Historie vojenství, od kyje k pušce

upraveno 12. ledna 2011 v Rozličný pokec
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
15253555758126

Komentáře

  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 3. března 2015
    @Krisa @Hildegarda @brbr Stejně ho nechal zastřelit Kalousek, protože je společný se Západními Ilumináty. =D

    Důakz: Tři roky byl místopředsedou KDU - trojúhelník Iluminátů má 3 strany. Náhoda? To sotva.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @brbr A proto dělali smuteční pochod s cedulemi toho zastřeleného pána...

    @Hildegarda Jenže tohle je fakt strašně dohledatelný - střelec se starou zbraní, picne jednoho člověka ze 2 = nechá svědkyni, naskočí před kamerou do auta. Všechno se dá dohledat. Nechce se mi věřit, že to byl Putin nebo Obama (protistrana). Nevěřím tomu, že by si najal takové neumětely, kteří vraždí veřejně - vždyť mohl umřít na otravu jídlem :P. Nakonec z toho fakt vyleze, že někomu dlužil sedmičku. Navíc to byl maník, který svůj vliv v opozici už dávno ztratil a vyhlašování, že má důkazy, že jsou Ruští vojáci na Ukrajině, je trochu mimo, protože to má skoro každej :P.

    @Everett_Young Naprosto souhlasím. Dneska nám Kalousek nasněžil, že máme asi umrznou saláti ve skleníku!
  • A proč by měl najatý vrah co má naplanovaný jak uniknout, zabíjet ještě někoho jiného než svůj cíl ? Asi má i naplanovaný jak zmizet, jestli střílel zezadu tak toho svědkyně moc neviděla . Ze zpráv taky zatím vyznívá, že kamerám clonil, čistící vůz. Střelec ho měl trefit zezadu i do srdce. Takže mě to nepřijde z toho co zatím zveřejnili, že by vraždu provedl velký amater. Že střílel starou zbraní je celkem jedno, pokud svůj cíl zabil.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tak profesionalita v zabíjení a v plánování jsou dvě různý dovednosti, který se nemusí vždycky potkat v jedné osobě.

    Osobně považuju za možný, že to mohl objednat někdo, kdo nemá rád opozici, jak už bylo řečeno, aniž by přitom za tím byl Putin. Přecejen ony ty ruské špičky jsou mocenské organizace tu se spojující, tu bojující proti sobě, mají třeba stejný zájem zachovat stávající stav, ale v jeho rámci si urvat pro sebe co nejvíc (je to samozřejmě všude, ani v USA nejsou demokrati nebo republikáni jednolité bloky, ale spolky různých zájmů a lobbyistů, ale v Rusku to jde ještě víc do extrémů). Troufám si říct, že Putin nehraje jen hry Rusko vs. Západ, ale i s dalšími uskupeními okolo sebe (všichni Malíčci a Varysové ve špičkách státu).
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. března 2015
  • @Krisa Dohledatelnost a nasledna beztrestnost su dve rozne veci
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Hildegarda I kdyby byl nakrásně naprosto beztrestný, podle mě prostě Putin není tak blbej, aby se nechal chytit.
  • @Krisa nevsimla som si, ze by toho vraha uz zadrzali, takze zatial to nie je "dohledatelne"
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Hildegarda Ano, protože co se neodhalí do 5 minut po činu, se už nikdy nemůže odhalit.
  • upraveno 4. března 2015
    @Krisa Pisala som "zatial".
    Len chcem povedat, ze mocni ludia si mozu dovolit aj okate zlociny.
  • upraveno 6. března 2015
    @derfel: já to viděl na AK a přišlo mi to trochu laciné. Je to prostě reakce na současné přestřelené osočování Ruska. Jinak ČSSR byla v tomto smyslu výjimkou, tím myslím, že měla vyšší životní úroveň než Svaz oné doby.

