Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1351352354356357581

Komentáře

  • @sfik: Myslím, že umělé dýchání povinnost není a ani profesionálové s ním nezačínají. Já zažil dvě akce naostro (a myslím, že dokud se to člověku nestane, tak může být na milionu školení, ale jak zareaguje je otázka) - při jedný se složil brácha cestou městem, a to jsem byl tak v šoku, že přestože 155 naskočilo hned, tak jsem nebyl schopnej odemknout telefon - tak jsem zastavil nejbližší auto a dopadlo to OK, při druhý cestou z přednášky na zemi starší muž (netuším, jak dlouho), ale lidi stylem "nevidím-neslyším, případně nic nedělám" - Já telefon neměl, tak kolegyně volala, já dával dle instrukcí nepřímou masáž srdce (dýchání z úst do úst operátorka ani nezmiňovala) a nemám představu, jestli to trvalo minutu, nebo deset, ale sanitka dorazila (a ani záchranáři nezačínali dýcháním, přestože na to měli vybavení) a stejně to bylo prd platný,... ale beru to tak, že jsem udělal co jsem mohl.
  • AvivAviv
    upraveno 20. ledna 2016
    Ako si sa cítil po tom, čo sa nepodarilo toho staršieho muža zachrániť?
  • @Aviv: Pod psa, celkem očekávatelně... (a dobře mi není ani při vzpomínce). Dlouhodobě hodně smíšené pocity - že to nevyšlo mě mrzí, škoda lidskýho života. Vím, že jsem dělal co se dalo (na rozdíl od mnoha jiných) a vím, že ten stres okamžiku zvládnu ustát (jako významný progres proti tý první situaci). A ani s čistou hlavou zpětně nevím, co víc jsem mohl dělat, takže jak říkám, s tím, jak jsem postupoval naprostá spokojenost a stejně je to jeden z nejsilnějších blbých zážitků...
  • @Jay nejhorší je, pokud kolem před tebou prošlo několik lidí a každý radši pokračoval dál zavřený ve svojí bublině a ti by možná mohli to neštěstí zvrátit :(  
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • JayJay
    upraveno 20. ledna 2016
    @Dreamer: Kdyby několik - ona ulice Na Poříčí bývá kole půl desáté dopoledne celkem frekventovaná. Člověk v bezvědomí, hlouček deseti okolo (z nichž nikdo nedělal NIC, ani zvednout ten blbej telefon) a štrůdly lidí v obou směrech... a podle mě je horší ten "hlouček", protože to dává pocit "fajn, tady už jsou lidé, kteří to řeší..."... asi tak.
  • Proto se musí zařvat na konkrétní osobu, ne do hloučku. Pak už ten jedinec nemá tolik možnosstí, jak se z pomoci vykroutit. Ale stejně to je smutné :/

    Ještě k dětem, u těch je lepší volat - pokud jste sami - až po jedné minutě prováděné masáže, aby se co nejdříve rozproudila krev kýženým směrem. Až okolo 80% (může být méně) jde totiž do mozku při masáži.
  • My měli v práci školení PP a masírovali jsme podle Rolniček. V úvodu nám řekli, ať zapomeneme všechno co nám říkali na táborech - žádné dlahy, přenášení pacienta, stabilizované polohy. Jak tady zaznělo výše - když člověk leží tak oslovit, štípnout. Pokud nereaguje volat rychlou, zkontrolovat dýchací cesty, masírovat. Autonehoda - pokud dýchá nechat ho jak je, nevytahovat z auta, volat rychlou. Krvácení - ucpat, volat rychlou. Pád, podezření na zlomeninu - s člověkem nehýbat, volat rychlou.
  • JayJay
    upraveno 20. ledna 2016
    @Terezička: Ono to je tak 5 let, co se ty poučky celkem měnily (v podstatě se rušilo dýchání a za hlavní se označila nepřímá masáž), takže v tom to "zapomeňte na poučky z tábora" celkem chápu.
    Dlahy a přenášení.... hrozně moc záleží na situaci - on podvrknutý kotník s možnou zlomeninou uprostřed brdských lesů je o fous jiná situace než otevřená zlomenina na chodníku uprostřed města. Jinak volat 155 je celkem jistota i v tom směru, že tě budou instruovat co dělat v konkrétním případě (ohromný obdiv k operátorům). Ale zaráží mě, proč "zapomenout" i stabilizovanou polohu - v případě, že má tep a dýchá a je to omdlením, nikoli úrazem, tak mám za to, že ji na 155 přímo instruovali (ten případ, kdy to seklo s bratříkem... ale to je víc než 5let) a mám za to, že na zdravovědě (třeba průkaz VMP) je často stále v otázkách...
  • @DanielSvatoš: Taky tě fascinuje ta aktuálnost - dnes vydají zprávu, že v srpnu 2014 byl zničen... to jako rok a čtvrt nic a najednou... jej, ze satelitních snímků známe plus mínus den datum...
  • upraveno 20. ledna 2016
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Kdopak by tohle čekal: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/392330-za-obtezovani-si-mohly-poloobnazene-navonene-zeny-rekl-salafisticky-kolinsky-imam.html

