Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1334335337339340581

Komentáře

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @sfik Doporučuje devět Bondů z deseti
  • @sfik to je boží vynález, ten okamžitě píšu na svůj seznam, který si kvůli tomuto deštníku nyní oficiálně zakládám =D
  • @Dreamer Na základě podobného seznamu (který mám zase já), tě musím bohužel informovat, že to je zatím koncept, nevyrábí se :D

    Ale snad pánbůh dá... :D I když to může být i nebezpečné :D představ si s tím v dnešní době jít po paříži :D
  • @Aviv: Hmmm... a to má ještě takovou spoustu dalších možných vysvětlení ta zkratka:
    Bahamské standardy, BioShock, Broken Sword, Black Sabath,... ale když by se tam mělo dát jet, tak třeba proslulá Baker Street či Basel-Stadt :o)
    - Není ten hrnek moc kýč? ... "Nejlepších tátů" beztak nemůže být tolik, kolik vyrobili těch hrnečků, skoro by stálo zamyslet se nad nápisem "úplně průměrný táta",... ačkoli mám pocit, že ten by se sháněl hrozně těžko... :o) (O hrníčku "Táta na kvantilu 73,4% na škále nejlepších tátů" ani nemluvě)...
  • JayJay
    upraveno 20. listopadu 2015
    @sfik: Hmm, popravdě mě vodní pistolka nenapadla,... podle obrázku jsem myslel, že to je deštník, který "vás ochrání před deštěm i přepadením".
  • upraveno 20. listopadu 2015
    http://echo24.cz/a/iJwjY/tri-cesi-za-jednoho-nemce
    http://www.novinky.cz/ekonomika/386834-temer-kazdy-ctvrty-mlady-cech-uvazuje-o-emigraci-kvuli-penezum.html

    Hmm, čili řešení je je učit děcka od dětství německy a poslat je pak pracovat do přestárlého Reichu, kde za stejnou práci dostanou třikrát tolik? Já teda nechci být prorok, ale ti liberálně vychovaní rozmazlenci, kterým se říká Havlovy děti, by asi rychle zjistili, že valná většina by tam stejně skončila s polovičním platem Němce a pořád by byli "špína z východu" (to, že vám to nikdo neřekne do očí, neznamená, že si to nemyslí a nezařídí se podle toho).

