Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Jestliže budou na Blízkém východě nedostatky vody, tak je tam spousta bohatých států, které můžou problém řešit (odsolování mořské vody atd.), místo aby stavěly nejvyšší mrakodrapy světa a umělá lyžařská střediska. Nevím, proč by to za ně měl řešit někdo jiný, natožpak uznávat to jako důvod k udělení azylu.
Nevim do jakeho topicu dat tuhle otazku,tak snad to zde neuskodi :)
Nevite kde by se dali u nas nejlepe poridit hardbackove knihy v anglictine?Bud nejaky obchod v Praze anebo eshop knih?
a) ze strany ISIL nikdo za celých 5 let ase ni nezmínil o tom, že by snad chtěl vyjednávat
b) dodávky zbraní do oblasti organizované Pentagonem pokračují vesele již dlouhou dobu:
http://www.buzzfeed.com/aramroston/the-secret-arms-deal-behind-americas-syria-fiasco?utm_term=.vx8vZzMvw#.krQnVpDJV
To srovnání s Divokými mě pochopitelně taky už dávno napadlo. Jenže právě analogií by bylo, kdyby divocí válčili sami mezi sebou o moc a část z nich proto utíkala za Zeď, zatímco oni utíkají před vnější hrozbou, která nepochází z jejich středu.
To že jsou po celém středním východě nejrůznější militantní bojůvky různě spojené a propojené, válčící tu spolu, tu proti sobě, tu spolu, přičemž málokdy jsou tam jen dvě strany sporu (stačí se podívat na Jemen, kde válčí Ansar al-Sharia, Vrchní revoluční výbor aka Húthiové a jako třetí do mariáše síly věrné svrženému prezidentu al-Hádímu - to je ten zvolený 99,5 % hlasů, který měl prezidentovat do roku 2014, ale pak se odmítl vzdát moci - podporované Saúdskou Arábií; přičemž ale každá z těch tří stran je vlastně konglomerátem dalších skupin), je dané do značné míry právě podstatou jejich kultury a sporem o 12. imáma, který nebyli schopní vyřešit za víc než 1000 let své historie. Opět, jak bylo v té reportáži - jdou sem Turci, Kurdové, Syřané atd. a to všechno šíité a sunité, a oni si svoje soukromé vlky táhnou s sebou, protože i když byudou tady, budou ne potenciálními Němci, Čechy nebo jinými Evropany, ale pořád tím, co jsou. Tenhle problém je zkrátka v nich, ne v ně, a změnou zeměpisné polohy se nic nezmění.
http://zpravy.idnes.cz/o-obcanstvi-liberlandu-pozadoly-tisice-syrskych-uprchliku-p4t-/zahranicni.aspx?c=A150924_132123_zahranicni_jkk
"Kdo je na vině? Asad nebo militantní islamisté?" Víš Flankere já na rozdíl od tebe aspoň ten konflikt nepolarizuji na hodného Assada a militantní islamisty. Je tam dost důležitých stran, kde radikální islám nehraje prim. Ten konflikt je dost složitý na to aby se v tom vyznali i ty nejlepší výzvědné služby. Pokud by jsi ale měl aspoň trošku soudnosti, tak bys ve své analýze zvážil proměnné, které nutili lidi protestovat za liberálnější společnost a vytvoření opozici. Ono spousta lidí taky za komančů neutíkalo nebo neprotestovalo ale jak vycítili možnost změny - chopili se příležitosti. Assad měl volbu ale sekl se s tím, že svůj režim zachrání a tím nahrál radikálům jak jen mohl.
"i střízlivé odhady civilních úmrtí jen mezi lety 2003 a 2006 jsou někde kolem 150 000, to jen tak jak to v období bojů v obydlených oblastech vypadá i tam, kde bojuje osvoboditelská armáda." - právě proto by sis mohl dát dohromady fakta a zamyslet se nad tím kdo má největší přístup k těžkým zbraním a kdo ovládá vzdušný prostor. V dokumentech na youtube jsou i ukázky vládních ostřelovačů, jenž mají za úkol rozšiřovat zmatek mezi civilisty. A nepřipadá ti flankere divný, že Assadovi docházej vojáci a že začal verbovat hodně mladé kluky? Ze začátku se říkalo, že měl i podporu velké části sunnitské společnosti, ta zřejmé nemá chuť podporovat jeho barelové útoky.
Jinak tady je další článek, kde jiná organizace popisuje současný - ale určitě je hrozně nedůvěryhodná - again :D
https://www.washingtonpost.com/world/islamic-state-has-killed-many-syrians-but-assads-forces-have-killed-even-more/2015/09/05/b8150d0c-4d85-11e5-80c2-106ea7fb80d4_story.html
Jeee já zapomněl. On je Assad spojencem Ruska tak to je pak všechno po citové stránce jasný. :D
(je toho víc podobného...)