Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1378379381383384581

Komentáře

  • upraveno 23. února 2016
    @flanker.27 Tak ono to nabourává vnitřní pocit nadřazenosti a ten hluboký mentální příkop východ-západ, že jo :D Rakousko a jižní Itálie mimochodem taky leží víc na východ.
  • Tak ono by sa aj u nás našlo dosť ľudí, čo by nevedeli nájsť štáty na mape. Ja osobne by som pravdepodobne doplietla Africké štáty.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Spisovatelé v MF DNES MfD, sobota 13.2.2016
    Vyšší princip aneb o integraci a rozumu
    Nejsme všichni stejní. Najdou se mezi námi lidé, kteří si myslí, že se můžeme s islámem integrovat, tedy žít vedle sebe nekonfliktně jako dvě rovnocenná společenství. Mezi muslimy se také najdou lidé, kteří si tohle myslí. Jenže podstatné je, co se stane doopravdy.
    Uznáváme fyzikální zákony a nedivíme se, pokud upustíme jablko, že padá k zemi. Jen málo lidí si uvědomuje, že existují i společenské zákonitosti. Pokud by to věděli, nebudou se divit poznatku, že multikulturalismus je hloupost. A věděli by, že snaha o integraci dvou rozdílných kultur vždycky znamenala porážku jedné tou druhou a její postupné pohlcení. To má své konkrétní důvody. Proč tedy nelze integrovat islám s evropskou demokratickou společností?
    Základem islámu je šaháda čili svědectví. Stačí tuto větu pronést před svědkem, a člověk se stává muslimem. Ta věta zní: „Věru ti, kdož uvěřili v Boha a posly Jeho, jsou spravedliví a svědky před Pánem svým; jim dostane se odměny a jejich světla. Ti však, kdož znamení naše za lež prohlašovali, ti budou plamene pekelného obyvateli.“ Jedině muslim je plnohodnotnou bytostí, ostatní bytosti jsou méněcenné. Proto má muslim právo vládnout všem nevěřícím. Nemůže jim ustupovat nebo se přizpůsobovat, to je zrada Alláha. Tuhle filozofii muslimové v dějinách vždycky uplatňovali. A uplatňují. Všichni odborníci na islám tohle dobře vědí. Někteří sice dodávají učené „ale...“, nicméně to tak prostě je.
    Pokud přicházejí stoupenci islámu do Evropy, nemají pocit, že míří do společnosti, která je moudřejší a vyspělejší, od níž by se mohli učit. Nikoli, oni jdou mezi nevěřící, a tedy mezi bytosti méněcenné. Řečeno s klasikem, můžeme s touhle představou nesouhlasit, ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat. Jakékoli asimilační snahy (natož multikulturní „království boží na zemi“) jsou proto ne-možné. Jen si to představte. Mezi barbary přicházejí pravověrní, kteří poznali pravdu Koránu. Proč by se měli od nás učit? Ostatně, nedávno to zcela pregnantně definoval bývalý předseda britské Rady pro rovnost a lidská práva. Očekávat od muslimů, že se změní, je výrazem hrubé neúcty k nim. A basta!
    Ti, kteří vítají migranty s mávátky a chlebem se solí, namítají, jak hodní to jsou lidé. Buďme však realisty. Pokud někam přicházíte, musíte se tvářit tak, aby vás hned nevyhnali. Od časů pohádek Tisíc a jedné noci se arabský obchodník chová tak, aby dosáhl svého. Každý, kdo obchoduje s muslimskými zeměmi, ví, jak složité to je. Oblíbeným argumentem, proč nelze smlouvu dodržet, je okřídlené: Alláh to nechce! Ctí muslima je ošidit křesťana. A jste s veškerým evropským obchodním právem v háji.
