Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Víš, tohle je stejný problém, jako útěk židů z Německa před WW2 - ano, je sice hezké, že jich pár naložíš do vlaku a odvezeš do bezpečí, ale pořád to tak nějak neřeší problém toho magora který je tam vyhlazuje po desetitisících. I kdybys teoreticky pomohla každému uprchlíkovi z válečného konfliktu, pořád to není řešení problému a z dlouhodobého hlediska je to naprosto neefektivní, a bylo by mnohem lepší řešit konflikt přímo v jeho vzniku a odstranit tak jejich potřebu vůbec někam utíkat.
Pokud jde o tebou simulovanou situaci války Slovenska s Maďarskem - Bran už je dospělý a jako takový by pravděpodobně byl povolán do boje (pokud byste prohrávali jak ty říkáš), a pokud by se rozhodl utéct (s majetkem nebo bez), byl by nejspíše zastřelen pohraniční hlídkou za dezerci. Nutno podotknout, že zcela oprávněně.
Flanker, ak chces nazvat falosnym moralizovanim, to, ze si nemyslim, ze vacsina utecencov ma ziskuchtive umysly, budiz.
@achileus ja nevidim do buducnosti, ale mozno to raz bude naopak.
Ano, mají zájem o Švédko, Británii, Německo, ev. Francii, ne o Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko a pod. Svým způsobem je to naše štěstí, prozatím. A falešným moralizováním zvu především to, že jsou za špatné označováni ti, kteří pokládají realistické otázky, třeba co budou ti lidé jíst, co budou dělat, kolik to bude stát a pod., aniž by na druhé straně bylo "uděláme to, to a to".
No u nás se najdou blázni, kteří litují toho, že o nás nemají zajem :-D
Stat so stedrym socialnym systemom je aj Slovensko. Dovod, preco je tak malo ziadatelov o azyl je mimo ineho aj to, ze nas stat vyhlasil, ze zoberie iba 100 krestanov Syrcanov, ostatni maju smolu. Tak preco by ziadali o azyl, ked ho nedostanu? Radsej sa posunu tam, kde maju vacsiu sancu. A takisto dalej, ked ich prevadzaci nakrknu na drahsiu cestu, lebo ved tam maju vacsiu moznost dostat azyl.
Ak som utecenec, na co by som ziadala o azyl krajinu, pri ktorej mam minimalnu sancu na uspech?
@flanker
" A falešným moralizováním zvu především to, že jsou za špatné označováni ti, kteří pokládají realistické otázky, třeba co budou ti lidé jíst, co budou dělat, kolik to bude stát a pod., aniž by na druhé straně bylo "uděláme to, to a to".
Tak potom nemoralizujem, kedze som nic take nenapisala. Nedorozumenie vysvetlene.
Svajciari su asi kapitola sama osebe. Kolegyna si tam nemohla najst podnajom a nechapala preco. Az potom jej niekto vysvetlil, nech sa nepredstavuje ako Kovacicova.
U nás žádné takové prohlášení nepadlo, sociální systém nenechá lidi chcípat hlady, ale fronty na udělení azylu tu nynější uprchlíci nestojí.
No Slovensko bude mat teraz min mzdu cez 400 eur, co vy nemate, ale napriklad matersku mate o dost vyssiu. Dnes som napriklad u zubara nechala 1,5 mesacny rodicovsky prispevok. To bolelo viac akykolvek fyzicky damage.
Ale s tím zubařem jsem se chtěl zeptat... Nedávno jsem měnil zubaře. Starej komouš, kterej všechno dělal přes pojišťovnu, nic jsem mu neplatil, zuby mi ale dojebal, přestal robit, tak jsem přešel k novýmu, ten je sice mastnej, ale předělal mi všechny problémový jobovky co mi tam zanechal předchůdce... To mi ani tak nevadí, ale nutí mě chodit k jeho kolegyni na jakousi "dentální hygienu", dvakrát ročně za cca 600,-Kč, co vám budu povídat, to aby mě paní dvakrát ročně učila čistit si zuby a pak mi jenom škrabkou stáhla zubní kámen, mi za ty peníze opravdu nestojí.. Tak nějak ale přemýšlím jak z toho ven, zubaře měnit odmítám. Tak vlastně nevím jestli jako praktickej zubař si může podmínit moje ošetřování tím, že musím docházet na danou proceduru, nebo mu na rovinu řeknu, hele tohle nechci, stačí mi praktická prohlídka jednou za půl roku a nazdar... Máte někdo podobné dentální starosti? :-D
Ak nemas problemy so zubnym kamenom, nekrvacaju ti dasna a nemas vysoku kazivost, tak by som sa vykaslala na dentalku. Zubar ta pre to nemoze vyhodit.
Ja vsak na dentalku chodit musim a teda necham tam priblizne rovnako - mne vsak cistenie robi nejakym laserom, potom mi to pieskuje, no proste kvalitne sa na mne vyburi a trva to aj hodinu.
Pokud je to zákrok - laser, pískování za tu cenu co píšeš, tak to člověk jednou do roka nebo každý dva roky zvládne a je rád, že je zase bílý tesák :D ale já tam jdu a dostanu zjebáno, že držím kartáček ve špatném úhlu a ještě jí za to zaplatím :D
A to je u vas potrebna preventivka kazdeho pol roka? Alebo este patris medzi mladez? Alebo si tehotny? :)
U nas staci raz rocne.
Jinak souhlasím s Krisou - nechápu, proč by lidi, co porušili několik zákonů včetně platby pašerákům, měli být jakkoliv odměňovaní. Beztak v té fázi už technicky vzato nejsou žádní uprchlíci a evropský (jako celku) postoj je naprosto tupý. Německo a Švédsko se mi s tím přístupem, že azyl získá každý Syřan, kdo se k nim dostane, dost hnusí. Ostatní země tím dostávají do problémů a Německo má tu drzost svůj sebemrskačský postoj vnucovat ostatním. Navíc jak Krisa říká, vynaložené peníze by bylo lepší uplatnit v uprchlických táborech.