Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1322323325327328581

Komentáře

  • @Gepeto Jen pro jistotu, víš jak to dopadlo posledně když Němci shromažďovali lidi v táborech že ano?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Amaroun V danom prípade nechápem, prečo je to s filozofiou inak a tá sa k tomu hodí viac.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Amaroun to neustálé navážení se do humanitních oborů mi připomíná u nás také velmi oblíbený mýtus, že gymplák s maturitou bez vysoké je na trhu práce neuplatnitelný, protože přeci nic užitečného neumí :)
  • http://www.novinky.cz/domaci/381406-ministri-do-soudniho-sporu-s-eu-jit-nechteji.html

    Ehm, možná by teda pro příště bylo lepší předem mírnit tón a nebít se do prsou? Nebo zase jednou doufají, že na to voliči zapomenou? Ten Babišův argument o dotacích je ale opravdu úsměvný (když tedy jejich omezení je právně nevymahatelné).
  • Naši ministři za moc nestojí, takže jsem to očekával.
  • @Gorgloj Pravděpodobně budou slouhlasit i s tím, až se Chorvatsko, Maďarsko a Rakousko ozvou, že převážení tisíců ubohých migrantů zdarma (přestože aspoň část má pořád dost peněz, aby dál využívala převaděče, když to nejde jinak) je moc stojí a potřebujeme evropské solidární řešení. Taky se složíme na další trajekt z Lesbosu a Chiosu.
  • @Amaroun jsi si vědom toho, že ty kvóty jsou prakticky nevymahatelné (jak chceš bez použití síly udržet u nás uprchlíky kteří chtějí do Německa/Francie/kamkoli a nechtějí být u nás? Deportuješ je? Zavřeš je do vězení když se pokusí přeběhnout hranici? Budeš hlídat hranici vojskem aby náhodou neutekli dál na západ?), a navíc řešení celkem k ničemu?
  • @Amaroun Poláci hlavně mají v říjnu volby a bylo dost jasné, že současná vládní strana nevyhraje. Tak si asi polská premiérka a ministr vnitra chtějí pojistit nějaký bruselský důchod v nějaké zbytečné radě nebo tak. Ale aspoň měli tu slušnost a tu změnu stanoviska ostaním ministrům z V4 řekli předem. Ohledně Chovance říkám jenom, že diplomacicky nevyjednal za dobu působení snad nic kromě nějakých obchodních kontraktů. Jsem trochu v rozpacích, že když už byl výsledek jasný, že nehlasoval taky pro a nezískal pro sebe taky nějakou trafiku. To, že za pár měsíců budou společně se Sobotkou tvrdit "říkali jsme to", je jenom trapná hra. To Fico aspoň drží směr, i když mě zajíma, jak dlouho mu to může vydržet.
  • @brbr proč by nám měla EU nařizovat koho máme pustit na svoje území a kolika lidem máme udělovat azyl? Já zase nechápu, jak je možné, že je to někomu jedno. A kolik je vlastně ve skutečnosti mezi těmi desítkami tisíc migrantů uprchlíků? Jak nějaké kvóty mají být vůbec řešením čehokoliv ohledně nelegální migrace do Evropy? Nehledě na to, jak může být uprchlíkem vůbec nazýván někdo, kdo nepožádal o azyl v prvním bezpečném státu (Turecku, Řecku nebo Maďarsku). Ti lidé nemají doklady, nikdo je neidentifikuje, ostatně jak taky? I když nehysterčím a nevidím za každým migrantem budoucího teroristu, nemakačenko nebo člena kriminálního podsvětí, rozhodě se ani necítím pohodlně, ten laxní přístup EU, tak to alespoň vypadá v médiích, mě štve. Jaké jsou další plány s integrací uprchlíků a co bude s těmi migranty, kterým nebude udělen azyl?
  • @brbr Takže znova. Právě bylo většinou odsouhlasené nařízení, které dává bruselským technokratům možnost v rámci poptávky po co nejnižší ceně práce vyžadovanou jejich kamarády z ekonomických odvětví posílat tisíce nebo desetitice lidí do země, která do toho nemá co mluvit. Nebudu paranoidní a tvrdit, že Brusel měl tuhle migrantskou situace zájem vyvolat, ale proč nevyužít dobrou krizi, že jo.

