Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1367368370372373581

Komentáře

  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    upraveno 3. února 2016
    @svoa00 Snad necekas, ze zatimco produkt ceske ekonomiky vzroste, produkt ostatnich ekonomik zustane stejny? Vsichni rostem, my rostem o zhruba 7 pb rychlej jak ostatni, podle me dobry vysledek, obvzlast kdyz si vezmes, ze vychodnejsi ekonomiky nebyly okolo roku 1995 tak dobre industrializovane, jako my, takze maji vetsi prostor pro rust.

    @Jay To si teda nemyslim, ze je nicmocnevypovidajici, obvzlast z dlouhodobeho hlediska. Realne HDP ukazuje silu ekonomiky v porovnani s ostatnimi staty sveta, HDP prizpusobene o PPS (na hlavu) je docela dobrym ukazatelem standardu zivota. Je pravda, ze jde HDP jednoduse navysit, kdyz opakovane postavis a zboris most, nicmene i takove navyseni HDP povede k navyseni standardu zivota a muze vest i ke zvyseni produktivity (zlepsim se v boreni a staveni mostu).
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Nechápu co se řeší, na úroveň vyspělých západních států se prostě nemáme šanci dostat
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus viz můj poslední příspěvek ;-)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young Hlavně nechápu jak to ovlivní řadové občany v ČR, že ekonomika roste. Zlepší se snad kvalita života či co?
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @Achileus Samozrejme, ze se mame sanci dostat na uroven vyspelych zapadnich statu. Radove obcany CR to ovlivni zvysenim kvality zivota, ano.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    upraveno 3. února 2016
    @Everett_Young Netreba jim poskytovat nevyhodne pujcky, staci tam, po vybombardovani, investovat (tj. postavit svoje tovarny a tak :)). Bohuzel je sance, ze si tam zavedou komunismus a tvuj kapital ti zabavi. Takze idealne tam jeste dosadit nejakeho sveho diktatora, tak to delaji Amici a jak jim to funguje :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Vena A kdy? Vidím to tak, že v roce 2080 budeme na úrovni Rakouska, tedy pokud se ministry financí nebudou stávat vystudování chemici, agenti StB a podobná individua.
    Tak ekonomika nám roste, prý nejrychleji v celé EU, a že by se kvalita života v ČR nějak výrazně zlepšila jsem si nevšiml
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @Achileus Vesteckou kouli nemam :) ... Nicmene teoreticky, kdyby ceska ekonomika rostla prumerne rocne o hodne optimistickych 4.5 procent a nemecka o 1.8 procent, tak za asi 16 let. Kdyby ceska o 3 procenta a nemecka o 2 procenta, tak za asi 35 let.
  • upraveno 3. února 2016
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 3. února 2016
    @Amaroun Tak o kvalifikaci českých ministrů pro výkon úřadu se vypráví ledacos.
    Mám na mysli takové případy jako Stropnický, Pelikán, Chovanec, Dienstbier a BabišBabiš, vlastně by se tam dala vypsat celá vláda
    @Vena Ty počítáš jen čistý růst, který zase tak moc neodpovídá. Síla a velikost ekonomiky se nemusí nutně odrazit na kvalitě života v dané zemi, třeba Brazílie, Indie, Čína, JAR a Asijští tygři, na jednu stranu rychlý růst ekonomiky a na stranu druhou pro nás jen těžce představitelná chudoba. Navíc, aby se zlepšovala kvalita života musí stát efektivně vynakládat veřejné prostředky, což u nás nehrozí
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @Achileus Cina ma vysoky rust, ale porad ma na hlavu nizsi HDP nez treba Srbsko (a asi 2,3x nizsi nez CR). Dalsi vec je, ze se na standardu zivota velkou mirou samozrejme podili dalsi faktory, jako napriklad nepomer distribuce bohatstvi, ktery je v CR jeden z nejnizsich na svete, zatimco v Cine je vyssi nez v USA.
  • @Achileus Heh, ty bys občas vážně potřeboval antidepresiva a věř mi, že když ti to říkám já... :D Ne, nechtěla jsem naznačovat, že se u nás strašně špatně žije a že si můžeme jít hodit mašli. Jenom že překonat čtyřicet let špatného vedení ekonomiky je i o celou generaci pozdějc pořád problém. Bohužel už v první polovině devadesátých let se u nás udělala spousta chyb, za které měl jít někdo sedět. Ony západní ekonomiky koncem osmdesátých let už narážely na svoje limity a ovládnutí východních trhů (společně s přílivech levné pracovní síly do domovských zemí) přišlo pro západní firmy jako dar z nebes.
  • @svoa00: Že se po revoluci chyby staly to rozhodně popřít nejde (námořní flotila budiž jedním příkladem za všechny), že se děly i později (IPB,... a jeden moc krásný příklad mi vypadnul...)taky popřít nejde. Na stranu druhou považuji přechod ekonomiky z centrálního plánování za vcelku podařený (tj. nevím, že by někde jinde proběhl zcela bez chyb).
    Jinak po 40 letech centrálního plánování jsme prostě technologicky byli úplně na jiné úrovni v porovnání se západem než pod druhé válce (nebo ještě lépe před ní), ředitelské pozice byly obsazeny na základě rudé knížky, nikoli na základě schopností,... a ono vybudovat vedení, které je schopné se v nové situaci orientovat, jde mu o trvale udržitelný zisk (proti jednorázovému)... a navíc má sílu se do čela firmy dostat, to není otázka pár let. I z tohoto pohledu, buďme rádi za převzetí Škody VW... nevěříme tomu, že by 120 a Favorit dokázal vážně obstát, že ne?
    Nemaluji si život ani v jednom z režimů narůžovo a narozdíl od spousty "starýchdobrýchčasistů" (jejichž stesky jsou povětšinou z toho "Dnešní mládež je hrozná,... a nejhorší na ní je, že k ní už nepatříme") bychto přirovnal k tomu, že králík v králíkárně má "jistoty" (jídlo, bezpečí před dravci), naproti tomu zajíc v lese má svobodu,... No, já jsem spokojený s lesem.
  • @Vena: Když opakovaně postavím a zbořím most, nezlepší se tím standard života ani o prd.
    Více lidí bude mít práci, ano, více lidí si vydělá víc peněz, ale ty peníze se budou muset navíc vybrat na daních (ono by se muselo vybrat víc, protože se cestou poztrácí...:o)). Takže celkové důsledky budou:
    1) bohatství se přerozdělí jinak - víc k těm, kteří na tom stavění a bourání budou dělat
    2) zvýší se HDP
    3) zvýší se kvalifikace (v nepraktickém oboru) těch, kteří to budou realizovat
    4) vydrancují se nějaké přírodní zdroje
    5) sutiny skončí na skládce
    6) využijí se lidské zdroje, které by praktičtěji byly využity i kdyby vypěstovaly košík jablek.
    Co jsem zapomněl, nebo co z toho zlepší kvalitu života?
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • @Vena: Takhle hustě bych to pojmenovat neuměl... No, jako matemetik si to musím v hlavě utřídit, poučky a termíny pak případně chybí... a nikdo nezaručí, že něco nezapomenu vzít v úvahu :o).... každopádně mám radost, že jsem nebyl úplně mimo... Ostatně já si nemyslím, že by HDP jako ukazatel bylo úplně k ničemu, jen prostě stejně jako třeba průměrný plat má docela slušné nedostatky... a tam kde hrozí podobné interpretační riziko považuji za vhodné vyjadřovat se s maximální obezřetností (proto jsem nenapsal ostré "nicneříkající").
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • @svoa00 doufám, že není pravda to s tím beztrestným propuštěním lidí, co mají v telefonu brutální videa s tematikou dětské pornografie a mučení...z toho mi není moc dobře, to je šílenství :wall:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Sice obvykle nejsem na straně Ameriky, to je známo, ale v tomhle případě se vůbec nedivím, že jsou nasraní:
    http://www.novinky.cz/domaci/393885-spojene-staty-jsou-sokovany-ze-jim-cr-nevydala-fajada.html
  • upraveno 4. února 2016
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Já bych jenom dodal, že mi to podezřele připomíná propuštění dvou zajatých teroristů, kteří spáchali atentát na izraelské sportovce v Mnichově v roce 1972. Tuším že dva z nich přežili přestřelku s německou policií a byli zatčeni, ale následně bylo za dost podivných okolností uneseno letadlo Lufthansy a výměnou za jeho propuštění byli propuštěni teroristé. Všechno se to tehdy seběhlo tak rychle, že to dodnes budí podezření, že to bylo předem připravené.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Já chápu, že to není úplně v pohodě, ale být tam moji blízcí, tak budu mluvit úplně jinak.

