Rytíř Sedmi království - Ice & Fire

upraveno 16. října 2014 v Překlady
imageRytíř Sedmi království - Ice & Fire

16. října 2014 vydá nakladatelství Argo soubor tří povídek ze světa Písně ledu a ohně pod názvem Rytíř Sedmi království. Vyprávění o potulném rytíři Duncanu Vysokém a jeho panoši vychází uceleně vůbec poprvé, v České republice dokonce dřív než v … celý článek

Read the full story here


1235

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    :-D
  • upraveno 7. února 2015
    @Dreamer Doufám že se bavíme o stejné obálce. Ono to s ní totiž vyšlo nejen u Arga.
  • upraveno 7. února 2015
    @Zlord_Antiježíš myslím obálku asi paperbacku s tím frajerem co vypadá jako hlavní hrdina trháku "Divoká Rosamunda a rytíř" chybí jen sličná spoře oděná děva v popředí a místo na spodní poličce v regálu v levných knihách.
  • Jo, ta je příšerná. Ale tahle, z vázaného vydání, je perfektní
  • Americka vazba vypada moc pekne,taky ma svoje kouzlo,stejne jako ta nase :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    image
  • :D :D :D

    klasika
  • ten americký obal není vůbec marnej jinka jsem se tak procházel v Praze v knihkupectví a jelikož jsem byl asi slepý a nemohl jsem najít něco jako "dějiny" či něco takového tak jsem kouknul do fantasy kde toho bylo hafo ale nakonc jsem se rozhodl pro tu encyklopedii světa ledu a ohně ale to patři asi jinam (mimochodem tak bylo hafo románu a dokonce tam byla cedulka kde stálo něco jako "sebezlepšovaní a marketing" to teď frčí bo co ?
  • Teda, včera jsem se procházel po Neoluxoru a tohle mě trefilo do očí z razancí bourací koule osazené Milenou Cytrusovou.... Ta obálka bolí, ale jelikož je to čás univerza, došel jsem k tomu, že je čas si to přečíst. Zatím to není zlé, mám za sebou pár stran první povídky a čte se to dobře :) Sice mě trošku překvapil překlad ale zvykl jsem si. Osobně jsem za to buď překládat vše, nebo nic - co se jmen a zeměpisných názvů týče :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nově teď v češtině vyšel Potulný rytíř i jako komiks.