    Mimochodem mi přijde vtipné, že Sobotka Lisabonskou smlouvu hrozně chtěl :roll:
  • Nechápu proč to EU nemohla nechat na jednotlivých státech a v rovině dobrovolnosti, tohle povinné nařizování kvót mi je silně proti srsti a nepřijde mi to ani trochu demokratické.
  • @Amaroun: Myšleno tento? "Jaká otázku nejčastěji klade absolvent filozofické fakulty?"
    "Chcete to s tatarkou nebo kečupem?" PS: obrázek neobsahuje ani tatarku ani kečup!
    @Dreamer: Nedávno jsem kladl dotaz, co znamená udělení azylu a podle odpovědi z toho neplynula povinnost dát občanství. A stejně tak mám pocit, že kvótované "přidělení uprchlíka" automaticky nedává povinnost dát mu azyl, ne?
  • upraveno 23. září 2015
    sorry za double post
  • @Jay Jaký je rozdíl mezi absolventy vysokých škol? Absolvent přírodních věd se ptá: „Proč to funguje?“ Absolvent techniky: „Jak to funguje?“ Absolvent ekonomie: „Kolik to stojí?“ Absolvent filozofické fakulty: „Chcete k tomu hranolky?“

    @Everett_Young Já nejsem proti kvotám ale ani proti tomu aby odešli kam chtějí. To je prostě pak jejich problém. Když tady zůstanou, tak z toho nejsem odvázaný, ale v zásadě mi to nevadí. Ono by asi spousta tu klidně zůstala, ale to hysterčení s kombinací populismu Zemana je prostě odradí. Když tady byli uprchlící z Bosny, tak si toho nikdo moc nevšímal. Po šedesátém osmém do Rakouska uteklo 180 000 Čechů před Ruskou invazí a Maďárů tam bylo ještě víc ( 320 000 snad) po Maďarském povstání. Nechápu co zase Češi blbnou. Až se Syrští sunnité začnou vztekat, že je na Staromáku vanoční stromeček, pak mne to bude zneklidňovať, ale zatím se hasí požár, který vůbec nenastal. Jinak spousta těch uprchlíků je už zavřená třeba na Sicílii - asi to pro ně nebude změna....
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. září 2015
  • @Amaroun Obávám se, že situaci nechápeš. Evropská neschopnost dovolila asi už desetitisícům hlavně mladých muslimských mužů přijít do Evropy bez jakékoliv registrace, a těm je jedno, jestli jsi z toho odvázaný. Sorry jestli v tom vidím malý problém, stejně jako v deziluzi těch, kdo azyl dostanou (ale nebudou žít jako v seriálu nebo filmu), i těch, kteří utečou před deportací.

    Kolik těch Bosňáků neodešlo dál západ, aby si jich teda někdo u nás všímal? To samé Česko nabídlo Čecencům, ze kterých tu taky skoro nikdo nezůstal.

    Tvoje srovnání té bandy odevšad z třetího světa, která hází kameny po policajtech, balkánské země jim jako "uprchlíkům" nejsou dost dobré, s uprchlíky z evropských zemí, kteří v nové domovině nedostávali státní podporu, ubytování zdarma nebo placený jazykový kurz, je urážlivé. Čísla českých uprchlíků do Rakouska (kde navíc zůstala jenom část) se rovnají asi tomu, co do Evropy při současném tempu přichází za měsíc.

    To je hezké, že by tě začalo zneklidňovat, až když by tu bylo tolik muslimů, že by si dovolili naco takového navrhnout. Myslíš si, že něco takového až moc bizardní nápad?

    https://www.change.org/p/city-of-munich-ban-the-intolerant-and-anti-islamic-event-of-oktoberfest

    Většina z nás jsme velcí kluci a holky a víme, že prevence je dobrá věc. Shodneme se snad ale na tom, že v Česku (naštěstí) jenom teoretizujeme, protože tu nemáme arabská gheta a štědrý sociální systém, což je přesně to, za čím většina z těch migrantů jde. Kdyby to dostali u nás, věř, že by je nezastavil ani odpor většiny ani držkování Zemana.
  • upraveno 23. září 2015
    @svoa00 Ne, já doopravdy nemám tendence chápat ten tvůj strach z neznáma. Protože to není racionální. Nedávno se objevila statistika teroristických útoků v západním světě a jen 2 % mají náboženský motiv. Většinu mají na svědomí separatistické organizace. Už bylo dávno řečeno, že pokud se teroristé chtějí dostat do Evropy mají k tomu mnohem pohodlnější metody než se plavit člunem, kde je možné že se utopí. V Evropě se může spousta muslimů samozřejmé radikalizovat, ale to už těžko ovlivníš pokud jde o něco esoterického a z případu Breivka, si můžeme vytvořit představu, že i původní evropané nejsou svatoušci.

    "Tvoje srovnání té bandy odevšad z třetího světa, která hází kameny po policajtech" - Na policajty hází kamení mnoho Evropanů a za triviálnější záležitosti než je dosažení lepšího života.

