Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1298299301303304581

Komentáře

  • @sfik: Já neříkám, že do Tuniska pojedu, nebo že tam chci jet (ani zdaleka, ale to proto, že jsem se dny dovolené rozhodl místo u moře trávit na moři), říkám, že bych to neviděl nijak tragicky... v porovnání s tím, jakým jiným nebezpečím je člověk vystaven tak jako tak (v čele s automobilovou dopravou) je terorismus (naštěstí) jen okrajová záležitost, která má hlavně psychologický efekt. Stejně jako vlaková nehoda ve Studénce byla katastrofa tím, že zemřela spousta lidí najednou, ale hysterická reakce typu "železnici nikdy, je nebezpečná" by byla naprosto neodůvodněná. Ano, KAŽDÁ lidská činnost je spojena s rizikem (i s rizikem smrti), ale pak je to o tom, jestli člověk chce riskovat a co z toho... Věř tomu nebo ne, ale jsou i lidé, kteří skáčou padákem, nevím co zajímavého vidí a přesto je to baví... (a procentuálně je to možná rizikovější než celý Tunis a auta dohromady...) :o)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Na jednu stranu jsem přesvědčená, že letoviska v Tunisku teď budou nejhlídanější. Ale na druhou si nedokážu představit, že bych se čvachtala, válela a užívala někde, kde před chvílí nějakej magor zabil tolik lidí. Ale možná jsem jen přecitlivělá, asi hormony nebo co :P
  • upraveno 30. června 2015
  • @Jay Však já s tebou v podstatě souhlasím. Jen se nebojím napsat že na mě ten psychologický efekt teda působí.. Krom toho jak psala krisa, že tam někde někoho zastřelí a já si tam půjdu lehnout "po nich" jenom co příliv smyl skvrny od krve :D (nadsázka)

    S tím Řeckem taky nějak nevím oč jde, je jasný že se to na trzích projeví, nějakým zakolísáním, ale nakonec by to mělo nabrat opačný směr, jako když se balon zbaví přítěže... Já mám pocit že jedinej důvod proč západní státy nechtějí házet flintu do žita, je ten, že nikdo nechce uznat že eurozóna byla chyba v tý podobě, v jaké jsme ji znali...
  • upraveno 30. června 2015
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @svoa00 To je právě to. Nedá se zakrýt, že naprosto špatné hospodaření před krizí k tomu vedlo, ale od té doby, co krize propukla, udělali prakticky všechno, co po nich věřitelé chtěli. Ale souhlasím, že to byl jen odklad nevyhnutelného, čím dříve by k bankrotu došlo, tím lépe pro všechny (tedy kromě bank, kterým nekonečně splácený dluh vyhovuje).
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    "Postcard of Alex Tsipras" =D
  • @sfik: Já se taky nebojím napsat, že na mě ten psychologický efekt působí,... jen to nenapíšu, protože nepůsobí (ono by to bylo tak trochu i o tom, že tím by teroristi dosáhli svého) :o).
    Jo, ležet na pláži s tímhle vědomím je trochu eklhaft, na druhou stranu, Tunisko není jen tahle pláž,... a pokud nastaví zajímavou cenu, pak se možná dost otrlých nebo morbidních nadšenců (to, že tragédie celkem často přitahujou je fakt) najde.
    Každopádně dovolenou v Tunisku jsem nikdy neabsolvoval a neplánoval a neplánuji... To Turecko mi stačilo, ne kvůli muslimům, ale kvůli horku a kvůli tomu, že jsem si ujasnil, že dovlená tohoto ražení mě úplně nebere,...
  • upraveno 1. července 2015
    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/373819-islamsky-stat-rozesel-bunky-po-evrope.html

    Jak už jsem říkala několikrát - média nejsou zodpovědná skoro za nic, co napíšou. Slintají nad středověkými praktikami Islámského státu, kteří je provozují právě taky proto, že vědí, že západní média tomu neodolají. Takže média budou lidi strašit a hloupí lidi se opravdu bojí. Když jsou teda džihádisti z IS tak skvělí filmoví záporáci, na co čekají? Ne, fakt, chci to vědět. A ten jejich geniální plán je zabít dvacet lidí v berlínském metru? Stačí jediný podobný incident, který provede někdo z těch ilegálů (a bude to pravděpodobně Syřan, kterému dalo Švédsko/Německo azyl), co je Italové a spol. už dva roky zachraňují, a té bouři sr-ček se nebudeme stačit divit. A pokud to donutí Italy a Řeky všechny ilegály identifikovat a další země chránit hranice a ne to jenom simulovat, bude to pro dobro věci.

