Hobit

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Quote:
Novozélandský režisér Peter Jackson se bude podílet na psaní scénářů ke dvěma dílům filmového zpracování románu J.R.R. Tolkiena Hobit.

Podle hollywoodského tisku se pod scénáři, na kterých se již začalo pracovat, podepíše i režisér obou snímků, Mexičan Guillermo del Toro.

Jackson má filmy, na jejichž realizaci se dohodl s hollywoodskými studii New Line Cinema a MGM, také produkovat. Natáčet by se měly na Novém Zélandu, kde vznikala i slavná filmová trilogie Pán prstenů, a jejich dokončení je plánováno na léta 2010 a 2011.

Podle studia New Line Cinema bude první film adaptací Hobita a druhý bude originální příběh, který pokryje 60 let mezi knihou a začátkem Pána prstenů.

Plánované natáčení komplikoval právní střet mezi Peterem Jacksonem a New Line Cinema, které vlastní práva na filmové zpracování Tolkienových knih. Studio si nepřálo, aby Jackson Hobita režíroval.

Po natočení trilogie Pán prstenů, kterou Jackson režíroval, se totiž soudil se studiem o údajné nevyplacené podíly na zisku. Trilogie vydělala po celém světě zhruba tři miliardy dolarů. Její třetí díl - Návrat krále - získal 11 Oscarů, včetně ceny za režii pro Jacksona.

Těšíte se? Já strašně. 8) :!:

Zvláště na ten druhý film. :idea:

14344454648

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 13. září 2015
    @Achileus
    Achileus napsal(a):

    @Denebola Zvláštní, že že Společenstva Prsten působil jen na Boromira

    To byl přece důvod rozpadu společenstva. Frodo ho odnesl, předtí než začal působit na ostatní členy skupiny. Protože lidé jsou vždycky nenáchylnější ke zlu a navíc Boromir měl za úkol dostat prsten do Gondoru, je jasné, že prsten upřel svou pozornost na něj, protože se dal z celého společenstva nejsnáze zviklat A není pravda, že působil jen na Boromira, při poslední rozmluvě Froda s Aragornem na Amon Hen, kdy se Frodo Aragorna ptá: Dokážete mne ochránit před sebou? Aragorn ty šepoty prstenu slyšel také. A tak nechal Froda jít, protože věděl, že to je nutné. A naví se blížili Sarumanovi vojáci.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Tyrion Lannister V knížce Aragorn nic neslyšel, to byla jen Jacksonova licence, prostě knížka působí tak, že Prsten ovlivnil jen Boromira, což je zvláštní, protože Aragorn se v blízkosti Prstenu pohyboval mnohem déle než kdokoliv ze Společenstva s výjimkou Gandalfa a Hobitů, takže by měl být z lidské části Společenstva ten více ovlivněný. Navíc jeho rod byl Prstenem poznamenán
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @undefined
    Achileus napsal(a):

    @Tyrion Lannister V knížce Aragorn nic neslyšel, to byla jen Jacksonova licence, prostě knížka působí tak, že Prsten ovlivnil jen Boromira, což je zvláštní, protože Aragorn se v blízkosti Prstenu pohyboval mnohem déle než kdokoliv ze Společenstva s výjimkou Gandalfa a Hobitů, takže by měl být z lidské části Společenstva ten více ovlivněný. Navíc jeho rod byl Prstenem poznamenán

    On si na prsten dával bacha, právě proto, že jeho rodinu poznamenal, byl vůči němu obezřetný a opatrný. U Boromira byla ta potíž, že zůstaval v mysli dost rozpolcený i bez prstenu, lépe řečno kvůli vlasatním tužbám. Měl od otce nařízeno, aby prsten přinesl do Gondoru, ale Elrondova rada ho chtěla poslat do Mordoru k Hoře osudu. Rodina a rodná země na straně jedné, poslaní Společenstva na straně druhé, Boromir toužil po prstenu sám od sebe, tak toho prsten samozřejmě využil. Aragorn prsten nechtěl pro sebe, ani s ním nezamýšlel nic, co by bylo v rozporu s poslaním společesntva. Navíc právě kvůli svým předkům si na prsten dával veliký pozor. Boromir takhlen neuvažoval, vlastní otec ho přesvědčoval, že je lepší než Isildur, silný člověk a že to zvládne. On sám to začínal vidět jistě podobně a právě proto, že narozdíl od Aragorna neměl Isildurovu krev, tudíž se tolik nebál, že by opakoval jeho chyby, pokud nebyl tak arogantní, že sei nemyslel, že u něj nic takového nehrozí.
    Knížku už jsem hodně dlouho nečetl, ale záleží z jakého úhlu je to psané a jak dopodrobna to tenkrát Tolkien vyprávěl, každopádně nemůžeš na 100% vyloučit, že prsten na Aragorna působil, jen to na sobě Aragorn nedal zná, právě z důvodů, že mu poslaní společenstva leželo víc na srdci než Boromirovi.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Tyrion Lannister Aragornovi ležel na srdci Gondor a Arwen. Prsten na něj nepůsobil jako na jiné lidí. On Aragornovi je dost zvláštní, záhadná a zajímavá postava s obrovským charismatem a vlivem na lidí, podívej jak všichni žerou ten příběh o tom, že je dědic Isildura. A jediné čím mohl prokázat svůj původ byl Narsil, který mohl klidně ukrást.
  • @Achileus ono trochu pomůže, když se za tebe zaručí obrovská armáda duchů :-D (bylo to sice až ke konci, ale pořád před korunovací)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @hodor_the_king Spíš mám na mysli Boromira a Rohiry, vždyť co dokazovalo, že Aragorn je dědic Isildura? Jedině Narsil a to mi přijde, jako malý důkaz
  • @Achileus myslím, že boromirovi to mohl potvrdit elrond, ale na těch rohirech něco bude :-k . Asi je čas na další kolečko tolkienovských knih :-D .
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Achileus
    Achileus napsal(a):

