Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Ehm, možná by teda pro příště bylo lepší předem mírnit tón a nebít se do prsou? Nebo zase jednou doufají, že na to voliči zapomenou? Ten Babišův argument o dotacích je ale opravdu úsměvný (když tedy jejich omezení je právně nevymahatelné).
Mimochodem mi přijde vtipné, že Sobotka Lisabonskou smlouvu hrozně chtěl :roll:
"Chcete to s tatarkou nebo kečupem?" PS: obrázek neobsahuje ani tatarku ani kečup!
@Dreamer: Nedávno jsem kladl dotaz, co znamená udělení azylu a podle odpovědi z toho neplynula povinnost dát občanství. A stejně tak mám pocit, že kvótované "přidělení uprchlíka" automaticky nedává povinnost dát mu azyl, ne?
@Everett_Young Já nejsem proti kvotám ale ani proti tomu aby odešli kam chtějí. To je prostě pak jejich problém. Když tady zůstanou, tak z toho nejsem odvázaný, ale v zásadě mi to nevadí. Ono by asi spousta tu klidně zůstala, ale to hysterčení s kombinací populismu Zemana je prostě odradí. Když tady byli uprchlící z Bosny, tak si toho nikdo moc nevšímal. Po šedesátém osmém do Rakouska uteklo 180 000 Čechů před Ruskou invazí a Maďárů tam bylo ještě víc ( 320 000 snad) po Maďarském povstání. Nechápu co zase Češi blbnou. Až se Syrští sunnité začnou vztekat, že je na Staromáku vanoční stromeček, pak mne to bude zneklidňovať, ale zatím se hasí požár, který vůbec nenastal. Jinak spousta těch uprchlíků je už zavřená třeba na Sicílii - asi to pro ně nebude změna....
Kolik těch Bosňáků neodešlo dál západ, aby si jich teda někdo u nás všímal? To samé Česko nabídlo Čecencům, ze kterých tu taky skoro nikdo nezůstal.
Tvoje srovnání té bandy odevšad z třetího světa, která hází kameny po policajtech, balkánské země jim jako "uprchlíkům" nejsou dost dobré, s uprchlíky z evropských zemí, kteří v nové domovině nedostávali státní podporu, ubytování zdarma nebo placený jazykový kurz, je urážlivé. Čísla českých uprchlíků do Rakouska (kde navíc zůstala jenom část) se rovnají asi tomu, co do Evropy při současném tempu přichází za měsíc.
To je hezké, že by tě začalo zneklidňovat, až když by tu bylo tolik muslimů, že by si dovolili naco takového navrhnout. Myslíš si, že něco takového až moc bizardní nápad?
https://www.change.org/p/city-of-munich-ban-the-intolerant-and-anti-islamic-event-of-oktoberfest
Většina z nás jsme velcí kluci a holky a víme, že prevence je dobrá věc. Shodneme se snad ale na tom, že v Česku (naštěstí) jenom teoretizujeme, protože tu nemáme arabská gheta a štědrý sociální systém, což je přesně to, za čím většina z těch migrantů jde. Kdyby to dostali u nás, věř, že by je nezastavil ani odpor většiny ani držkování Zemana.
"Tvoje srovnání té bandy odevšad z třetího světa, která hází kameny po policajtech" - Na policajty hází kamení mnoho Evropanů a za triviálnější záležitosti než je dosažení lepšího života.
Naopak já si myslím, že mnohem větší nebezpečí hrozí, pokud se téma uprchlíků bude démonizovat. Pokud se sem budou chtít dostat, tak se sem dostanou. Už teď vymýšlejí cesty přes polární kruh. Žádná zeď ještě nikoho nezastavila. Stačí se podívat na příliv hispánců v USA. Společnost neuchráníš tím, že ji uzavřeš před světem, ale tím, že je připravíš na tu proměnu, která má přijít. Několik tisíc uprchlíků je jako nic a upřímně se spíš obávám to co přijde až nadejdou ty velká sucha, jenž prorokuje OSN a další organizace. Už tahle nejspíš hlavním katalyzátor války v Sýrii je nedostatek vody v povodí řek Eufrat a Tigris a pokud má v roce 2030 trpět 1/3 populace nedostatkem vody tak je se na co těšit.
Tabery nezklamal :-) Parádní komentář
http://video.aktualne.cz/dvtv/tabery-chovanec-sedel-pri-jednani-o-kvotach-sam-u-stolu-nemo/r~a1b0daca620511e5b440002590604f2e/
Navíc jak už jsem psal, a ať to klidně zní cynicky jak chce. Oni jdou sem do dlouhodobě budovaného blahobytu, se kterým oni absolutně neumí nakládat a hlavně si ho nedokáží vážit ani pochopit naše hodnoty (vážně stanovat uprostřed hřbitova??? tak bídně na tom jistě nejsou, navíc tepleji tam není (ale zase by nám umyli náhrobek)) Bohužel pokud chtějí mít to co máme my, tak si to nejprv budou muset vybojovat u nich doma. U nás tomu nebylo jinak, naštěstí v jiné době a vybojovala to za nás jiná generace. My máme relativně jednoduchý úkol a tím je udržitelný rozvoj a mám pocit že tohle je velká destabilizace celé naší společnosti. Už jenom fakt že to Evropu takhle rozdělilo. Nejsem žádný fanda konspirací, ale mám pocit že kdyby uprchlíci neznamenali příliv levné pracovní síly, tak by je tu představitelé západozemců tolik nevítali.
Rád bych taky viděl ten poměr ženy,děti / mladý zdraví adidaskoví borci, co mají být na frontě. My jim tu válku vyhrát ostatně nemůže, jinak by Vojta Filip řekl, že jim dovážíme demokracii, kterou nechtějí nebo jiné moudro, ostatně by na tom bylo i trochu pravdy. Ale to radši ať jim tam tu demokracii dovezeme, než tohle hloupý nic nedělání a předstírání řešení problémů...
Samozřejmě mi jdou na nervy všichni ti lidi, kteří prostě cítí potřebu pomoci a zastat se i kameramankou pokopaného teroristy, na druhou stranu víc mi vadí primitivní opičky, které se bojí že setkání s muslimem způsobuje doživotní znechucení vepřového masa (mám odzkoušeno, nefunguje to).
A ještě nikde jsem vlastně neslyšel, proč ti uprchlíci nejdou do nějakého ropného státu na arabském poloostrově (stejné klima, stejný poloostrov, zlaté vodovodní potrubí).. Když mají šejkové na to, že stavějí neefektivní píčoviny uprostřed pouště, budují umělé ostrovy aby na nich budovali nevzhledné a kýčovité hotely, jistě by utáhli i pár statisíců uprchlíků.. máček... I uprchlíci by byli šťastnější.. Stejné náboženství, ženský ve stejných pytlích na odpadky.. Co víc si přát.