Hobit

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Quote:
Novozélandský režisér Peter Jackson se bude podílet na psaní scénářů ke dvěma dílům filmového zpracování románu J.R.R. Tolkiena Hobit.

Podle hollywoodského tisku se pod scénáři, na kterých se již začalo pracovat, podepíše i režisér obou snímků, Mexičan Guillermo del Toro.

Jackson má filmy, na jejichž realizaci se dohodl s hollywoodskými studii New Line Cinema a MGM, také produkovat. Natáčet by se měly na Novém Zélandu, kde vznikala i slavná filmová trilogie Pán prstenů, a jejich dokončení je plánováno na léta 2010 a 2011.

Podle studia New Line Cinema bude první film adaptací Hobita a druhý bude originální příběh, který pokryje 60 let mezi knihou a začátkem Pána prstenů.

Plánované natáčení komplikoval právní střet mezi Peterem Jacksonem a New Line Cinema, které vlastní práva na filmové zpracování Tolkienových knih. Studio si nepřálo, aby Jackson Hobita režíroval.

Po natočení trilogie Pán prstenů, kterou Jackson režíroval, se totiž soudil se studiem o údajné nevyplacené podíly na zisku. Trilogie vydělala po celém světě zhruba tři miliardy dolarů. Její třetí díl - Návrat krále - získal 11 Oscarů, včetně ceny za režii pro Jacksona.

Těšíte se? Já strašně. 8) :!:

Zvláště na ten druhý film. :idea:

1434445464749»

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Everett_Young Časem. Pokud se dokopu ke Strachu moudrého muže (když první díl nebyl špatný, ale taky mě to extra nenadchlo).
  • @flanker.27 pro Hudbu ticha není znalost druhého dílu podstatná, je to věnováno jenom Auri. Jinak Galadriel by patřila do stejné kategorie jako třeba Devi (lichvářka) :-)
  • ... Jenže Sauron měl jen jeden viteál... :o)
  • upraveno 14. září 2015
    Achileus napsal(a):

    @Everett_Young Gimli :applause:
    Hobiti jsou fakt opruz(alespoň pro mě byli). Tlustý ignoranti, kteří se starají leda o to jak sehnat hromadu listí, aby si nacpali dýmku, ke všemu se připletli náhodou, a nebýt Aragorna dostali by je už v Hůrce ( ně, že by mi jich bylo líto) Jediné co dokážou je zaplétat se do spousty problémů, které za ně pak většinou někdo musí řešit

    Dovolím si nesouhlasit, Hobiti jsou perfektní a hned bych se k nim přistěhovala, existují si a prospívají nepovšimnutí stranou všech problémů světa se svými malými starostmi a dlouhými jednoduchými životy, to zní jako sen, tedy pokud by je války obcházeli do nekonečna, kdo jiný by mohl zachránit Středozem, když ne oni? :) A nevím proč se tu tolik brojí proti Frodovi, možná kvůli filmovému ztvárnění, knižní verze je velmi dobře napsaná.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Dreamer Frodo? Vždyť jenom kňoural
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Achileus
    Achileus napsal(a):

    @Dreamer Frodo? Vždyť jenom kňoural

    Až ty poneseš prsten, který nebude mít na práci nic jiného než ty ovládnout mozek a zabít, přes celý kontinent, pronasledován skřety, prstenovými přírzayk,Uruk-Hai Glumem, Gondorskými lučeštníky, členy vlastního společenstva, co prsten už posedl, velkým ohnivým okem, které kdyby tě našlo, připravilo by ti nějakou hodně pomalou bolestivou smrt. Kvůli všem těmhle kratochvílím by si opustil bohaté dědictví po strýčku Bilbovi. Garantuji, tě že po tomhle všem by sis taky zafňukal. Jako uznávám, možná máš pravdu, ale Frodo měl rozhodně k fňukání důvody a přesto všechno se navzdory svému fňukání snažil splnit svůj úkol, jak nejlépe mohl. A o tom vlastně je Pán Prstenů, že i malý ústrašený a slabý jedinec se může postavit velkému zlu, když mu nechybí odvaha.
  • upraveno 18. září 2015
    No nevím, já si tedy z knížek na žádné otravné fňukání nepamatuji :-k dám si asi repete všech tří knih plus Hobita. Myslím, že ty sympatie dost ubírá podání Elijah Wooda, který byl ve filmu občas otravně ufňukaný, to uznávám, ještě že měl po boku odvážného Sama a Gluma, jinak bych při sledování filmu těžko uvěřila, že ho do Mordoru někdy někdo dokope :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Dreamer
    Dreamer napsal(a):

    No nevím, já si tedy z knížek na žádné otravné fňukání nepamatuji :-k dám si asi repete všech tří knih plus Hobita. Myslím, že ty sympatie dost ubírá podání Elijah Wooda, který byl ve filmu občas otravně ufňukaný, to uznávám, ještě že měl po boku odvážného Sama a Gluma, jinak bych při sledování filmu těžko uvěřila, že ho do Mordoru někdy někdo dokope :)