    O tom, že deset let v EU Česku co se týče HDP na hlavu moc nemohlo, se mluví už pár měsíců. Připadá mi, že velká součást toho problému bylo to, jak snadno ze sebe v devadesátých letech nechalo nejen Česko udělat ekonomickou kolonii. To, že Česko ekonomicky skoro dohnaly dřív slabší země, není nic překvapivého, ale i tam se postupně zvedají platy a lecke jsou už i vyšší než u nás, takže firmy, kterým jde jenom o levnou pracovní sílu, se přesunou zase jinam. Ta jednoduchá taktika konkurence levnou pracovní silou zkrátka byla špatná, výhodná hlavně pro západní firmy a na Čínu v tomhle mít nebudeme. Dokud Česko bude levná montovna Evropy (a ani to už nebude trvat dlouho) a nezačne se soustředit na obory, co vynášejí skutečně velké peníze (farmeceutický průmysl, na kterém jede Skandinávie, a bankovnictví, na kterém jede Německo a Rakousko, a high-tech obory), tak se ten náš "blahobyt" bude pořád zvyšovat leda tak šnečím tempem, bohužel.
  • @Aviv: Hmmm, jednou jsem měl i "nakročeno" vydat se tam kouknout, ale nakonec jsem ten den měl přednášek plný kecky a na courání po městě jsem neměl náladu...
    Jasně, že ze subjektivního pohledu to tak je... Ostatně, ze subjektivního pohledu nejspíše "táta" je jen jeden, ve všech ostatních případech je tento příbuzenský vztah definován slovem "otec"... takže (dle pana Picka [čteno Pika] z Asonance - matematik se v něm nezapře) - Jediný, to znamená, že nejlepší... eh ono to tedy znamená také že nejhorší, ale to není třeba rozmazávat (komentoval tehdy to, že Laštovička je jediným českým hráčem na irské loketní dudy...).
    ... ale jinak jsem samozřejmě chtěl hlavně trochu rýpnout do (ne)smyslu daného marketingového výroku...
  • Chápem. A myslím, že marketing má za sebou aj nehoráznejšie obludnosti. Čo mňa osobne žerie asi najviac je sviatočná sezóna pol roka pred sviatkom, ktorá vlastne celú sviatočnosť sviatku (nie predstihom ale štýlom propagandy) utopí v nablýskanom hlučnom nonsense a reklamy prerušujúce päť krát dej filmu a na youtube a neviem kde ešte.
  • @Aviv: Souhlas,.. ale něco se lepší - před pěti lety byly "Vánoce" už koncem října, letos mám pocit, že zaplaťpánbůh zatím nic...
    Navíc, zeptej se deseti dětí, jak vypadá ježíšek a vsadím se, že přes polovinu ti řekne, že je to fousatý dědek v rudém kožichu...
    Každopádně, vím, že s tím moc neudělám, ale mě žere třeba i (svým poselstvím) poměrně agresivní kampaň "Naposledy v ČR" u Glenn Miller orchestra - prostě NE, nevěřím tomu, že tu hrají naposledy (chápal bych to u někoho, kdo se hodlá rozpadnout, ale orchestr, který hraje třičtvrtěstoletí...) a holt to risknu, že mám pravdu a že tu budou hrát jindy... (když ne, tak jim maximálně dám zapravdu, že to mysleli vážně... :o))
  • To je fakt. U nás zatiaľ bola len "Nemusím, ja ho už vidím." (to považujem za milú tradíciu) a potom náš cyklista v troch reklamách. A aj to nedávno. Október nám zanechali čistý. Dúfam, že to takto bude aj po budúce roky.
    To vážne? Fúha... A to ma opäť raz privádza k otázke, čo spôsobilo, že funkciu darcu niekde prevzal zakladateľ kresťanstva a niekde charitatívny nasledovník. Nejaké info v tomto smere?
    O tých počujem prvý krát, ale že ťa mám rada, tak dúfam, že to nie je naposledy.
  • @sfik a mezi řečí jen tak zmínit "Tuhle hračku mi před týdnem poslal bratránek ze Sýrie" :D
  • JayJay
    upraveno 20. listopadu 2015
    @Aviv: Na druhou stranu,... u toho Ježíška by "logicky" ty dary měli stejně nosit spíše mudrcové (jako tři králové)... takže ono je to pomotané, takže se skoro nelze divit, že i u nás si spoustě dětí představí spíše Santu (no, jako by Mikuláš (=> Saint Nicholas => Santa Claus) nechodil o měsíc dřív...), kterého prostě Amerika uznává a české obchody marketingově přebírají (ale lepší než Děda Mráz). Jak říkám pomotané.
    Glenn Miller (zakladatel, kapelník a skladatel) zemřel když letěl připravovat koncert do osvobozené Paříže někdy na přelomu 44-45, orchestr funguje. Hity jako Americká patrola (skvělý quickstep), Perlový náhrdelník, Měsíční serenáda, Chattanooga a tak... Jazz a swing. No co, spravím si náladu tím, že (na 99%) jdu na Havelku...
  • @sfik pred par dnami som isla okolo YvesKoser a vo vyklade mali celu sadu s novou vonou Vianocne jablcko. To urcite nema :). Pred tehotenstvom mi smakoval ich kavovy, pomarancovy a lotosovy sprchac. Po tehotenstve uz pouzivam vsetko bez vone a ziaden parfem.
  • George R.R. Martin - My Position On the Syrian Refugees
    http://grrm.livejournal.com/455639.html
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • Nice from him.
  • Kdyby byli uprchlíci v jeho knížkách, tak je stejně všechny zabije, nebo hůř, zachrání je daenerys :D
  • Podobnú alegóriu vymyslel aj jeden z komentátorov, že vraj GRRMov pro-refugees názor by sa v knižkách mohol odzrkadliť s príchodom bronzových čepiček a Meereeňanov pod velením Dany do Západozemia.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Tak jsem dnes zjistila, že věc, kterou jsem chtěla dát bráchovi k Ježíškovi, jsem mu dala už předloni. Sakra :D
  • Dej mu ji zas, jako náhradu, kdyby první přišla k ujmě. :-D
  • @krisa dojcenie nie je prave aktivita podporujuca mozgovu cinnost ;)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Hildegarda Spíš mlácení hlavou o stůl při převlékání pátého poblitého outfitu :D
  • A já znám řešení... PRŠIPLÁŠŤ! :D
  • upraveno 23. listopadu 2015
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.