Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
To co píšeš na @Terezička - nesouhlasím - Atentát v Mnichovské pivnici, Stauffenberg (ono těch atentátů údajně bylo postupně v nějaké fázi příprav zmařeno 42),... všechno to byl odboj proti něčemu, co mělo masivní podporu (a řekl bych, že spíše kolem 90%).
http://www.kpmg.com/global/en/services/tax/tax-tools-and-resources/pages/corporate-tax-rates-table.aspx
co vy na to? Je fajn, mít třídu plnou průměrných žáků, kde všichni sice dělají nějaké chyby, ale to neva protože nakonec jsou všichni v něčem dobří a nikdo není špatný nebo nejlepší? Věříte v nějaké probouzení kreativity se zrušením známkování a posílení "vnitřní" motivace jako idealisté ve videu?
Ale dobře, pracujme na příkladu "České" - většinu (98%) vlastní Erste, která je z 60% volně obchodovatelná - čistě teoreticky zase žádná informace.
"Česká" zaměstnává cca 11.000 lidí, platí jim zde a odvádí za ně zde sociální a důchodové a ti zaměstnanci zde platí daň z příjmu. Stejně tak ČS zde platí daň ze zisku, dozoruje jí ČNB a samozřejmě ČNB má možnost dozorovat, že nedochází k nezdaněnému přelévání výdělku k "matce".
Jinak samozřejmě jsem dalek tomu "hájit" ČS, jen říkám, že v bankovním sektoru najdeš poskrovnu firem jako "Fio" (tj. a.s. s dvojicí majitelů), nehledě na to že technicky vzato stačí "dobrá nabídka a dva podpisy" a "ryze česká" může najednou být "ryze bulharská"... aniž by to nutně znamenalo nějakou změnu...
@Jay Jasne, ja jsem jenom rikal, co povazuji za ryze ceskou banku, ze se z ni muze behem chvilky stat ryze bulharska je samozrejme mozne, netvrdim opak. Ale dobra pointa, ze CNB dohlizi nad ziskem CS. Nicmene porad je problem, ze ten zisk (byt zdaneny) je prelevan k matce (Erste Bank) a se ziskem je tedy nakladano v zahranici.
Nechapem celkom vyplakavanie nad tym, ze zahranicne koncerny tu maju polovicne naklady vzhladom na mzdy zamestnancov. Keby mali vyssie, tak tu nie su, zalozili by pobocky inde a bola by vacsia nezamestnanost, ludia by neplatili dan z prijmu, poberali socialne davky, schodok rozpoctu by bol vacsi etc.
A propos, v čem je to prosím jiné, než třeba u Škody auto (majitel 100% VW), která kdyby po revoluci dopadla jako Tatra, tak by mohli čeští důchodci dnes jíst kořínky?
V podstatě je to jednoduché - pokud máš pocit, že "Banky" hrozně rýžujou za nic, nic ti nebrání si založit vlastní (ryze českou), ale mám pocit, že bys brzy přišel na to, že si to představuješ jak Hurvínek válku.
Víc bankomatů, poboček, zaměstnanců,... tyjo, soukromá firma se MUSÍ snažit předně o zisk (a to je pro stát dobře), takže si musí sama najít, jestli se jí vyplatí 50 poboček a 500 bankomatů, nebo peníze ze zisku nevyplatit, reinvestovat a růst... lepší služby znamená, že jsou klienti ochotni zaplatit víc/má více klientů... jako když jdu do kina (můžu 5 let počkat kouknout na telku a mít to zadara, jít za 100 u nás ve městě, nebo za 250 na 3D), taky řeším, co za zážitek to bude a co zaplatím, ne jestli kino vydělává Frantovi, městu nebo Billovi z Colorada.
Ale OK, klidně se rozhoduj při výběru kina/banky/čehokoli národnostně uvědoměle... :o) - Tvůj boj.
Od letošního školního roku přešla na jinou školu, taky specku a je u autistů. Docela mě pobavila, kdy prohlásila, že nová práce je lepší, jen se jí stýská po dětech, protože ti autisti jsou fakt divní :D