    http://www.crew.cz/vydali-jsme-detail.php?id=705&pro=d
  • Už si ho hejčkám doma. Podařené. Kresba krásná, provedení knihy taky.
  • V poslední Pevnosti ten komiks avizovali a dost ho chválili - podle ukázek vypadá opravdu dobře, uvažuji o koupi.
  • Rytier siedmich kráľovstiev by mal vyjsť v slovenčine, predbežný dátum vydania je podľa Martinusu 20. máj 2017 :-).
  • upraveno 9. února 2017
    Nie tak dávno som spomínala slovenské vydanie Rytiera a mám dobré správy - dátum vydania sa posunul už na 28. február (ale predsa len je to Tatran, takže by som to brala s rezervou), a je už aj slovenská obálka http://www.martinus.sk/?uItem=239681
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    To je originální obálka, se kterou to vyšlo v USA. Jsem zvědavá, jestli tam budete mít i ty ilustrace.
  • upraveno 9. února 2017
    Slovenské vydanie je inšpirované americkým, pokiaľ ide o obálky, a k informáciám o knihe je aj meno ilustrátora, tak dúfam, že budú.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A jo, vždyť je to tam i napsané :) Tak to trochu závidím. Popřemýšlím o přeshraniční výpravě.
  • upraveno 9. února 2017
    @Nevada výprava možno nebude potrebná - Martinus posiela i do ČR :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mám to kousek. A neplánuju rovnou nákup. Spíš si to chci prohlédnout, pokud bude příležitost :)
  • Tak Rytier je už doma a musím povedať, že som absolútne nadšená. Kniha je krásne spracovaná a ilustrácie sú nádherné. Vrelo odporúčam! :-)
  • Pre tých, ktorí si chcú knižku aspoň virtuálne prelistovať https://www.facebook.com/vydavatelstvo.tatran/videos/10158571222110105/
  • OakenfistOakenfist Alyn Dubová pěst :o)
    Já si dovolím zeširoka o již vydaných povídkách Dunka a Egga - nevím, jestli můžeme čekat další, když je Martinovi 71 a MUSÍ dopsat ságu. I na těch třech ale může trochu poučenější čtenář vidět vývoj stylu Martinova psaní: 1) od první ještě klasicky dobrodružné, psané na začátku tvorby celé ságy, kdy to GRRM odsejpalo, protože psal klasickou hrdinskou (a skvělou) fantasy, 2) ke druhé, kde se přesouvá k více introspektivnímu (a pro mě třeba tomu nejlepšímu) stylu "Hostiny pro vrány", 3) po třetí, která zase vykazuje znaky politologické (stejně jako u "Tance s draky", kde hlavně v linii Daenerys se GRRM zabývá především teorií vládnutí). Ještě jinak - u "Potulného rytíře" sledujeme zrod hrdiny ve skvělých hrdinských reáliích, "Přísežný meč" se pomalu, ale jistě rozplétá v nefalšované antické drama, a "Tajemný rytíř" je celkem vtipná věcička o intrikách, politické špionáži a clousseau-ovském (tj. "zprdeleklikovém") stylu vyšetřování dvojice D&E "v hnízdě zmijí".
    A teď hodnocení - určitě souhlasím s tím, že formát povídek GRRM svědčí, umí v tom chodit a tady je to hodně znát. Ta sevřenost svědčí i skvěle napsaným charakterům postav, což je asi Martinova největší devíza - vychází vždycky z postav a tím si získává srdce čtenářů. Jak už jsem trochu naznačoval výše, myslím, že ve vrcholné formě byl GRRM kolem roku 2002-3, kdy některé pasáže v "Přísežném meči" (třeba návrat Dunka a Egga na Nezlom a rozhovor se serem Eustácem) vyrovnávají svojí úrovní nejlepší pasáže "Hostiny pro vrány" (třeba Jaimeův přerod, Briennino pátrání po Sanse, monolog septona Merybalda o dezertérech) - tady je GRRM prostě na Nobelovku a třeba s Tolkienem si vyloženě "vytírá p.del".
    Třeba mě až četba povídek přikovala ke světu ASOIAF natrvalo. Až v té chvíli jsem si uvědomil hloubku a propracovanost celého světa, hlavně jeho reálnost. Taky Dunk je snad největší kořen ze všech, na něj má snad jenom kovboj Woody z Příběhu hraček ...
  • @Oakfist Díky za připomenutí, že bych si ty tři povídky mohla zase přečíst :D

    Nevím, jestli se někdy dočkáme Zimohradské povídky, ale pro útěchu sdílím video Prestona Jacobse, který docela hezky vyfabuloval, jak by mohla vypadat. Vlčice ze Zimohradu:

    youtube.com/watch?v=hfh-KiSc4uM
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    ARGO vydalo brožovanou verzi Rytíře Sedmi království s obálkou od Kateřiny Bažantové, která bude ladit s brožovanými verzemi Písně ledu a ohně.

    image
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Obálka je hezká.
    Akorát už mi to je prd platné, protože knihu už mám. Navíc z další jiné obálky bych měla opět psotník :)
  • Tak někteří mají doma dvě až tři vydání Pána prstenů... :-) Výborně, Dunk si to zaslouží 8-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    No jo, jenže někteří si musí nejprve pořídit novou knihovnu, aby se mohli zase pořádně rozparádit :-P
  • Pekná, veľmi pekná... Pre tú by sa taká knihovnička snáď aj vyplatila.
  • Bude i pevná vazba? Nový překlad Písně jsem si pořídila právě v pevné vazbě, tak aby mi to ladilo :-D.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 28. prosince 2020
    @Lady Ašara Z diskuze k Rytíři na fb Fantastiky v Argu.
    Facebook-2020-12-27-19-10-15
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.