    Imigranti se chovají v duchu arabských bazarů. Zdvořile vyslechnou naše požadavky (pokud nám vůbec rozumějí), pokývají hlavou, ale udělají si to podle svého. Jenže děti a vnuci přistěhovalců, kteří se tu narodili, už nemají pocit, že by se k nám měli chovat zdvořile jako k hostitelům. Oni se tu narodili, je to jejich země a budou tu vládnout. A my, bytosti méněcenné, budeme poslouchat. Se stoupenci islámu narozenými v Evropě jsou dnes v řadě západoevropských měst neřešitelné problémy. Neplatí to samozřejmě všeobecně, ale případů je varující množství. Vznikají „no go“ zóny, kam si už my, bytosti méněcenné, netroufneme vkročit.
    Problém islámských vyloučených lokalit není jen sociální, ale je v první řadě náboženský. Muslimové prostě mezi sebe bytosti méněcenné nepustí.
    Muslimové prohlašují, že jsou dostatečně civilizovaní. A mají pravdu. Nebuďme pyšní a nemysleme si, že pouze my máme patent na pravdu. Jsou i jiné civilizační modely a my nemáme právo za každou cenu vnucovat celému světu svůj pohled na život. Máme však povinnost své normy hájit, a zvláště na vlastním území. Kolínský imám obvinil německé ženy, že si za své znásilnění mohou samy, protože jsou vyzývavé a navoněné. Z hlediska své civilizovanosti má pravdu, neboť jeho normou je Korán, nikoli naše právo. Tak to je a tak to zůstane.
    Když jsem za socialismu pracoval v muzeu, na poradě nám četli naprosto nesmyslné úkoly od nadřízeného z ministerstva kultury. Jedna ze spolupracovnic se spravedlivě rozhořčila, proč ho posloucháme, když všichni víme, že je „úplně blbej“. Tehdy jsme dělali, jako bychom to přeslechli. Byli jsme příliš korektní. Zmoudřel jsem a vím, že korektnost je často zástěrkou pro zbabělost. Občas mám dnes chuť říci totéž, pokud poslouchám některé komentáře a politické projevy. Vzpomínáte na film Vyšší princip? Spolu s ním tedy nekorektně tvrdím, že z hlediska vyššího principu morálního i já souhlasím, abychom hájili svou budoucnost. Všemi prostředky.

    Vlastimil Vondruška
  • @flanker.27 Může se zeptat, odkud to máš? Perfektně napsané, jako vždy.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 24. února 2016
    @Mellien Zřejmě to vyšlo v sobotní MfD (13.2., napsal jsem to v záhlaví), mně to poslala kamarádka samotné v pdf.
  • upraveno 24. února 2016
    Úplně s Vondruškou souhlasím. A troufám si tvrdit, že většina lidí u nás zrovna tak. Škoda, že něco takového se nikdy nedostane do zahraničních médií... aby to vzbudilo rádoby pohoršení, že je to politicky nekorektní vyjádření východoevropského zaostalce, zatímco komentáře pod článkem by přizvukovaly.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mimochodem video z rozhovoru toho předsedy britské Rady pro rovnost, kde říká to co zmiňuje Vondruška, jsem viděl. Samozřejmě o tom mluvil s tím, jaká je to od nás Evropanů kulturní drzost vůbec něco takového požadovat.
  • @svoa00: Třeba já s ním úplně nesouhlasím...
    Jednak mluví o migrantech a myslí a priori slimáky. (Jako bych si myslel, že ekonomičtí migranti byli zásadně větším přínosem :o))
    Jednak mluví o "muslimech" a vážně si nemyslím, že by se to týkalo všech věřících - Jako, třeba Poláci jsou z velké části křesťané, ale to neznamená, že by fanaticky uznávali jen bibli, umí i přemýšlet.