    Naopak já si myslím, že mnohem větší nebezpečí hrozí, pokud se téma uprchlíků bude démonizovat. Pokud se sem budou chtít dostat, tak se sem dostanou. Už teď vymýšlejí cesty přes polární kruh. Žádná zeď ještě nikoho nezastavila. Stačí se podívat na příliv hispánců v USA. Společnost neuchráníš tím, že ji uzavřeš před světem, ale tím, že je připravíš na tu proměnu, která má přijít. Několik tisíc uprchlíků je jako nic a upřímně se spíš obávám to co přijde až nadejdou ty velká sucha, jenž prorokuje OSN a další organizace. Už tahle nejspíš hlavním katalyzátor války v Sýrii je nedostatek vody v povodí řek Eufrat a Tigris a pokud má v roce 2030 trpět 1/3 populace nedostatkem vody tak je se na co těšit.

    Tabery nezklamal :-) Parádní komentář
    http://video.aktualne.cz/dvtv/tabery-chovanec-sedel-pri-jednani-o-kvotach-sam-u-stolu-nemo/r~a1b0daca620511e5b440002590604f2e/

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • @Tyrion Lannister =D =D =D
  • upraveno 23. září 2015
  • upraveno 24. září 2015
    Mě na kvótách nejvíc vadí to že nezůstane u aktuálních "limitů". Prostě jakmile se zavedou budou je jistě potichu navyšovat a nic se nevyřeší (to že je tu kvóty nezadrží beru nakonec jako plus, prostě ať nám je sem Anděla pošle a u nás jim dáme buzolu a mapu a ukážeme kudy je Německo).

    Navíc jak už jsem psal, a ať to klidně zní cynicky jak chce. Oni jdou sem do dlouhodobě budovaného blahobytu, se kterým oni absolutně neumí nakládat a hlavně si ho nedokáží vážit ani pochopit naše hodnoty (vážně stanovat uprostřed hřbitova??? tak bídně na tom jistě nejsou, navíc tepleji tam není (ale zase by nám umyli náhrobek)) Bohužel pokud chtějí mít to co máme my, tak si to nejprv budou muset vybojovat u nich doma. U nás tomu nebylo jinak, naštěstí v jiné době a vybojovala to za nás jiná generace. My máme relativně jednoduchý úkol a tím je udržitelný rozvoj a mám pocit že tohle je velká destabilizace celé naší společnosti. Už jenom fakt že to Evropu takhle rozdělilo. Nejsem žádný fanda konspirací, ale mám pocit že kdyby uprchlíci neznamenali příliv levné pracovní síly, tak by je tu představitelé západozemců tolik nevítali.

    Rád bych taky viděl ten poměr ženy,děti / mladý zdraví adidaskoví borci, co mají být na frontě. My jim tu válku vyhrát ostatně nemůže, jinak by Vojta Filip řekl, že jim dovážíme demokracii, kterou nechtějí nebo jiné moudro, ostatně by na tom bylo i trochu pravdy. Ale to radši ať jim tam tu demokracii dovezeme, než tohle hloupý nic nedělání a předstírání řešení problémů...


    Samozřejmě mi jdou na nervy všichni ti lidi, kteří prostě cítí potřebu pomoci a zastat se i kameramankou pokopaného teroristy, na druhou stranu víc mi vadí primitivní opičky, které se bojí že setkání s muslimem způsobuje doživotní znechucení vepřového masa (mám odzkoušeno, nefunguje to).

    A ještě nikde jsem vlastně neslyšel, proč ti uprchlíci nejdou do nějakého ropného státu na arabském poloostrově (stejné klima, stejný poloostrov, zlaté vodovodní potrubí).. Když mají šejkové na to, že stavějí neefektivní píčoviny uprostřed pouště, budují umělé ostrovy aby na nich budovali nevzhledné a kýčovité hotely, jistě by utáhli i pár statisíců uprchlíků.. máček... I uprchlíci by byli šťastnější.. Stejné náboženství, ženský ve stejných pytlích na odpadky.. Co víc si přát.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • upraveno 24. září 2015
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @flanker.27 V dělání bojiště z jejich zemí, jsme jim horlivě pomáhali násilným dovozem demokracie do jejich zemí. Pokrytectví Západu je fakt hrůza: Nevadí, že Turecko podporuje ISIL, ale to, že Putin podporuje Asada jim strašně vadí
  • @Achileus tenhle argument už taky začíná být unavují psaný stále dokola stále stejným způsobem :roll: samozřejmě bez intervence cizích sil by nadále spokojeně žili v blahobytu a míru, v područí diktátora s pevnou rukou nebo jiné teroristické organizace a jejich země by vzkvétaly v blahobytu, amen.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 24. září 2015
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.