Zmínky o GoT v jiných seriálech/filmech

upraveno 27. října 2012 v Seriál Hra o trůny
Tohle téma zakládám, protože se člověk dost často setká s narážkami na různé populární seriály (v našem případě i knihy) v dalších seriálech nebo filmech.

Zajímalo by mě, jestli si tu někdo něčeho takového už nevšiml.
123457»

Komentáře

  • image
    Nico je čarodejnica ktorá dokáže vyčarovať takmer čokoľvek. Stačí ak to pomenuje, napr ak chce oheň tak zakričí Fire. Trik je v tom že ak chce oheň vyčarovať znova, nemôže už nikdy použiť slovo Fire. Takže jej ostáva Burn, Vulcano, Fireworks etc. je v tom celkom vynaliezavá :)
    A tak sa zdá že nedávno čítala/pozerala GoT
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @JoeGyry Takže keď chce hodiť kúzlo, proste vytiahne lexikón a vyberá vhodné synonymum =D
  • neviem, či to tu bolo spomenuté, nemám prečítaný celý topic ale ...
    seriál New girl, prvá časť druhej série

    veta: "There´s got to be an explanation for this, like he´s the Lord of Winterfell ... "
  • v New girl je tých zmienok viac popravde. ... viackrát spomenuté winter is coming a aj samotný názov game of thrones
  • Hmmm, nevím jak v AJ verzi, a ani jestli v knize, ale v poslením Hobitovi, když Bard Lučištník odváděl svůj lid od jezera, tak prohlásil něco jako Posbírejte zásoby a vyrážíme. Zima se blíží.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Jj, řekl "Winter is Coming"
  • Ruku do ohně bych za to nedal, ale pokud se správně pamatuju, tak řekl "Winter is upon us" :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 6. ledna 2015
    :D
    V druhom dieli Galavanta je rozceste
    <- Valencia Winterfell ->
    H
    E
    L
    L

    I
    V
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tak Galavant zase dva razy.
    V predposlednom dieli Sid spomína, že to bola lepšia bitka ako tá pri Čiernom hrade.
    To druhé je v piatej epizóde. Nie je to síce zmienka, ale zatiaľčo sa s Galavantom bavia v žalári, v pozadí v inej cele sedí Tyrion a vedľa stojí Oberyn imitujúc tú scénku, keď mu Oberyn prišiel povedať, že bude jeho šampión (samozrejme, len rozmazane v pozadí, ako doplnok, nie v strede pozornosti.)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    A voháknul se na to jako jelen
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Hezké. A konečně má příčetný kostým a nemá melíry - palec vzhůru.
  • Najnovšia epizóda The Flash (S01E14) ... otázka na chlapíka či vie niečo o fyzike (lebo predkladal papier súvisiaci s fyzikou) a odpovedá: "Not a thing. Might as well be in Dothraki."

    čo ma privádza k otázke ... majú Dothraci vôbec písmo? Z príbehu si nejak nespomínam žeby Dothraci mali nejaké písomné záznamy :D
  • A včerejší žlutý maratón, ten díl, kdy se Homer stal Duffmanem.
    V podstatě celý přijímací rituál - hudba, kulisy, přísaha "obšlehnutá" od noční hlídky... namátkou "od dnešního dne až do dne své smrti, nebo než mě bez udání důvodů vyrazí", "Slibuji, že nezplodím žádné děti krom těch třech, které už mám,..."
  • Paper towns. Opilý kamarád hlavního hrdiny vykřikuje valar morghulis. Jedna z mála věcí, co se mi na tom filmu líbily :-)
  • hodor_the_king napsal(a):

    Paper towns. Opilý kamarád hlavního hrdiny vykřikuje valar morghulis. Jedna z mála věcí, co se mi na tom filmu líbily :-)

    A druhou bola Cara? :)
  • @Hildegarda bože chraň 8-O :-D . Spíš jsem měla na mysli věci jako scéna na benzince nebo zpívání znělky pokemona :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Galavant má tých spomenutí viac, ale z druhej série najlepšie:
    Spievajú pieseň o tom ako zomrú v záverečnej bitke a všetko drsné a tak a neustále im tam ktosi nejako pripomína, že nemôžu ešte zomrieť (napríklad, že je ešte jeden diel). A na záver:

    ,,It's a good day to die!"
    ,,Oh, please, this isn't Game of Thrones..."
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Není to přímo zmínka v seriálu, ale ČT svůj nový dokumentární seriál Habsburkové uvádí (mimo jiné) slovy Hra o trůny, která trvala 640 let.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    První epizoda 29. řady Simpsonových je celá jeden velký odkaz na GoT plus pár dalších fantasy.
    image
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • Nejni to seriál, ni film, ale tahle zmínka ma jako docela překvapila - https://ografologii.blogspot.cz/2017/08/pisen-ledu-ohne-nemrtvi-mezi-nami.html#more
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    LA to Vegas

    (hádka mezi 3 kolegy)
    Bernard: Ty se ho zastáváš? Prosím tě. Roky jsi lhala o tom, že nesleduješ Hru o trůny, abys nemusela řešit jeho otázky.
    Dave: Jak jsi mohla? Víš, že mi dějepis moc nejde. Musel jsem číst knihy a v knihách nejsou kozy.
  • seriál Lucifer, třetí řada, 14.díl
    Kain: Víš jak otravné je být nesmrtelný.....je to nuda....už mě nic nepřekvapí...
    Amenadiel: Viděl jsi Hru o trůny?
  • Suits, druhá polovina 7. řady: Louis jde uličkou hanby ("Shame, shame, shame!").
  • Norsemen season2episode4 - Orm oznámi bývalým spoluotrokom, že "Winter is coming for the three of you." a pak ještě chvíli je debatována nejvhodnější formulace jako "winter cometh" a pak ještě dva razy zazní "winter is coming".
  • Narážím na nejrůznější zmínky v různých knihách, ať je to hláška mladých hokejistů, že trenér je jako ten týpek, co má všude svoje ptáčky, takže pozná, že byli na mejdanu, anebo naposledy kvíz, co hraje jedna rodina o Vánocích, kde je otázka, z jaké knižní série je Westeros. Trochu mne mrzelo, že si překladatelka nedala tu práci a nepřeložila to do českého ekvivalentu :-).
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.