    Každopádně jestli mi na migraci něco vadí, pak je to apriori to, že se po Evropě courají davy lidí bez dokladů, lidí s minimální uplatnitelností (což s sebou nese kriminalitu), kteří budou státy stát nemalé náklady... Asi takhle - v sedmisetmilionové evropě je i 7 milionů imigrantů jen procento, od něhož bych se neobával změny místní kultury stejně jako se jí neobávám od "hnědočechů"... problém je, že i u nich (ne u všech, ale statisticky rozhodně) mi vadí něco úplně jiného.
    O tom, že politická korektnost je zlo a pokrytectví netřeba diskutovat... to je zrovna taková evropská kulturní zvyklost, které by vykořenění jen prospělo...
    A když citovat Drdu, tak přesně - o morálce nepsal, takže jedině "vyššího principu mravního".
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Že si to je významově blízké nezpochybňuji, ale když citovat tak by měl přesně...
    Ale jinak říkáš de facto totéž co já - problém není v tom, že by kultura přistěhovalců nahradila kulturu naši, ale v tom, že panují (více či méně) oprávněné obavy, že by dotyční nerespektovali náš právní řád (což je i o tom jednom se samopalem...).
    On takhle otevřený multikultikult je něco jako komunismus - teoreticky je to krásná myšlenka a teoreticky bude fungovat, když všichni zúčastnění budou nesobecky pracovat pro dobro společnosti v harmonii s ostatníma. Problém je, že prakticky jsme lidi a lenost se projevuje i tím, že chceme, ať to za nás udělá někdo jiný... A je fuk, jestli ten rozhodující se vyvyšuje proto, že má vyšší IQ, víc zastánců, nebo víru v jediného a pravého Boha, který jej vyvolil...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay Lenost jak u koho. Viděl jsem svědectví třeba německých policistů, co si zoufají, že stejného uprchlíka chytí při krádeži nebo něčem horším třeba dvacetkrát, třicetkrát, ale nikdo je neodsoudí. Prostě je pustí a oni jdou dělat to co dělají zas a znovu. Tady nevidím problém v "líných zpohodlnělých průměrných Evropanech", ale v politických vůdcích, kteří se nedokážou k něčemu rozhoupat.
    P. S. On neříká "cituji", on říká "spolu s ním ... tvrdím". V takovém případě stačí shoda smyslová, nemusí jít o doslovnou citaci.
  • http://www.novinky.cz/zahranicni/395811-kraceni-unijnich-fondu-zemim-v4-je-realne-rika-italsky-premier.html

    Bleh, jak mám Italy ráda, tak Renzi je otravný blábola a patří k té klice, co nechce problém řešit (nebo teda nabízí jenom nepravděpodobné řešení v podobě investic do chudých zemí, které se tam rozkradou), ale chce se o něj solidárně dělit. Mele cosi o solidaritě, ale italští politici taky nebyli zrovna solidární, když si před lety prosadili mnohem vyšší dotace pro zemědělce, než dostaly nové členské země.

    Jinak vám teda řeknu něco o evropských dotacích, protože se kolem nich pohybuju celkem blízko. Do roku 2020 jsou schválené a krátit by je bylo možné jenom za cenu skandálu. O tom se ale médiím moc mluvit nechce, protože to není tak výživné. Renzi má pravdu v tom, že v období let 2020-2026 by se ty dotace dali skrouhnout nebo to spíš realisticky vidím tak, že si některé země vydupou omezení příspěvků do rozvojového fondu, protože se přece musí starat o uprchlíky a ekonomické migranty. Vtip je v tom, že Česko a předpokládám celá V4 už v dalším období spadne co se týče dotací do stejného ranku jako Německo nebo třeba právě Itálie. O dotace se bude moct žádat, ale pokryjí třeba už jenom dvacet procent nákladů na projekt místo dnešních osmdesáti. Takže ano, tohle vyhrožování je opravdu spíš jenom okopávání kotníků.