    @hodor_the_king Spíš mám na mysli Boromira a Rohiry, vždyť co dokazovalo, že Aragorn je dědic Isildura? Jedině Narsil a to mi přijde, jako malý důkaz

    Ta armáda nemrtvých by mohla být důkaz. Odpřísáhli přísahu Isildurovi, ale porušili ji, jediný kdo je toho prokletí mohl zbavit byil Isildurův dědic. Proto ho poslouchali a následovali a on pak je mohl propustit a považoval jejich přísahu za splněnou. Sám to ten jejich šéf řekl: "Jenom král Gondoru mi má co přikazovat." Můj oblíbený moment :D
  • On Aragornovi je dost zvláštní, záhadná a zajímavá postava s obrovským charismatem a vlivem na lidí
    @Achileus To jako vážně? Někomu připadá Aragorn jako záhadná a zajímavá postava? Já jsem na něj přímo alergický.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Everett_Young It is simple, he is boss!!!!!!!!!!!!!
  • @Everett_Young ale no tak, aragorn je hrdina bez bázně a hany podle tradičního schématu :-) . Snad každý (hm, možná spíš každá :-D ) prošel v lotrovi obdobím milujeme Aragorna/ milujeme Legolase, než se dopracoval k tomu, že gandalf/ boromir/ glum/ sauron je vlastně o dost zajímavější :-D . A aragorn je rozhodně o hodně lepší než legolas, o to se klidně pohádám :-D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young No vidíš, právě tu jeden fanoušek Aragorna je :-D Celá Aragornova love story s Arwen, jeho minulost, přátelství s Gandalfem....

    K těm alergiím: Já jsem zase alergický na Froda a Sama, všeobecně Hobity rád nemám
  • Achileus napsal(a):

