Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
@Mellien Viza vyresi jenom nove imigranty, co s temi, co uz tu jsou?
@Dreamer Presne tak. Pritom mi prijde, ze hodne problemu by mohlo byt vyreseno, kdyby jsme k nim pristupovali jako k sobe rovnym, coz ale bohuzel neni politicky korektni.
Každopádně Evropa potřebuje tvrdší imigrační politiku - aspoň na úrovni Spojených států a Kanady (ani byste nevěřili, čím si prošel můj bratranec, aby dostal v Kanadě trvalý pobyt). Mít krvácející srdíčko je pěkná věc, ale on je důvod, proč utečenci z muslimských zemí míří do Evropy a ne do Emirátů nebo Jordánska. Mít status běžence neznamená vstupenku do Evropy, třeba Syřan přestává být běžencem, když překročí turecké hranice a Turecko mu poskytne základní pomoc. Evropa má pomáhat zvládat Turecku dočasně zvládat příliv běženců, ne si hrát na Matku Terezu a poslouchat řvaní zastánců lidských práv o "pevnosti Evropa". Pokud to tihle lidumilové myslí vážně, tak ať jednou bojovat za práva menšin a multikulturalismus právě do muslimských zemí.
Jinak u tohohle případu čekám, že pár dní uvidíme samé odsuzovačné zprávy, jak odporný čin se stal, následované brzy odsuzovačnými zprávami na adresu nějakých protimuslimských demonstrantů. Já teda nechci být prorok, jak na výbuchy násilí ze strany muslimů i majority (tady si tipnu, že brzy poteče nějaká muslimská krev ve Švédsku) si budeme muset zvyknout. My v Česku máme aspoň štěstí, že nemusíme řešit, že v malých částech země se fakticky praktikuje právo šaría a muslimské holky se z "prázdnin" v Africe vracejí obřezané (jako v Británii) nebo vraždy mladých ženských z rodinné "cti" (jako v Německu).
http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/pavel-kosatik-povinnosti-intelektualu-je-nedopustit-aby-byli-vsichni-muslimove-brani-jako-globalni-nebezpeci--1440556