  • Ja som došla k názoru, že tí multi-kulti nadšenci vlastne multikulturalizmus neuplatňujú. Pokiaľ viem, tak sa jedná o symbiotické spolužietie dvoch a viacerých kultúr. Takže jedna kultúra neutláča druhú, jedna kultúra rešpektuje druhú. To čo sa však deje v Európe, je apatické pozorovanie, ako je naša vlastná kultúra pošľapávaná. Nerobí sa česť multikulturalistickej myšlienke, pretože sa dovoľuje, aby jedna z kultúr nebola rešpektovaná. Multikultúrne by bolo oceniť ich kultúru a uhájiť si svoju. V tomto smere zlyhávajú obe strany, lebo jedni nie sú ochotní druhých rešpektovať, a druhí im toto nerešpektovanie dovolia.
  • upraveno 24. února 2016
    Myslíte že mají v nebi/pekle kategorii "Diskoland Silvie"? :D :twisted:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. února 2016
    @Jay V takovémto pojetí se u některých projevuje i lenost na to někoho ovládat :) Ale nemyslím, že by třeba James Watt vymyslel parní stroj jen proto, aby on sám nemusel fárat do dolu a dolovat rudu, čímž neříkám, že různými zlepšováky si lidi práci neulehčují (což zas na druhou stranu vede ne k tomu, že by měli míň práce, ale že se zvýší normy, takže je to takový běh na místě :) ).
  • @flanker.27: Zrovna Watt si myslím, že na svých vynálezech zbohatl natolik, že kdyby chtěl, tak do smrti nemusel hnout palcem... a jsme u merita věci: pokrok fakticky není samotné "vynalezení něčeho", pokrok je až to, že to má praktické užití a že se to masově rozšíří - jako vynálezce zbohatl díky tomu, že bylo dost lidí, kteří byli ochotni za vynález zaplatit (to víš, být uhlozeman je víceméně stejná dřina jako být uhlobaron a přináší to menší pohodlí tj. méně peněz na líný život v přepychu :o))... o tom, že horníci jako takoví z toho zásadní pozitivní efekt mít nemuseli netřeba mluvit...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay O tom ani v nejmenším nepochybuji. Být uhlobaronem asi mělo něco do sebe, jen pozor na Petra Bezruče. :)
  • JayJay
    upraveno 25. února 2016
    @flanker.27: No, ten evidentně nezvolil správnou strategii, jak dopřát své lenosti strávit pohodlný život... (EDIT: I když vzhledem k tomu, že se spekuluje o tom, že většina básní ze Slezských písní není jeho, tak to možná úplně marná strategie nebyla) Holt mu asi ty básničky až tolik nevynášely... No, piš barde, střádej...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay Jo, o tom sporu o autorství vím. Ale bard nakonec těch dvacet milionů ani nepotřeboval, tak nějaká strategie se vždycky dá najít :)
  • No jo, on je nepotřeboval, ale taky ten důl nevlastnil,... a popravdě nemám pocit, že si umělci v ČSR žili nad poměry (ale přiznám, že nevím, jak "Bezruč")... (a to bych řekl, že Bezruč byl ještě jeden z těch režimem nejprotěžovanějších... možná s Kostkou).
  • upraveno 25. února 2016
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Jay Čapek, Voskovec, Werich a Wolker si určitě špatně nežili, být umělec za 1. Republiky nemuselo být vůbec špatné, tehdy měla naše kultura světovou úroveň...
  • co si matně pamatuju tak Wolker na to byl docela bídně ne ? možná si to jen pletu
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @DanielSvatoš No z chudé rodiny nebyl...
  • @Achileus: No, ono je trochu rozdíl "dobře se narodit, být bohatý a proto se moci věnovat umění" a "Věnovat se umění a díky tomu zbohatnout".
    Jinak ano, V+W a dost dalších umělců byla špička (za každého režimu se našli, vždyť ona i ta " řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno... ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok") a asi nežili špatně (stejně jako dnes můžou Cimrmanovci), ale umění (podobně jako sport) dokáže slušně uživit jen poměrně úzkou skupinu lidí...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.