    Taky:
    http://www.theguardian.com/world/2015/jun/30/islamic-state-threatens-hamas-gaza-strip

    Byla bych ráda, kdyby Islámský stát opravdu ovládnul pásmo Gazy. Izrael by byl v boji proti IS rozhodně úspěšnější než islámské země a byl by ochotný celou tu oblast rozbombardovat i přes fňukání bojovníků za lidská práva. Bohužel jsou tvorové z IS fanatici, ale nejsou hloupí, takže si tím vzkazem jenom masírují ptáky.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Pěkný první pořádný prázdninový den všem školou povinným!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Záleží na konkrétních podmínkáchj. I u nás v Praze náklady na lístky vč. automatlů, revizorů atd. požerou asi třetinu toho, co se na jízdnmém vybere. Třeba je to u nich i větší nepoměr. A třebna za situace, kdy by stejně spousta lidí se vůbec nedostala k penězům, protože banky budou zavřené, tak to ani nemá cenu, protože pakl by počet černých pasažérů stejně nikdo neohlídal :)
    Ostatně jak již bylo mnohokrát řečeno. za dobu tzv. šetření, kdy v podstatě dodrželi všechno co se po nich chtělo, dluh neklesl, ale vzrostl. Takže to, že tudy cesta nevede je nabíledni. Teď i nabídli jiná řešení, ale ze strany EU na ně moc neslyšeli. Opět Švihlíková, tentokrát v ČT:
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/215411058040701/video/
  • @flanker.27
    Ved jasne, hore dole 4 miliony eur...tak teda uz radsej dole...grecka logika
    V Prahe nezije 40 percent obyvatelstva.
    A ludia sa dostanu k peniazom, len maju denny limit, ktory sa ide aj tak zvysit nad sto eur. Uz si ani nepamatam, kedy som minula za den sto eur.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Co sa tyka dochodkov, uz davno vek odchodu do dochodku mal byt v Grecku vyssi.
    Ale suhlasim, treba zabezpecit, aby neutekal kapital. Takze obmedzime dennu hotovost, aby pokrachovali obchody a bude to splnene ;). Uz teraz zacinaju mat kvoli tomu problemy s vyberom dani. Nebudu take, s akymi ratali a hoplaaa, dalsi schodok a dalsi minus
    Ked uz sme v minuse, tak nech sme este vo vacsom? To je fakt logika s ktorou suhlasis?
    Posledny odsek ignorujem, asi u vas pecie slnko viac ako tu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Ale oni jsou ještě ve větším mínusu, a to když se vydávají právě dou cestou, kterou si pro ně chystáš, tomu skutečně říkám logika :)
    A co se týká odchosů do důchodu, až tě poveze 80letý chromý autobusák k 90letému slepému zubaři, kterému spravoval rentgen 100letý údržbář, možná změníš názor =D
  • upraveno 2. července 2015
    Stacil by odchod do dochodku ako u nas. Ale ked potrebujes tak velmi prehanat vo vsetkom, nech sa paci....argument ako lipovy caj.
    A v tych Atenach som sa fakt sekla - populacia je 3,75 mil, Grecko ma povedzme 11 milionov...aj ako matematik vidim, ze je to presne tych tvojich "skoro" 30 percent. Kazdopadne ide o cestovanie v hlavnom meste, na ktorom sa podielaju aj cezpolni a turisti, takze dosah je vacsi. A ako to inak nazvat ako populizmom, ked to ma trvat do referenda? (edit)
  • Když už máme zkrachovat, tak ať to stojí za to! Řecké myšlení mě nepřestává překvapovat.
  • Tak samozřejmě, že Řekové si sakra dlouho žili nad poměry a sakra dlouho jim to procházelo. To snižování platů a penzí ani tak nebude konečné.

    http://greece.greekreporter.com/2015/06/26/eurostat-greek-pensions-average-e882/

    Řekové mají i tak penze 882 eur. Což při současném kurzu odpovídá průměrnému platu v Česku a víc jak dvojnásobku české starobní penze. Jo, já vím, dobrý vtip. Mimochodem chci vidět, jak bude Brusel další země přemlouvat k přijetí eura, když nejnovější zpráva je, že Řecko bude potřebovat dvacetiletý odklad splácení, aby vůbec mohlo fungovat. Hlásí se nějaký blbec do klubu splácečů cizích dluhů? :D