    Jen by mě zajímalo, kde se ty ženy a dívky otužují, protože i když je letos zima mírná (až do tohohle týdne), tak bych venku polonahá na Silvestra fakt nevydržela ani 5 minut.
  • @Krisa: V podstatě bezzubost německého trestního řádu - optimální řešení: Napařit schvalování trestného činu a zavřít až zčerná. Někdo další?
  • http://www.pewresearch.org/fact-tank/2015/11/17/5-facts-about-the-muslim-population-in-europe/

    Zajímavý článek a zajímalo by mě, jak si katolíci z Itálie a Španělska, co už skoro nic neporodí, poradí se svými dvěma miliony, respektive milionem (a pochybuju, že tam se to v příštích letech zastaví) Tunisanů, Maročanů, Alžířanů... Jenom pro zajímavost - jak se stalo, že Slovensko má 0,2 % muslimské populace, víc než Maďarsko? Přijalo Slovensko hodně uprchlíků z Jugoslávie v devadesátých letech, nebo jak?
  • http://www.pewresearch.org/fact-tank/2015/11/17/5-facts-about-the-muslim-population-in-europe/

    Zajímavý článek a zajímalo by mě, jak si katolíci z Itálie a Španělska, co už skoro nic neporodí, poradí se svými dvěma miliony, respektive milionem (a pochybuju, že tam se to v příštích letech zastaví) Tunisanů, Maročanů, Alžířanů... Jenom pro zajímavost - jak se stalo, že Slovensko má 0,2 % muslimské populace, víc než Maďarsko? Přijalo Slovensko hodně uprchlíků z Jugoslávie v devadesátých letech, nebo jak?
  • JayJay
    upraveno 20. ledna 2016
  • @Krisa Jsem rád, že to od nich zní tak otevřeně.

  • upraveno 20. ledna 2016
  • @Ugla: Tak já to samozřejmě psal trochu jako slovní hříčku, ale nalejme si čistého vína, oni ti "černí" jsou maximálně čokoládově hnědí...
    Mimochodem, ještě v tom vysvětlení chybí proč teda krom osahávání i okrádali... ty jejich peněženky byly také málo zahalené, navoněné a provokující? =D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • JayJay
    upraveno 21. ledna 2016
    @Terezička: To pak jo,... jako "turismus v dosahu silnice" si úplně představit neumím (věř že takových míst je až až, ale pravda, takových kde se vyskytuješ pracovně být moc nemusí :o) - bylo-li to pracovní školení), my nesli jednou kamaráda s podvrknutou nohou s podezřením na zlomeninu (a myslím, že to nakonec zlomené měl) na nosítkách (přesně tím táborovým humpoláckým způsobem sestavených z dvou silných větví a několika bund) a s "dlahama" (pro sichr, ať se to nehne) asi kilometr vzdušnou čarou k nejbližší silnici a to takovým terénem, že bych to nikomu nepřál (převýšení asi 150metrů, naštěstí směrem dolů...) a trvám na tom, že to v daném případě byla nejlepší možnost... ale byl při vědomí a předpokládali jsme, že by si řekl, kdyby to nebylo dobré.
    Jako případy, kdy je možnost poranění páteře se snad NIKDY nedoporučovalo s člověkem hýbat, natož dávat do stabilizované polohy - ta byla a snad je pro případ bezvědomí, dýchá a není rozlámanej.
  • @DanielSvatoš: Nejde o barvu dveří jde o to, že jsou "jasně označení", což jednodušším jedincům typu neonáckové umožňuje cílit útoky. Což ale v zásadě není nic jiného, než jako že se u nás stejně ví, kde jsou ubytovny pro nepřizpůsobivé a podobně.
    Ale v zásadě možnosti jsou,... každý ať si vybere, co mu vyhovuje...
    1) bydlet v detenčních táborech, kde budou před neonáckama chráněni, ale...
    2) bydlet v domě s červenými dveřmi, kde se bude vědět, kdo tam bydlí
    3) bydlet kdekoli chtějí, skoro anonymně, ale to by si na to museli vydělat a zaplatit to...
  • upraveno 21. ledna 2016
    a to v Anglii chodí náckové dům od domu a koukají kdo tam bydlí aby je mohli zmlátit jo ?
  • @DanielSvatoš To asi ne, ale že červené dveře jim tu identifikaci usnadní, v tom lze souhlasit. Na stranu druhou místní stejně vědí o které domy jde - z ČR by se dal uvést případ Natálka (ten případ po kterém snad 5 let kolovalo, že to je první odkaz, který vyplivne Google na heslo Cikánská pečeně) a řada různých kolonií od Vsetína po hnědý sever...
    Takže v zásadě si nejsem jist, jestli barva dveří fakticky má nějaký negativní dopad,... na stranu druhou přiznávám, že pozitivní dopad v jednotné barvě nevidím už vůbec.
  • a není náhdou v Británii normální u těhle "řadovek" že mají stejnou barvu dveří ? jsem si projel tu čtvrŤ na Google maps a řadovky tam mají běžné jeno modré,červené nebo zelené dveře takže to je nejspíš zase velká blbost co tihle "kritici" vymysleli
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.