Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1335336338340341581

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Krisa Počůraný outfit se ještě nekonal? :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @brbr To si piš :D
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @svoa00 tak vodcom to o 5, 10 rokov moze byt jedno oni uz budu mat dvoje saky-paky na nejakom peknom ostrove v prijemnom klimatickom pasme.
  • JayJay
    upraveno 2. prosince 2015
    @svoa00: To je hrozně sporné... (možná spíše než sporné je to nepřesné a těžko interpretovatelné) a bohužel nedostatečně laicky pochopitelná.
    Já to vidím takto (ale přidávám komentář, že ekonomie mi sice něco málo říká, ale makroekonomie zas tak moc ne... takže do jisté míry jsou to dohady, kde které číslo je -podobně jako ve statistice- "přesný součet nepřesných čísel s nejasnou vypovídací hodnotou...")
    Investice fajn, zahraniční firmy tu mají investice 3.260 mld, české v zahraničí jen 917 mld... ovšem toto hovoří o firmách - když si dva češi založí "a.s." na Kajmanech (kvůli daním) budou jejími jedinými majiteli a budou podnikat tady, bude to nejspíše součástí těch 3.260,... je pravda, že stát na ně nedosáhne s daněma ze zisku, takže proto zřejmě název disponibilní... :o) Co dál zde vidíme? Zahraniční firmy zde mají investováno 3,2bil (možná lépe srovnávat s 2,3 (=3,2-0,9), odpovídající dopad na "důchod" 371mld... takže bratru 15%... ale nemyslím, že by se to dalo interpretovat jako 10% výnos investic zahraničním subjektům... On HDP je do jisté míry dost těžko uchopitelný - už třeba proto, že "český kutil" si umí spoustu věcí vyrobit bez zásahu do HDP...
  • http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/388182-pakistan-odmitl-prijmout-migranty-deportovane-z-recka-nepustili-je-z-letadla.html

    @flanker.27 Mohla bych se zeptat, jak se podle mezinárodního práva zachází s někým, kdo zahodí doklady, nepodaří se prokázat jeho identitu a je nakonec "bez země původu"? Protože médiím ani politikům v komentářím k takovým situacím nevěřím. A jak je to v případě jako v tomhle článku - země původu jednostranně pozastaví smlouvu o vracení osob?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 Takže jestli to chápu dobře, tak až dojde na lámání chleba, tak tyhle případy můžou spadnout na Rakousko, případně (zaslouženě) Turecko... Protože jsem cynik, už se těším na ty reakce, až ty země, do kterým mají být vyhoštění na základě toho, že tudy ty lidi prošli, řeknou, že nepřevezmou nikoho, a začne se zase řvát o evropské solidaritě.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @svoa00 Ony už se takové hlasy ozývaly, že poputují zpátky do Řecka/Itálie, ale pak se vždycky začalo hned a hodně hlasitě mluvit o kvótách. Ale kam asi povedou ty pózy typu švédská vícepremiérka plačící v přímém přenosu.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    upraveno 4. prosince 2015
    @svoa00 Jak vidis, tak mzdy rostou:
    http://ekonomika.idnes.cz/prumerna-mzda-v-ceske-republice-ve-tretim-ctvrtleti-se-za-rok-zvysila-na-26-072-17e-/ekonomika.aspx?c=A151204_091020_ekonomika_tumo

    HDP roste, mzdy rostou, nezamestnanost klesa, inflace je nizka -- nejaky rozdil mezi HDP a HDD bych moc neresil.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Musím uznat že waterboarding zdaleka není tak invazivní :D stačí trochu toho líčení a šminek a fotky by vypadaly jak z ELLE nebo VOGUE :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. prosince 2015
  • I u té Sýrie .. otázka je co to je za zločince a vězně. Po teroristických útocích kde všichni volají po nejtvrdších zásazích. Všichni provolávají že teroristi nejsou lidi nýbrž zvířata a veřejné mínění je nakloněno k ultimátním krokům, pak uvidí někteří toto a jsou zase největší humanisti. Asad má možná žaluda místo hlavy, ale aspoň byla Sýrie jediná nebo jedna z mála blízkovýchodních zemí, která byla nejvíc tolerantní vůči jiným náboženstvím... Ale tohle je furt dokola. Nedělám si iluze že někdo ze zúčastněných stran chce něčeho dosáhnout pro dobro obyvatel. Američani neútočí na ISIS jak by mohli, protože by tím pomohli Asadovi a to oni nechtějí. Turci záměrně sestřelí ruský letadlo, a pak se schová NATO pod sukně. Rusáci jsou prostě vylízaný Rusáci, kteří útočí na všechny a na všechno. A všichni dohromady mají máslo na hlavě, protože ropa od ISIS nikomu nesmrdí.
  • Zaručené důkazy.. "loni v červenci"... Možná je měli ukázat tehdy.
  • upraveno 4. prosince 2015
    @flanker.27 Tak jsem se na ten link podívala (takovým výzvám nikdy neodolám). Nejsem překvapená, i když člověka to zhnusí a vytočí vždycky. Divím se lidem, že si přejí ty tvory, co tohle dělají, zabít, když dobře vědí, že umřou s tím, že se dostanou do ráje s tuctem pannen. Kdyby nešlo o to, že příslušné státy by je museli do konce života živit, tak bych je jich co nejvíc zavřela do oslizlého vězení a pouštěla jim každý den na dvě hoďky ty nejhnusnější fotky. Pořád ty samé obrázky. Celibát do konce života. Odstřižení od rodiny. Nelíbí se jim to? Ale to je přece inšalláh, boží vůle.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    To vam opravdu stacil jeden clanek a jedna citace k tomu, aby jste usoudili, ze fotografie nejsou autenticke?
    Ja tuto retoriku proste nechapu. Jakmile neco trochu nahrava Americanum, nebo je trochu proti Rusum, hned je to oznacene za lez/konsipraci/padelek etc.
    Tato diskuze (a snad veskera diskuze, ktera se jenom trochu dotyka politiky), zda se, vubec neni o faktech -- fakta jsou prizpusobene podle osobni politicke prislusnosti a podle toho, na ci strane clovek je.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. prosince 2015
    @Vena Obávám se, že komentář z 4.12. 16:08 jsi vůbec nepochopil.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    upraveno 5. prosince 2015
    @Edem S tim souhlasim. Ja sam nechapu tyto sympatie k Rusku, stejne jako je nechapu k USA, nebo k Cine. Vzdycky, kdyz nektera z techto zemi neco provede, tak je okamzite jasne kdo je ten svaty a samozrejme kdo je ten spatny.

    @flanker.27 Reagoval jsem spis na komentar z 4.12. 22:30.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young Ten Erdogan je jouda :wall:
    Jako by nestačila ta hloupost co provedli, když jim Rusové na sedm vteřin narušili vzdušný prostor...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.