    Akorát mě trošku popouzí, že těhle 5 maníků jsou "chudáci unesení", kdežto ty dvě holky byly "krávy blbé, co si za to mohly samy".
  • http://archiv.ihned.cz/c1-65150710-google-pripomina-feministku-plaminkovou-za-materske-skoly-a-zapojeni-muzu-bojovala-uz-pred-sto-lety

    Jenom tak pro informaci, kdo je tématem dnešního doodlu v české verzi Googlu. Tohle teda byla tvrdohlavá a neoblomná sestra... salutuju.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Ještě jsem neviděl, že by jim někdo říkal "chudáci unesení", spíš za tím dost lidí čichá nějaký ten politický kšeft.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 I to je možný.
  • upraveno 5. února 2016
    http://echo24.cz/a/ix28h/diletantismus-policejni-i-politicky-proste-to-podelame

    Eh, tak ano, bylo to obrovské diletantství a není mi dobře z toho, že tihle lidi mají hájit naše zájmy. Doufám aspoň proboha, že se rozvědka poučí a nebude nalítávat na laciné triky. A ještě k tomu to politici veřejně přiznávají. Snad to Američani opravdu věděli, protože jinak by byl smutný fakt, že Libanon naší vládu fiknul a kromě politického vítězství udělal z Česka nedůvěryhodného spojence. Žíš, my Evropani jsme takoví kreténi, se svým způsobem nedivím, že lidi, co uznávají jenom sílu, nás mají za otevřené peněženky, kurvy a někteří za pasivní prasata na porážku :roll:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    No, Echo toho na druhou stranu nepokrytě využívá na vylepšení image panu Vondrovi, že prý by se to nestalo, ale že se v kauze Naďová rozvědka chovala tak idiotsky, že si nejen nevšimla, že ji sleduje Policie, ale že jejich akce probíhaly tak hloupě, že si jich všimli i řadoví občané, to už neřekne. Echo je podivný plátek pochybné kvality a zjevného politického zaměření.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.