    @Everett_Young No vidíš, právě tu jeden fanoušek Aragorna je :-D

    Dva :-D
    Jinak taky nemám ráda froda, ale hlavně legolase (ano, filmy mě v tom velmi utvrdily :-D )
  • @Achileus připočítej i mě :D já mám Aragorna ráda, i když o kousek raději mám Faramira, to je teprv skutečný vysněný princ, Aragorn je prostě klasický hrdina, zabiják skřetů, zároveň je moudrý a rozvážný. Nevím, proč by každá postava musela mít nějaký připosraný mindrák z dětství nebo trpět nějakou úchylkou, dobří a čestní lidé existují a nemusí být nutně pitomí a skončit bez hlavy jako u Martina, který si na likvidování dobráků vyloženě zakládá.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @hodor_the_king mě neuvěřitelně iritovala linka Froda a Sama, to byla dvojka na zabití. Legolase mi znechutil Orlando s blonďatou hlavou, i když tu averzi k němu vyvažuje můj další oblíbenec Gimli
  • Mě Frodo se Samem až tak nebavili ve filmu (no jo přiznávám, že trpaslík, elf a hraničář likvidující skřety po tuctech byly pro mě o dost zábavnější partou na pohled :anxious:) o to víc mě překvapila jejich linka v knihách, kde pro mě v některých částech o dost víc převyšovala zbytek, hlavně poslední kniha a pochod Froda se Samem k Hoře osudu. :)
  • @Achileus sama mám ráda, protože mezi těmi hrdinnými válečníky a potenciálními vládci světa je někdo s jednoduchým a naivně pozitivním myšlením osvěžující. Ve skutečném světě bych ho potkat nechtěla. Frodo je kapitola sama pro sebe, ale stejně jako u legolase platí, že mi ho znechutil hlavně film. A nejlepší na konec: legolas porušující přírodní zákony, stíhající se denně česat a cestou posbírat tisíce až miliony fanynek. Ne, prosím, už ne :wall:
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @hodor_the_king Mě Sám neuvěřitelně sr.l od začátku knížky, Frodo je fakt kapitola sama pro sebe. Všeobecně chovám k Hobitům odpor. Navíc mám rád Gluma, možná se budeš smát, ale já mu opravdu přál, aby dostal Milaska zpátky
  • @Achileus naprosto to chápu, v té pasáži, kdy se hádá sám se sebou, protože má froda rád, ale milášek je milášek, to bylo strašně smutné, ale i reálné.... nemůžu říct, že bych ho měla vysloveně ráda, ale taky ho nemůžu nenávidět... lidí (hobitů, elfů, trpaslíků, skřetů,...) se slabou vůlí je hodně a rozhodně si nezaslouží takhle dopadnout....
  • Frodo je snad nejhorší postava v celém LOTRovi. Je naprosto příšerný a neskutečně, ale neskutečně mě vytáčel. Samwise ne, ten je celkem v pohodě. Jinak ze společenstva jsem měl nejraději Gimliho (protože to je opravdový borec) a Boromira. A samozřejmě Galadriel (jediný důvod proč vidět filmového Hobita :-P ). Jinak když už jsme u těch LOTR filmů, představa Galadriel jako té temné královny o které se zmiňovala... teď a tady je přesně ten správný čas tenhle příspěvek useknout :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Everett_Young
    ... a jít si dát studenou sprchu co? :twisted:
  • @flanker.27 :oops:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Everett_Young Mysli na Auri :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Mne osobně Frodo nevadil, vyjma momentů, kdy ho ovlivňoval prsten a on poslal Sama pryč. Ve filmech mám také mnohem raději dějovou linku Aragorna a spo., mimo jiné i proto, že obashuje mnohem větší množství bitev :-D Nutno ovšem říct, že u mne filmová trilogie zraje jako víno, takže dnes už mám rád stejně i linku Sama s Frodem a hlavně Milášek ten je naprosto legendární (už se na něj těším ve Star Wars). Hobiti jsou pro mne kouzelní právě v tom, jak dokážou se postavit i tomu největšímu zlu. A uznávám v knihách jsou lepší (všechno je vždycky lepší v knihách :D), Tolkien má prostě tu hravou dětinskou vypravěčskou jisku, při které srdéčko zaplesá a na filmové plátno nepřenosná. K debatě o Cate Blanchett snad jen to, že ve svých 46 letech s tím jak vypadá, strčí do kapsy většinu mladších ročníků :D. A parkrát jsem si také přál, aby Milášek dostal prsten, ani ne tak kvůli Miláškovi, jako spíš kvůli tomu, že by pak Sauron vyhrál válku :twisted: V tomhle ohledu doporučuji skvělé pc hry o LOTRA, namátkou třeba Battle of Middle-Earth, kde alternatvní scénáře za Mordor nebo Železný pas, jsou jedním slovem skvělé.
  • @flanker.27 (o jednu ledovou sprchu později) Auri je úplně jiná kategorie než Galadriel,je řazena do kategorie "roztomiloučká". Vážně by sis měl přečíst Hudbu ticha :-)

    @Tyrion Lannister Sam je celkem dobrý, a ti dva ňoumové co putují se společenstvem taky, ale Frodo... to je vůl.
  • Nejlepší je přečíst si hned po Pánovi prstenů Silmarilion, kde se dozvíte, že Sauron byl oproti jiným vcelku žabař =D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @undefined
    hodor_the_king napsal(a):

    Nejlepší je přečíst si hned po Pánovi prstenů Silmarilion, kde se dozvíte, že Sauron byl oproti jiným vcelku žabař =D

    Byl je klíčové slovo. Ano po dlouhý čas neměl na nikoho z Valar, ale mezi svou třídou Maia, byl extra-třída a po tvorbě prstenu se tak mocným, že se silou mohl rovnat některým Valar. Proto poslali Valar do Středozemě Istari, aby pomohli Saurona porazit. Bezesporu by pak Sauron mohl být nebezpečný i pro Valinor. Kupříkladu s prstenem by pravděpodobně byl schopný pustit Morgotha z basy, což by byl celkem problém. Ale ano byl méně horší než Morgoth, ale jenom o tolik, že on po dlouhý čas poslouchal toho druhého, zatímco Morgoth neposlouchal nikoho.
  • @Tyrion Lannister sauron sám o sobě byl o dost slabší než morgoth, to prsten byl zdroj síly, pokud vím........
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @hodor_the_king
    hodor_the_king napsal(a):

    @Tyrion Lannister sauron sám o sobě byl o dost slabší než morgoth, to prsten byl zdroj síly, pokud vím........

    Tak samozřejmě, vzhledem k tomu, co byl Morgoth zač, by ani Sauron silnější být nemohl, protože někdo takový by pro Morgotha představoval hrozbu. A zdrojem síly byl prsten, protože do něj Sauron vrazil kus sebe.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young Gimli :applause:
    Hobiti jsou fakt opruz(alespoň pro mě byli). Tlustý ignoranti, kteří se starají leda o to jak sehnat hromadu listí, aby si nacpali dýmku, ke všemu se připletli náhodou, a nebýt Aragorna dostali by je už v Hůrce ( ně, že by mi jich bylo líto) Jediné co dokážou je zaplétat se do spousty problémů, které za ně pak většinou někdo musí řešit
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.