš korektní. Zmoudřel jsem a vím, že korektnost je často zástěrkou pro zbabělost. Občas mám dnes chuť říci totéž, pokud poslouchám některé komentáře a politické projevy. Vzpomínáte na film Vyšší princip? Spolu s ním tedy nekorektně tvrdím, že z hlediska vyššího principu morálního i já souhlasím, abychom hájili svou budoucnost. Všemi prostředky.
Vlastimil Vondruška
Jednak mluví o migrantech a myslí a priori slimáky. (Jako bych si myslel, že ekonomičtí migranti byli zásadně větším přínosem :o))
Jednak mluví o "muslimech" a vážně si nemyslím, že by se to týkalo všech věřících - Jako, třeba Poláci jsou z velké části křesťané, ale to neznamená, že by fanaticky uznávali jen bibli, umí i přemýšlet.
Každopádně jestli mi na migraci něco vadí, pak je to apriori to, že se po Evropě courají davy lidí bez dokladů, lidí s minimální uplatnitelností (což s sebou nese kriminalitu), kteří budou státy stát nemalé náklady... Asi takhle - v sedmisetmilionové evropě je i 7 milionů imigrantů jen procento, od něhož bych se neobával změny místní kultury stejně jako se jí neobávám od "hnědočechů"... problém je, že i u nich (ne u všech, ale statisticky rozhodně) mi vadí něco úplně jiného.
O tom, že politická korektnost je zlo a pokrytectví netřeba diskutovat... to je zrovna taková evropská kulturní zvyklost, které by vykořenění jen prospělo...
A když citovat Drdu, tak přesně - o morálce nepsal, takže jedině "vyššího principu mravního".
Ale jinak říkáš de facto totéž co já - problém není v tom, že by kultura přistěhovalců nahradila kulturu naši, ale v tom, že panují (více či méně) oprávněné obavy, že by dotyční nerespektovali náš právní řád (což je i o tom jednom se samopalem...).
On takhle otevřený multikultikult je něco jako komunismus - teoreticky je to krásná myšlenka a teoreticky bude fungovat, když všichni zúčastnění budou nesobecky pracovat pro dobro společnosti v harmonii s ostatníma. Problém je, že prakticky jsme lidi a lenost se projevuje i tím, že chceme, ať to za nás udělá někdo jiný... A je fuk, jestli ten rozhodující se vyvyšuje proto, že má vyšší IQ, víc zastánců, nebo víru v jediného a pravého Boha, který jej vyvolil...
P. S. On neříká "cituji", on říká "spolu s ním ... tvrdím". V takovém případě stačí shoda smyslová, nemusí jít o doslovnou citaci.
Bleh, jak mám Italy ráda, tak Renzi je otravný blábola a patří k té klice, co nechce problém řešit (nebo teda nabízí jenom nepravděpodobné řešení v podobě investic do chudých zemí, které se tam rozkradou), ale chce se o něj solidárně dělit. Mele cosi o solidaritě, ale italští politici taky nebyli zrovna solidární, když si před lety prosadili mnohem vyšší dotace pro zemědělce, než dostaly nové členské země.
Jinak vám teda řeknu něco o evropských dotacích, protože se kolem nich pohybuju celkem blízko. Do roku 2020 jsou schválené a krátit by je bylo možné jenom za cenu skandálu. O tom se ale médiím moc mluvit nechce, protože to není tak výživné. Renzi má pravdu v tom, že v období let 2020-2026 by se ty dotace dali skrouhnout nebo to spíš realisticky vidím tak, že si některé země vydupou omezení příspěvků do rozvojového fondu, protože se přece musí starat o uprchlíky a ekonomické migranty. Vtip je v tom, že Česko a předpokládám celá V4 už v dalším období spadne co se týče dotací do stejného ranku jako Německo nebo třeba právě Itálie. O dotace se bude moct žádat, ale pokryjí třeba už jenom dvacet procent nákladů na projekt místo dnešních osmdesáti. Takže ano, tohle vyhrožování je opravdu spíš jenom okopávání kotníků.
Jinak ano, V+W a dost dalších umělců byla špička (za každého režimu se našli, vždyť ona i ta " řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno... ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok") a asi nežili špatně (stejně jako dnes můžou Cimrmanovci), ale umění (podobně jako sport) dokáže slušně uživit jen poměrně úzkou skupinu lidí...