Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Takže takový doutnající sud s prachem. Přesto si myslím, že u našich západních sousedů si to můžou odnést o dost víc... Breivik byl zatím jen jeden... a dovolím si vyslovit obavu, že takové případy se mohou vyskytnout častěji. :o(
... Ale to už je podobné (a ve své podstatě nicneřešící) slovíčkaření, jako když se před pár lety pár kravek (v tomhle případě jiné slovo neřeknu) ozvalo, že rodičovská dovolená není "dovolená"... (Ve své zaujatosti zapomněly, že JE to "dovolená absence" z práce, tedy dovolená ve smyslu původním(angl. leave), nikoli v přeneseném smyslu rekreace(angl. vacation))
Musím se přiznat, že mi cukaly koutky. Všechna čest těm holkám (prý to jsou Tunisanka a Alžířanka), nevím, jestli spáchaly přestupek, ale toho kopajícího debila by IMO mohli obvinit z napadení :-P
Jinak vtipné je, že azyl podle všeho pochází z křesťanských zvyků,... že to těm fáčovaným není nečisté... :o)
Pokud by k tomu dodali "ano, děti, a takhle je to správně, je potřeba je vystřílet do jednoho!", budu s tím mít stejný problém jako předtím. Krom toho by se nejspíš dopouštěli navádění k porušování zákona, stejně jako samotný XY.
@Jay: plně souhlasím.
a) před jeho udělením azylant uvedl nepravdivé údaje anebo zamlčel skutečnosti podstatné pro zjištění podkladů pro vydání rozhodnutí,
b) azylant dobrovolně znovu využil ochrany státu, jehož je státním občanem, nebo státu posledního trvalého bydliště,
c) azylant dobrovolně znovu nabyl státní občanství státu, který opustil z odůvodněného strachu z pronásledování,
d) azylant nabyl nové státní občanství, a má proto možnost požívat ochranu tohoto státu,
e) azylant dobrovolně pobývá ve státě, který opustil z důvodů uvedených v § 12 (je pronásledován za uplatňování politických práv a svobod, nebo má odůvodněný strach z pronásledování z důvodu rasy, pohlaví, náboženství, národnosti, příslušnosti k určité sociální skupině nebo pro zastávání určitých politických názorů ve státě, jehož občanství má, nebo, v případě že je osobou bez státního občanství, ve státě jeho posledního trvalého bydliště),
f) azylant může užívat ochrany státu, jehož je státním občanem, poněvadž důvody pro udělení azylu pominuly,
g) azylant je bez státního občanství a může se vrátit do státu předchozího trvalého bydliště, poněvadž důvody pro udělení azylu pominuly,
h) azylant měl být nebo je vyloučen z možnosti udělit azyl z důvodů podle § 15 azylant se dopustil trestného činu proti míru, válečného trestného činu nebo trestného činu proti lidskosti ve smyslu mezinárodních dokumentů obsahujících ustanovení o těchto trestných činech, se dopustil před podáním žádosti o udělení mezinárodní ochrany vážného nepolitického trestného činu mimo území, nebo se dopustil činů, které jsou v rozporu se zásadami a cíli Organizace spojených národů.),
i) existují oprávněné důvody považovat azylanta za nebezpečí pro bezpečnost státu, nebo
j) azylant byl pravomocně odsouzen za zvlášť závažný zločin a představuje tak nebezpečí pro bezpečnost státu.
Pak jsou ještě další, které se týkají azylantů, kterým bbyl azyl udělen z humanitárních důvodů (věk, zdravotní stav, sloučení rodiny).
S tím nezaměňovat zánik ochrany. Ta zaniká:
a) smrtí azylanta nebo osoby požívající doplňkové ochrany nebo prohlášením azylanta nebo osoby požívající doplňkové ochrany za mrtvou,
b) udělením státního občanství České republiky azylantovi,
c) písemným prohlášením azylanta nebo osoby požívající doplňkové ochrany o vzdání se azylu nebo doplňkové ochrany, nebo
d) uplynutím doby, na kterou byla doplňková ochrana udělena.
V postavení azylanta se získá povolení k pobytu, doklad o povolení k pobytu (vydává se u azylanta staršího 15 let na 10 let, ale lze opakovaně prodlužovat resp. vydat nový) a cestovní doklad. S cestovním dokladem může cestovat podobně jako občan státu EU po EU s tím, že podobně jako občan EU může pobývat na území jiného státu 90 dnů (pokud nenastane jiná skutečnost, která by ho tam opravňovala k delšímu setrvání).
Tak to tak základníé věci ve stručnosti, pak samozřejmě jsou další věci, jako právo požádat o občanství, o status rezidenta (pokud setrval na území EU více jak 5 let) a tak dále, je to dost rozsáhlé, ale koho to zajímá tak zákon č. 325/1999 Sb.
http://emefka.sk/tag?n=imigranko
@Ugla Někdy to prostě povolí jako burčák na sluníčku :D
Já už třeba skoro nechodím ani na aktualne.cz, to otevru a samej uprchlík, jdu do kostela - prchlíci, jdu na icefire - uprchlíci, tv - uprchlíci, radio - uprchlíci..
Ugla este netusi, ze mu deti vyrastu aj tak na My little pony :-$ :-D
@Hildegarda ale v takovém případě by to bylo jak jídla tak místa dost. Poníci umí většinově létat, a navíc náš zákon nijak neomezuje konzumaci koňského masa ;-)