Historie vojenství, od kyje k pušce
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
Důakz: Tři roky byl místopředsedou KDU - trojúhelník Iluminátů má 3 strany. Náhoda? To sotva.
@Hildegarda Jenže tohle je fakt strašně dohledatelný - střelec se starou zbraní, picne jednoho člověka ze 2 = nechá svědkyni, naskočí před kamerou do auta. Všechno se dá dohledat. Nechce se mi věřit, že to byl Putin nebo Obama (protistrana). Nevěřím tomu, že by si najal takové neumětely, kteří vraždí veřejně - vždyť mohl umřít na otravu jídlem :P. Nakonec z toho fakt vyleze, že někomu dlužil sedmičku. Navíc to byl maník, který svůj vliv v opozici už dávno ztratil a vyhlašování, že má důkazy, že jsou Ruští vojáci na Ukrajině, je trochu mimo, protože to má skoro každej :P.
@Everett_Young Naprosto souhlasím. Dneska nám Kalousek nasněžil, že máme asi umrznou saláti ve skleníku!
Osobně považuju za možný, že to mohl objednat někdo, kdo nemá rád opozici, jak už bylo řečeno, aniž by přitom za tím byl Putin. Přecejen ony ty ruské špičky jsou mocenské organizace tu se spojující, tu bojující proti sobě, mají třeba stejný zájem zachovat stávající stav, ale v jeho rámci si urvat pro sebe co nejvíc (je to samozřejmě všude, ani v USA nejsou demokrati nebo republikáni jednolité bloky, ale spolky různých zájmů a lobbyistů, ale v Rusku to jde ještě víc do extrémů). Troufám si říct, že Putin nehraje jen hry Rusko vs. Západ, ale i s dalšími uskupeními okolo sebe (všichni Malíčci a Varysové ve špičkách státu).
Len chcem povedat, ze mocni ludia si mozu dovolit aj okate zlociny.
Co jsme srpnem 68 získali? Inu, normalizaci. Mě by spíš zajímalo, jak by býval fungoval socialismus s lidskou tváří po česku. Mohlo dojít dříve k obnově drobného podnikání a možná by nedošlo k [tak nehoráznému] rozkradení národního majetku, k jakému došlo (a stále dochází) po roce 89. Pokud bychom se bývali stali první reformovanou vlaštovkou socialistického bloku, mohl to být impulz k pozvolným změnám pro celý blok. Historická zkušenost nicméně přeje spíš změnám skokovým, takže tahle alternativní realita byla holt tou méně pravděpodobnou..
Zajímalo by mě to zejména v kontextu všeobecného přesvědčení, že tu už už vypukal blahobyt, a najednou bylo prý všechno v pytli - a pozdější reality let devadesátých.
Z hlediska vojenského by záleželo na horlivosti Západu přetáhnout nás na opačnou stranu železné opony - přece jen v té době byla naše armáda poměrně významnou silou, ne jak dnes, kdy jsme každému u zadku. Také z toho mohl být pořádný průser a válka na našem území. Těžko odhadovat.
http://mpmacting.com/blog/2014/7/19/truth-justice-and-the-curious-case-of-chris-kyle
http://www.militarybox.cz/news/prvni-v-italii-postaveny-f-35a/
Tu diskuse k tomu:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=322&t=4811&p=214864#p214864
To je správná rubačka. Ale spíš po sobě jen skáčou a schazují se na zem.
Jo, Elba - 1814 (on se nevzdal hned po Lipsku, ale ještě asi půl roku probíhaly další boje), Stodenní císařství (jehož začátek je právě útěk z Elby a přechod armády zpět na jeho stranu)- 1815. Je to hned po sobě.