Historie vojenství, od kyje k pušce

upraveno 12. ledna 2011 v Rozličný pokec
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
12223252728126

Komentáře

  • @flanker.27 no nech si robia, co sa im paci, je to na nich :)
    Mne len pride, ze zelena voda nazavrazdila miliony ludi ako Stalin, takze ona je v tom uplne nevine :)
  • Tohle je ovšem kráska :) Doufám že někdo udělá verzi pro Airsoft ale pravou bych si rád vyzkoušel taky.

    http://www.czub.cz/cz/catalog/86-ozbrojene-slozky/OS-AUT/CZ_805_BREN_A2.aspx
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Dotaz. Jak se správně říká střelcům z kuše, prosím? Ideálně kdybyste někdo měli i nějaký odkaz kde se to vysvětluje, řeší, zdůvodňuje či tak něco.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Ja som ich vždy volal kušostrelci :D
  • Kušiník podle vzoru Lučištník.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Nevada Kušovník.

    @Hildegarda Když pominu, že symbol svatých zároveň připomíná církev a náboženství, které to s mrtvými taky nemají dvakrát dobré, tak připomínají jméno bitvy. Nebo se mají dle tvého mínění politicky korektně přejmenovávat i dějiny? Krom toho, ten kdo má největší právo něco Stalinovi vytýkat, jsou právě oni. Fakt se nesnaž vykládat něco tomu, koho se to týká mnohem víc.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    Nebo jak by řekl seriálový Yoren: "Ten, co nabijí moc dlouho."
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jo, to je ovšem jen jedna strana mince. Kuše se sice nabíjí dlouho a u mohutnějších verzí je potřeba háčku na opasku nebo i heveru, jakmile je nabitá, už to střelce tolik nestojí. Nadto se s ní potom celkem snadno míří. Ale natáhnout luk, držet ho natažený a přitom mířit a pak vystřelit a necuknout při tom, to zas taková švanda není.
  • Jinak pokud si chcete přečist dobrý román od anglických lučištnících doporučuju Azincourt od Bernarda Cornwella. Bitva tam je dobře románově popsaná a nechybí ani historická poznámka z čeho vycházel co by tam mělo být historicky přesně a co si přibájil. Říkam si že je škoda že taky nemáme někoho jako je Cornwell, kdo by tak obsáhle psal historický romány o našich slavných válkách . On píše romány od Artuše přes Alfreda Velikého, Stoletou válku až po Napoleonské války - já jsem čelt kromě Sharpa z Napole. válek všechno a je to celkově hodně dobrý.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • V českém překladu Medieval II Total War jsou uvedeni Janovští Kušiníci.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Nevím, jestli to hodit sem, nebo do sranda topič. Každopádně stojí za to vidět, jak funguje A-Team syrské osvobozenecké armády...

  • @flanker.27 :applause:
  • To budou asi ti rebelové, které svět (kromě dábělského Ruska a Číny) má podporovat proti imperátorovy ?
  • @Blackfish Tyhle lidi není třeba podporovat. Je jedno jestli se mezi sebou pobijí pomocí kamenů nebo raket. I když podle dostupné ukázky je jasné co je účinnější :D.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. března 2013
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tohle je správnej instruktor:

  • Bez zbytečných pohybů navíc a s téměř strojovou přesností. Zjevně to nedělá poprvé :D

    O podobném expertovi mi vyprávěl děda. Když dotyčný branec házel granátem, tak u toho zakopnul, granát mu vyletěl z ruky a dopadl jen pár metrů před něj. Naštěstí přitom zárověň upadnul, takže se mu nic nestalo, akorát oficíra z něj málem trefil šlak.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Eště jak to tam pak vklidu uhrabává :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Kamarád voják vyprávěl, že když se po nástupu v zimě učili házet granáty, tak jedné slečně byla zima na ruce, takže si vzala rukavice a při odhozu jí ten granát vyklouzl a spadl za záda - pán, co je učil, ji jen serval dopředu do toho ďolíku, kam měli házet. A teda, co říkal, tak takhle v klidu to pak neuhrabával.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Krisa To víš, Čína, kdyby přišli o jednoho "studenta" tolik by se zase nestalo :D
  • Je tu někdo kdo má rád napoleonské války ?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @DanielSvatoš Četl jsem Kovaříka, jestli se to počítá...
  • počítá já od něj taky čtu má dobré knihy ale nejlepší jsou Marbotovi Paměti četl jsi to ?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.