    Nemáš vůbec ponětí, co za břemeno musel nosit.
    :-D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Dreamer Bez Gluma bych linku Froda a Sama přeskočil, fakt dvojka na zabití
  • Hmm, mně nevadil Frodo ani v knížce, ani ve filmu.
  • @Achileus musím opakovaně hájit sama. Ano, není moc chytrý, ale za celé tři filmy si nestěžoval, nechystal se ovládnout svět a jak bylo řečeno, dokopal froda do mordoru. (A jako speciální bonus nemá obrovské modré oči, což je velké plus :-D )
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. října 2015
    Tak jsem koukl na posledního Hobita v prodloužený verzi.
    Ta bitva je konečně pořádně výživná. Aby ne, všechny vystřižený scény jsou totiž z ní. Trpaslicko elfká šarvátka, protiraketový deštník, berani, trochu víc Medděda, trochu víc netopýrů, ale hlavně scéna s vozatajem. Je docela dlouhá a vlastně ani není divu, že ji vystřihli. Je totiž dost drsná (usekaný nohy, hlavy,...). Přibylo i pár zábavnějších momentů s trpaslíky uprostřed bitvy (třeba ten, jak Bifur o svou sekeru v hlavě přišel. btw: Všiml jste si někdo ve kratší verzi, že ji na konci při loučení s Bilbem nemá?). No a došlo i na krátký pohřeb a spěšnou korunovaci, i když tahle scéna navíc se mi zdá dost chudá a odbytá :-?
  • Chudá nechudá... PROČ JI VYSTŘIHLI?!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 27. prosince 2015
    Tak po ultimativnim maratonu prodloužené trilogie Hobita chci timhle poděkovat P. Jacksonovi za to, že natočil výživnou a zábavnou fantasy, přes oprávněná negativa, která jsou mi upřímně u ******. CGI je otazkou vkusu, ja ho i po opakovanem videni povazuji za perfektni, herci naprosto vyborni, postavy pro mne dostali zcela jiny rozmer nez v knihach ehmm knize :D, sceny byli vyborne potesili rozhovory mezi Elrondem a Bilbem, Bofurem a Bilbem, Sauronuv zajem o ostatni prsteny, Thrain uzasny hlaska Drak a jeden v tom jedou spolu mi nahnala husí kůži, rozšířena scena Já nejsem sama, agent Smith a Drákula jsou se mnou vynikajici i tentokrat Jdu pro Mithrandira a jestli mne budes chtit zastavit,tak te znicim dobre, Potesila i pujcovani hole a krystal no a Šmak je nejlepsi drak v historii filmu. Badass jizda na voze perfektni, taky chci takovou tesne pred smrti. stejne jako vylepseny Dainuv prijezd k hore a minuta navic pro Meddeda :D. Scena s pohrbem dokonala skvele rozlouceni s mou oblibenou postavou a prave ten nepohadkovy konec je zde vyborne vyuzity a naprosto se približuje hutne atmosfere Lotra coz mi pripomina, uz dlouho jsem nevidel Pan Prstenu rozšířenà verze :-D Tak nebo tak serie filmu ke ktere se budu rad vracet
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Tyrion Lannister napsal(a):

    Tak po ultimativnim maratonu prodloužené trilogie Hobita chci timhle poděkovat P. Jacksonovi za to, že natočil výživnou a zábavnou fantasy, přes oprávněná negativa, která jsou mi upřímně u ******. CGI je otazkou vkusu, ja ho i po opakovanem videni povazuji za perfektni, herci naprosto vyborni, postavy pro mne dostali zcela jiny rozmer nez v knihach ehmm knize :D, sceny byli vyborne potesili rozhovory mezi Elrondem a Bilbem, Bofurem a Bilbem, Sauronuv zajem o ostatni prsteny, Thrain uzasny hlaska Drak a jeden v tom jedou spolu mi nahnala husí kůži, rozšířena scena Já nejsem sama, agent Smith a Drákula jsou se mnou vynikajici i tentokrat Jdu pro Mithrandira a jestli mne budes chtit zastavit,tak te znicim dobre, Potesila i pujcovani hole a krystal no a Šmak je nejlepsi drak v historii filmu. Badass jizda na voze perfektni, taky chci takovou tesne pred smrti. stejne jako vylepseny Dainuv prijezd k hore a minuta navic pro Meddeda :D. Scena s pohrbem dokonala skvele rozlouceni s mou oblibenou postavou a prave ten nepohadkovy konec je zde vyborne vyuzity a naprosto se približuje hutne atmosfere Lotra coz mi pripomina, uz dlouho jsem nevidel Pan Prstenu rozšířenà verze :-D Tak nebo tak serie filmu ke ktere se budu rad vracet

    Rozšířená verze je sice super, ale jestli mi budeš tvrdit že je normální přivést si do bitvy slepýho quartokripl trolla kterýho řídí ork a pak i jeden z pajzlů (konkrétně Bofur) a pak se zřejmě ten samej quartokripltroll dostane na Ravenhill a Legolas si s ním píchne svým mečíkem a po velkolepé jízdě zničí věž co se přetransformuje do mostu, tak ti urvu nos Lanistere................ :D
  • AvivAviv
    upraveno 19. ledna 2016
    Je tu niekto, kto pozná PeckishOwl z DA?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.