    Co jsme srpnem 68 získali? Inu, normalizaci. Mě by spíš zajímalo, jak by býval fungoval socialismus s lidskou tváří po česku. Mohlo dojít dříve k obnově drobného podnikání a možná by nedošlo k [tak nehoráznému] rozkradení národního majetku, k jakému došlo (a stále dochází) po roce 89. Pokud bychom se bývali stali první reformovanou vlaštovkou socialistického bloku, mohl to být impulz k pozvolným změnám pro celý blok. Historická zkušenost nicméně přeje spíš změnám skokovým, takže tahle alternativní realita byla holt tou méně pravděpodobnou..

    Zajímalo by mě to zejména v kontextu všeobecného přesvědčení, že tu už už vypukal blahobyt, a najednou bylo prý všechno v pytli - a pozdější reality let devadesátých.

    Z hlediska vojenského by záleželo na horlivosti Západu přetáhnout nás na opačnou stranu železné opony - přece jen v té době byla naše armáda poměrně významnou silou, ne jak dnes, kdy jsme každému u zadku. Také z toho mohl být pořádný průser a válka na našem území. Těžko odhadovat.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    V souvislosti s hitem Clinta Eastwooda American Sniper, který jde do kin, jsem se dostal k velmi zajímavému článku o Chrisi Kyleovi, podle jehož knihy vzpomínek je film natočený. Jak už to tak bývá, pravda a vzpomínky se úplně neprotnuly, mnoho z toho, co je v knize a filmu se zjevně nikdy nestalo. Ale i jinak je článek velmi zajímavý a napsaný dle mého s velkým rozhledem a umem věci pojmenovávat, aniž by sklouzával do tezí a jednoduchých odsudků:
    http://mpmacting.com/blog/2014/7/19/truth-justice-and-the-curious-case-of-chris-kyle
  • Ugla: dá se předpokládat, že by se ČSSR transformovalo do podoby tehdejší Jugoslavie nebo dnešní ČLR.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Vida, první F-35A postavený mimo Spojené státy:
    http://www.militarybox.cz/news/prvni-v-italii-postaveny-f-35a/
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Nelíbí se mi barva, do toho nejdu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Kdyby šlo jen o barvu...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 To je otázka pohledu. Barva je u letadel to nejdůležitější, stejně jako u aut :P
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Video, na kterém má být ARMATA



    Tu diskuse k tomu:
    http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=322&t=4811&p=214864#p214864
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Letos kromě 70 let od konce druhé světové války máme i další kulaté výročí,a sice 200 let od bitvy u Waterloo. Jen malá připomínka z Bondarčukova filmu, ne samotná bitva, ale síla Napoleonova charismatu, kdy vojáci vyslaní ho zadržet po útěku z Elby přejdou na jeho stranu.

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Mistrovství světa. USA vs Polsko.

    To je správná rubačka. Ale spíš po sobě jen skáčou a schazují se na zem.
  • @flanker.27: Hmmm a loni byly na Elbě slavnosti 200 let od jeho uvěznění po Lipsku (mj. oslav se účastnil i český plnoplachetník La Grace - myslím, že dokonce Napoleona vezli). Ono v tomto směru ta historie je tak dlouhá, že skoro každý rok je nějaké kulaté výročí... Aneb jak říkal kreslený vtip: "Na dnešek připadá oslava dne, který je výjimečný tím, že se v historii během něj nic hrozného nestalo".
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    S těmi, co postavili La Grace, jsem slyšel pár rozhovorů, vypadali jako fajn banda.
    Jo, Elba - 1814 (on se nevzdal hned po Lipsku, ale ještě asi půl roku probíhaly další boje), Stodenní císařství (jehož začátek je právě útěk z Elby a přechod armády zpět na jeho stranu)- 1815. Je to hned po sobě.
  • @Montezuma3 to už je tady v Česku ?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @DanielSvatoš Nevim, Českou vlajku tam nikde nevidím. To video je asi z Polska, zdá se mi.
  • @Montezuma3 jo už jsem si to našel...v Česku to začíná 7. května tedy za 2 dny tak jsem zvědavej kolik bude lidí
  • upraveno 3. června 2015
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Ugla Oni si taky upravujou historii např srpen 68
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.