    Ale co se týče té městské dopravy v Aténách zdarma, tak to nemusí být tak hrozný tah. Lidi ty peníze můžou utratit v obchodech a za služby a podpořit tak ekonomiku.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. července 2015
    @Hildegarda Milá Hildo, začala jsi jakousi debatu o MHD v Athénách, která mi do dnešního dne okolo 13:14 byla neznámá a pravdu povědíc naprosto ukradená a stejně tak pravdu povědíc jsem an tom stejně i teď. Je mi celkjem jedno, co je k tomu vedlo, jestli představa, že tak ořiví "místní ekonomiku", snaha ulevit řadovým lide, zda to nějak kompenzují nějakou místní daní, nebo je to pokus záskat voliče, vzdor či učiněná šílenost bez plánu. Nemá smysl řešit na lahvi malou prasklinku u hrdla, když jí chybí dno. Naprosto marginální, ať se to týká 3 090 000 města, nebo dalších 700 000 se všemi Mníšky pod Brdy.
    Pokud jde tedy o mne a Řecko, myslím, že rozseknout se to mělo hned, žádné zachra'nování hned na začátku, mělo odejít z eurozóny či ještě lépe nemělo být do ní vůbec přijato. Ale když už jednou máme realitu jinou, myslím, že poté, co EuTitanic narazil do ledovce, nemá smysl se hádat jestli je lepší se utopit, zmrznout nebo si před smrtí ještě zaližovat na ledovci, ale zkusit to jinak, když dosud prošlapávaná cesta nefunguje (a ne že by se z ní chtělo odbočit, když MMF navrhuje odpustit Řecku splátku na 50 let, zkrátka cokoliu jen ne výstup z eurozóny a bankrot). Tolik k Řecku. Myslím, že nic nového a objevného, co by neřekl Robejšek, Švihlíková a další.
    A teď k debatě zde. Z nějakého důvodu jsi měla potřebu oslovit mě, nevím, čím jsem si to nečekané potěšení zasloužil, ale když už jsem byl situován do pozice tvého protivníka, tak proč si neužít trochu legrace =D
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @flanker.27 Pokud se nepletu, tak dluh Recka rozhodne nestoupl, sice ani moc neklesl, ale rozhodne nestoupl.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. července 2015
    @Vena No to se právě pleteš, v roce 2009 byl dluh asi 129 % HDP, po úsporných opatřeních byl v roce 2013 na 175 % HDP. Za téhle situace je prostě třeba přemýšlet, jak zvednout příjmy, což mám pocit, že dosavadní vlády ani věřitelé nečinili. Přičemž neříkám, že mám recept jak na to, to ani v nejmenším (kdybych měl na všechno odpověď, učím ekonomii na Sorbonně, abych parafrázoval Williama z Baskervillu). Ale když už je to tam, kde to je, tak bych aspoň něco z toho, co současná vláda navrhovala věřitelům, zkusil. Horší už to být stejně nemůže :)
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    upraveno 2. července 2015
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Vena To je správná připomínka. Ale pokud to správně počítám, tak v roce 2010 bylo HDP Řecka asi 321 miliard dolarů a dluh činil 129 %, čili 414 miliard dolarů. V roce 2013 to bylo 248 miliard dolarů a dluh 175 % HDP, čili 434 miliard dolarů. I v tom počítadle to roste. Nenašel jsem údaj za rok 2009, tam bylo asi HDP větší a možná proti dluhu z toho roku to kleslo, v rychlosti jsem nenašel údaje. Ale z toho jasně vidím, že minimálně ten dluh neklesá navzdory úsporám.
    Co se týče snížení platů tak to už provedli co se státních zaměstnanců týče a v desítkách procent, uváděl jsem to dřív. Pokud by měli vlastní měnu a mohli devalvovat, asi by to prospělo exportu, pokud ovšem mají co exportovat.
  • @flanker ak mas chut trollovat popri praci, tak kludne, moje dane na teba nejdu, uzi si legraci.
    Ten ton by si si vsak mohol odpustit. Ak mi chces vysvetlit, aky mas so mnou problem, staci do spravy, netreba tu oblazovat druhych.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. července 2015
    @Hildegarda Tak ještě jednou, polemizovat jsi začala ty se mnou, ne já s tebou, já ti žádnou záminku, natož provokaci nedal. Nevím, co přesně sis slibovala, odpověděl jsem, jak se mi zdálo s ohledem na situaci přiměřené. Přičemž proti tobě nemám vůbec nic, proč taky. A čas si pro tebe udělám, kdykoli si ho uděláš ty pro mne =D
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    upraveno 2. července 2015
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.